To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W niedzielę na wycieczkę

W niedzielę na wycieczkę

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 22 lipca 2018 r. na wycieczkę nr 25 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 9.27 do stacji Jelenia Góra Orle (kierunek Szklarska Poręba). Wycieczkę odbędziemy wspólnie z piechurami z Wałbrzyskiego Klubu Wędrowców.

Trasa długości 14 km prowadzi przez Wysoczyznę Rybnicy. Od przystanku kolejowego Orle idziemy do ul. Rataja, przekraczamy most na Kamiennej i kierujemy się do Wojcieszyc. Tu po przejściu przez drogę krajową nr 3 wchodzimy na tereny leśne. Podchodzimy na Komorzycę (523 m), pod wierzchołkiem oglądamy grupę skalną Leśny Zbór, składającą się z bloków skalnych o wysokości do 15 m. Nazwa pochodzi z okresu prześladowań religijnych protestantów, gdy mieszkańcy okolicznych wsi gromadzili się tu potajemnie na modlitwy i nabożeństwa. Następnie widokowymi ścieżkami schodzimy do dolej części Goduszyna i ponownie ścieżkami leśnymi wchodzimy na Godzisz. U podnóża góry mijamy teren dawnego ośrodka rekreacyjnego „Rakownica”, przekraczamy szosę do Zgorzelca i docieramy do „Polany Śledzikowej”, gdzie zatrzymujemy się na odpoczynek przy ognisku. W końcowej części wędrówki szlakiem zielonym przez Wzgórze Krzywoustego” (wieża widokowa) schodzimy do centrum Jeleniej Góry.
Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht z Mysłakowic (tel. 500279011). Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.