To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W czwartek akcja "Prędkość"

Fot.; KMP Jelenia Góra

8 lipca br. policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie przeprowadzą działania „Prędkość”. Kierowcy „noga z gazu”. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Działania te są skierowane w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie. Kierowcy, którzy przekroczą prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, stracą prawo jazdy na 3 miesiące.

W trakcie działań policjanci sprawdzą również trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań oraz sprawdzą czy kierowcy i pasażerowie podczas jazdy korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Komentarze (3)

Nie na wylotówkach tylko na uliczkach osiedlowych ,Wolności czy Sudeckiej,części Spółdzielczej,od Podgorzyna do Sosnowki .Czyli wszędzie i CODZIENNIE.

Czy po upadku narodowego socjalizmu pisbolszewizmu jeleniogorska milicja znowu będzie paliła akta?

Moje ich tatuśki i dziadki z Armii Czerwonej i Nowowiejskirj spalili.

Niemal nic nie ma w IPN.

Późnym wieczorem panowie policjanci będą opijali sukces, a radosna młodzież w tym czasie będzie sprawdzać w ile sekund zrobią odcinek od Maca do Shella, prawda? Na Bankowej biedni muszą się ograniczać z prędkością, więc jadą tylko max. 120km/h.