To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W filharmonii „Maj z muzyką dawną”

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej poprowadzi Artur Koza

W najbliższą niedzielę, 14 maja 2017 roku Filharmonia Dolnośląska zaprasza na kolejny koncert w ramach cyklu „Filharmonia familijna”. Tym razem mali i starsi bywalcy jeleniogórskiej muzycznej sceny spotkają się z muzyką dawną. Sala koncertowa rozbrzmiewać będzie muzyką Antonio Vivaldiego, Georga Wagenseila i Wolfganga Amadeusa Mozarta. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej poprowadzi Artur Koza. W roli solistów wystąpią: Sara Dragan (skrzypce) i Ligia Nowak (harfa).

Artur Koza, który w najbliższą niedzielę wystąpi w roli dyrygenta, przez 17 lat uczył się gry na gitarze, z powodzeniem brał udział w koncertach, kursach mistrzowskich oraz konkursach w Polsce i za granicą. Na scenach muzycznych występował w roli solisty i zespołach kameralnych. Koncertował w Niemczech, Maroko. W roli dyrygenta praktyki odbywał z Orkiestrą Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Prowadził koncerty chóralne, musicalowe i symfoniczne, prawykonania utworów i projekty międzynarodowe.

Początek koncertu 14 maja 2017 roku o godzinie 10.30. Zanim w roli głównej wystąpi muzyka, o programie i kompozytorach opowie Joanna Moryc. Filharmonicy pod batutą Artura Kozy zagrają Cztery pory roku op.8 nr 1-2 – Wiosna,lato, a także Koncert na harfę Georga Christopha Wagenseila. Na finał zabrzmi Symfonia D-dur Praska KV 504 Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Uwaga! Dla naszych Czytelników, mamy zaproszenia na ten właśnie koncert w jeleniogórskiej filharmonii. Informacja, jak można je zdobyć w „Nowinach Jeleniogórskich” z 9 maja 2017. Zapraszamy!