To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Uwaga na sople

Uwaga na sople

- W samym centrum miasta wiszą sople i zagrażają przechodniom. Tylko patrzeć, jak dojdzie do tragedii – zadzwoniła do nas Czytelniczka, pani Katarzyna. Podobnych miejsc w mieście jest znacznie więcej.

Teoretycznie to na zarządcach budynków ciąży uprzątnięcie sopli i nawisów lodowych. W praktyce jednak nie wszyscy traktują to poważnie. Z budynku przy ul. Długiej , w samym centrum miasta, zwisały dzisiaj sporej wielkości sople. - Przecież te sople mogą spaść komuś na głowę, to bardzo ruchliwe miejsce – mówiła Czytelniczka.

Miejsce to zabezpieczyli strażnicy miejscy: ogrodzili taśmą. Wezwali właściciela do usunięcia ich.
- Podobna sytuacja jest też przy ul. Obrońców Pokoju – mówi nam dyżurny straży.
Niebezpiecznie jest też wokół budynku przy ul. 1 Maja. Na parterze mieszczą się sklepy, z rynien na górze straszą sople. Ten budynek także został częściowo ogrodzony.

Dziś rano podobne zgłoszenie było także na ul. Miłosza w Cieplicach. Tam spadł śnieg z dachu i uszkodził częściowo zaparkowane samochody.

O usunięcie sopli z budynków apeluje policja, straż miejska. Wydział zarządzania kryzysowego z kolei w ubiegłym tygodniu zaapelował o usunięcie śniegu z dachów m.in. supermarketów.

 

 
Uwaga na sople
Uwaga na sople
Uwaga na sople
Uwaga na sople