To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Utrudnienia w ruchu przy wjeździe do Jeleniej Góry

Utrudnienia w ruchu przy wjeździe do Jeleniej Góry

Olbrzymie korki tworzą się dziś (23 listopada) przy wjeździe do Jeleniej Góry od strony Zgorzelca. Są one związane z pracami drogowymi, na obiektach mostowych w ciągu ul. Sobieskiego. Utrudnienia w ruchu, w zależności od aury potrwają jeszcze jeden lub dwa dni

W związku z robotami drogowymi na odcinku ul. Sobieskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Jana Pawła II i Różaną wprowadzona jest zastępcza organizacja ruchu. Okresowo wprowadzane są zamknięcia lewo- i prawo skrętów na tych krzyżówkach. - Praca te są związane m.in. z przebudową dylatacji na obiektach mostowych – mówi Cezary Wiklik z Urzędu Miasta. - Ze względu na tworzące się spore korki sugerujemy kierowcom możliwość objazdu do centrum ulicą Lipową, bowiem przez kilkadziesiąt godzin można się spodziewać dużych utrudnień. Niebawem podobne, w mniejszej nieco skali, nastąpią na estakadzie w kierunku na Zabobrze. Zachodzi bowiem, po latach eksploatacji, konieczność wymiany wkładek gumowych, wypełniających szczeliny na obiektach mostowych. Ze względu na to, by w dwóch jednocześnie miejscach nie blokować jazdy tranzytowej tą drogą, w pierwszym etapie remontowany jest odcinek na wysokości ul. Różanej, a za kilkanaście dni – dylatacje na estakadzie.

DSC_4242.jpg
DSC_4246.jpg
DSC_4249.jpg
DSC_4253.jpg
DSC_4254.jpg
DSC_4256.jpg
DSC_4257.jpg
DSC_4258.jpg
DSC_4260.jpg
DSC_4261.jpg
DSC_4262.jpg
DSC_4264.jpg
DSC_4265.jpg
DSC_4266.jpg

Komentarze (21)

Po jakich latach eksploatacji? Ostatni remont w tym miejscu był równo rok temu w listopadzie. Dowody są czarno na białym:
nj24.pl/article/korki-w-centrum-ma-byc-lepiej

Znowu władze okłamują mieszkańców i oszczędności na jakości nawierzchni tłumaczą jej normalną eksploatacją. Przecież wy nie wymieniacie żadnych wkładek gumowych, tylko zrywacie całe połacie nawierzchni w kółko w tych samych miejscach. Ja wam powiem wprost jak jest - lejecie syf, smołę zmieszaną z piachem, to nie dziwcie się, że starcza na rok. Kupcie prawdziwy asfalt - starczy na 15 lat. Do dziś nie mogę ponadto zrozumieć, dlaczego robicie to pod koniec listopada. Przecież tam już mógł leżeć śnieg, a rozkopana droga mogła zamarzać nawet w dzień, nie tylko nocą. Rok w rok to samo, to nie przypadek. Powtarzalność i regularność tych kretyńskich działań jest widoczna gołym okiem. Bezmózgi. Bohater kreskówki kapitan Bomba miał na to proste określenie - tępe ch.je.

To nie glupota rzadzacych. To sposob na wyprowadzanie naszej kasy z budzetu miasta do kieszeni "poukladanach" przedsiebiorcow. Odwalaja fuszerke ale zostaja oplacani jakby odwalili super jakosci robote. Tak dzialaja samorzady w calym kraju. Mieszkancy biednieja a kolesie sie bogaca. To wszytsko w bielach rekawiczkach.

Panie Wiklik takie remonty przeprowadza się w porze nocnej, a nie w godzinach szczytu !!! a najlepiej wiosną lub latem, gdy pogoda w nocy jest właściwa. Zakorkowana cała Jelenia Góra, urzędasy, decydenci do wymiany !!!!

Krateczka, zamknij dziób! Nie zdajesz sobie sprawy jak trudna jest praca urzędnika?

Hahaha żart miesiąca :D

Zlikwidować jedno przejście dla pieszych do Galerii N.rynek na ul.Podwale. Odległość między jednym a drugim ok 30m!.Kiedy udrożnienie ruchu obiecany przez włodarzy?!.Miasto coraz bardziej zakorkowane!.Przedłużyć skręt w lewo z ul.J.Pawła2 w kierunku J.Sobieskiego(mieszczą się dwa samochody,kolejne zajmują pas do jazdy na wprost blokując go)!.

Nikt nie każe ci jeździć przez Podwale. Nie każdy musi tamtędy jechać. Można jechać obwodnicą albo w kierunku przeciwnym - przez Os. Robotnicze, w kierunku Złotniczej i przez Wojska Polskiego.

A dlaczego? Bo tak chcesz? Po to jest przejście, aby piesi mogli bezpiecznie tamtędy przejść. Nie podoba się, to nie jedź tam. Po to tam są światła, aby nie przebiegać przez ulice bez ładu i składu. I aby żaden cymbał nie przejechał tam jakiegoś pieszego.

Dwa przejścia są po to, aby tam pojazdy zwalniały, a nie jechały jak po Wolności, bo byłoby więcej wypadków śmiertelnych, a tak jak oba przejścia wymuszają wolniejszą jazdę, to przynajmniej nikt tam nie zostanie potrącony z powodu czyjegoś g****ego pośpiechu.

Wstyd to jest droga wyjazdowa z Jeleniej Góry w stronę Zgorzelca.Jaki gospodarz taka droga wizytówka WSTYD !!!!!!

A mnie się wydaje, że powinno się zmienić osoby decydujące o oznakowaniu i regulacji ruchu w Jeleniej Górze. Dzisiaj na mieście było tragicznie! Trafiłem na poprzedzającego mnie rzęcha z DLW który przez pół godziny inhalował mnie spalinami w różnych kolorach i zapachach, kto takie auta dopuszcza do ruchu!!! Ponadto zaistniał wzmożony stan remontów, czyżby przed zimą, by na wiosnę zacząć od nowa?

Rewelacyjnie skomponowany tytuł artykułu.

Przedwczoraj znajoma utknęła w korku na Wincentego Pola, bo znów "rozpruto" drogę - przecież tam prowadzono już prace, które nota bene przeciągały się w nieskończoność. Na Złotniczej z kolei usunięto nawierzchnię na pasie w kierunku Zabobrza, by położyć asfalt, który niebawem "rozsadzi" zamarzająca woda :/ A na wiosnę będzie "wielkie łatanie".
Wyrzucanie pieniędzy dosłownie w błoto pełną parą :(

Nie rozumiem, dlaczego u nas na przeprowadzanie remontów dróg czeka się do późnej jesieni?! Czy nie można prowadzić prac na wiosnę?

Pierwsza sprawa,zapala się zielone ruszaj a nie szukasz skrzyni biegów,często to niestety ma miejsce,inna sprawa ul grunwaldzka zjazd do castoramy skręt od strony centrum,jest miejsce by schować auto i czekać na skręt,wielu kierowców niestety spoza jeleniej blokuje ruch,bo tył auta wystaje,niedługo podusimy się od spalin,myślmy

Gdyby były liczniki przy sygnalizatorach, to ruszanie byłoby płynne. A tak to nie każdy ma ochotę wgapiać się w sygnalizator na pełnej koncentracji przez 2 minuty i trzymać samochód cały czas na sprzęgle. To nie jest start do jakiegoś wyścigu. Ludzie wrzucają bieg na luz i odwracają wzrok na kilka sekund, a to już czasem wystarczy, żeby ruszyć z 2 sekundowym opóźnieniem po zmianie na zielone. Więcej tolerancji, bo nie wszyscy się gdzieś spieszą i na drogach powinno być też miejsce dla spokojniejszych od Ciebie kierowców.

Całe szczęście u nas rzadko widuje się problem, który jest notoryczny we Wrocławiu. Tam ludzie wjeżdżają na skrzyżowanie, nie mając pewności, że je opuszczą. Światło się zmienia, zostają na środku i blokują ruch dla kierunku poprzecznego. U nas nie ma zbyt wiele skrzyżowań, gdzie takie coś można zrobić, chociaż na Bankowej zdarza się ludziom zostać np. na środku pasów po zmianie światła. Piesi się wściekają, że muszą chodzić dookoła samochodu takiego matołka drogowego.

A poza tym zacznij używać polskiego imienia! Jesteśmy w Wielkiej Polsce a nie w jakimś USA! Sława!

Skończ trollować pajacu, bo zmienię nick i nie będziesz wiedział pod kogo się podszywać. Mam do przekazania treść, a nie nick, więc wszystko mi jedno pod jakim będę pisał. Moje wpisy w tym temacie to pierwszy na samej górze i ten o licznikach przy światłach. Reszta pod tym nickiem to durny dzieciak, który się bawi już od ponad miesiąca w ten sposób. Nie karmcie trolla, nie minusujcie, nie odpisujcie na jego wiadomości, to będzie spokój.

Zmień kartoflu i przestań się podszywać! Mam już dość twoich g****ch tekstów rodem z TVN-u!

proszę wreszcie zając się DK nr 30 w granicach Miasta Jeleniej Góry!!! Stan tej drogi jest chyba najgorszy - kiepska wizytówka miasta dla turystów przyjeżdżających z zachodu...

Nie chce mi się sprawdzać przepisów, ale sama nazwa droga krajowa oznacza, że jest to droga w zarządzie GDDKiA, a nie miasta. Mylę się? Więc dlaczego miasto ma płacić za remont drogi, która należy do państwa? Jestem też wielkim przeciwnikiem budowy obwodnicy Maciejowej z kasy miasta, bo niby dlaczego mamy sponsorować budowę nowego przebiegu DK3? Mało mamy wydatków na ulice w mieście, które są w jeszcze gorszym stanie? Miasto nieudolnie zabiega o remonty i inwestycje w GDDKiA, a przypomnę, że mamy u nas posłów, a nawet prezydent był nie tak dawno posłem. Chyba nie dali się zbytnio polubić w centrali, bo o nic się doprosić nie mogą. A może to wina tego, że w tym mieście wciąż rządzi PO/SLD, hmm? Mówiłem przed wyborami, że tak będzie, ale chcieliście czerwony sweterek, no to macie.

niestety, Miasto wiele lat temu przejęło w zarząd wszystkie drogi w granicach administracyjnych Jeleniej Góry. Efekt to nie GDDKiA będzie odpowiedzialna (w tym finansowo) za budowę obwodnicy Maciejowej (na pewno nie byłaby to wówczas droga 1+1 z rondem 300m za skrzyżowaniem dwupoziomowym); różnice w zarządach widać szczególnie zimą, kiedy poza granicami Miasta droga czarna, a u nas w najlepszym wypadku koleiny...