To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Uwaga na sople

Fot. Mateusz Szumlas

 

Straż miejska przypomina właścicielom i zarządcom budynków o obowiązku usuwania sopli z dachów.

 

W ostatnim czasie na dachach pojawiło się sporo nawisów lodowych. Są one niebezpieczne, szczególnie, gdy wiszą nad chodnikiem. Istnieje zagrożenie, że mogą spaść na przechodniów. Straż miejska przypomina, że właściciele budynków bądź zarządcy wspólnot są zobowiązani do usuwania niebezpiecznych lodowych nawisów. Wczoraj strażacy z Lubania i Świeradowa usuwali sople z budynku Urzędu Miasta w Świeradowie. Niektóre bryły lodowe ważyły kilkadziesiąt kilogramów. Strach pomyśleć, co by było, gdyby spadły komuś na głowę.

Komentarze (2)

na Pl. Piastowskim przy koronie gdzie jest sklep mięsny , strach było wchodzić bo sople spadały co jakiś czas, SM tz wiejska, stali na światłach o z auta wyglądali przez okno i obserwowali te sople, i co NIC, włączyło się zielone światło i odjechali , brak słow

Pewnie mieli wyjąć z bagażnika składaną drabinę i sami zdjąć sople. A to przecież obowiązek właściciela lub zarządcy. Najlepiej powiedzieć, że nic nie zrobili. A może jechali na interwencję i w trakcie jazdy zgłosili nieprawidłowości. Złośliwców nie brakuje. SM róbcie swoje!!!