To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Uwaga na serwis "fruli". Tysiące osób nabitych w butelkę

Wykupiliśmy prawo do licytowania przez internet tzw. podbicia. Sprzedawane były one w pakietach. Ceny pakietów były różne - od kilku groszy do kilku zł. Gdy aukcja się kończyła, ten kto licytował ostatni uzyskiwał prawo wykupu przedmiotu, pozostali ponosili koszty wykorzystanych przez siebie podbić, nie zyskując nic. To zwykłe „nabijanie w butelkę” - mówi wielu poszkodowanych.

Zaistniało podejrzenie, że licytacje prowadzone przez osoby administrujące portalem fruli.pl przebiegały niezgodnie z ogólnodostępnym regulaminem, w szczególności podejrzewa się, że w aukcji oprócz licytujących realnych osób występowały sztuczne podbicia generowane przez serwis fruli.pl. To tak tzw. boty mają zapobiegać wygrywaniu aukcji przez jej rzeczywistych użytkowników.

W związku z tym policja prosi o kontakt osoby, które brały udział w licytacjach organizowanych na portalu www.fruli.pl, w celu ustalenia osób pokrzywdzonych oraz umożliwienie im realizacji ustawowych uprawnień pokrzywdzonego w postępowaniu karnym.
Osoby te powinny podać dane osobowe, adres zamieszkania wraz z kodem pocztowym oraz nr telefonu, za pośrednictwem adresu e-mail fruli@jelenia-gora.policja.gov.pl wpisując w Temat wiadomości Pokrzywdzony fruli.pl lub pod nr telefonu 75/75-20-620 Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Bliższe informacje na temat dokumentów, jakie osoba stawiająca się na przesłuchanie powinna przy sobie posiadać znajdują się na stronie Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze www.jelenia-gora.policja.gov.pl/www/index.cgi w zakładce Ogłoszenie xxx.

Komentarze (2)

uwaga na serwis fruli.pl .... ludzie-on od dawna już jest zamknięty... :/