To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W czwartek rano będzie duży wypadek

W czwartek rano będzie duży wypadek

Zderzą się dwa autobusy i kilka samochodów osobowych, będzie sporo rannych. Droga przez kilka godzin będzie częściowo zablokowana. Skąd to wiemy?

Stąd, że nie będzie to prawdziwy wypadek, a symulacja zdarzenia drogowego. Odbędzie się ona w ramach XII Manewrów Ratowniczych. Szkoli się w nich straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe z całej Polski.

Do zdarzenia dojdzie po godz. 9. rano na zabobrzańskim „ślimaku”. - Droga do Wrocławia będzie przejezdna, policja wytyczy objazdy, ale mogą być utrudnienia w ruchu. Potrwają w godz. 9.30 do 13.30 – poinformował kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy PSP w Jeleniej Górze.

Komentarze (8)

Normalne,brak zajęć-majówka.Sensu nie widze marnowanie naszej kasy,lepiej poczekać na prawdziwa akcję.

Bardzo mądre takie utrudnianie ludziom życia. Manewry róbcie na zamkniętym placu, ale nie utrudniajcie ludziom, życia.

Takie akcje są potrzebne tylko że nikt o tym nie powinien wiedzieć tym bardziej slużby biorące udział w takich działaniach bo tak to raczej mija się z celem sprawnej akcji skoro wszyscy o tym wiedzą :s

do iras:
Myślę, że nikt nie chciałby aby ratownictwa uczono się na nim w prawdziwych działaniach. To jest taka dyscyplina gdzie sama wiedza teoretyczna to stanowczo za mało, więc trzeba ćwiczyć.

do hmm:
Uczestnicy ćwiczeń prawie nic nie wiedzą na temat założeń ćwiczenia. Od wtorku szkolą się na terenie powiatu, więc raczej nie mają możliwości poczytania nj24.

teraz możemy narzekać że wybraliśmy taką władzę ale chcecie tak narzekać
3 lata ? Zapraszam do pomocy aby odwołać Pana Zawiłę i zorganizować nowe
wybory. Zapraszam do grona które chce usunąć władzę. Pokażmy im kto tu
rządzi. Osoby które są zainteresowane pomocą proszę napisać do mnie maila
wykopprezydenta@o2.pl

Wlasnie chyba to trwa bo od 30 minut słyszę nieustające wycie syren pogotwia, policji i strazy pożarnej.Rozumiem ćwiczenia ale zaraz mi głowa pęknie od tego ;)

wam sie nigdy nie dogodzi... :unsure: przeciez bez praktyki, z samej teori ciezko jest sie czegos wyuczyc, tym bardziej takim sluzba.... nie sa to manewry czeste wiec chyba da sie to wytrzymac???
delegat: a co ma wspolnego z tym prezydent... zdaje sie ze wszedzie wstawiasz te brednie