Z tej informacji zapewne ucieszą się mieszkańcy komunalnych i wspólnotowych kamienic z ulic: Lwóweckiej, Drzymały, Powstańców Śląskich, Weigla, Złotniczej, Kilińskiego i Flisaków. Sumy, jaka trafi na remonty zaniedbanych budynków, Zakłady Gospodarki Lokalowej, czy wspólnoty mieszkaniowe nie byłyby w stanie zebrać.
Pozostałe inwestycje, które zostaną w znacznej części sfinansowane z tego źródła, to budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik”, budowa krytego basenu przy Kolegium Karkonoskim, odbudowa kanału Młynówka i przebudowa ulicy Powstańców Śląskich wraz z łącznikiem do ulicy Waryńskiego.
Część mieszkańców – współwłaścicieli budynków mieszkalnych też zainteresowanych byłoby pozyskaniem unijnego wsparcia na remonty domów i pyta, dlaczego akurat te budynki wytypowano do dofinansowania. Obszar, na którym znajdują się wspomniane budynki oraz projektowane inwestycje został objęty lokalnym programem rewitalizacji, czyli planów przywrócenia dawnego wyglądu, odtworzenia pożądanych funkcji. I dlatego właśnie remonty i budowy obiektów zlokalizowanych na tym terenie mogły zyskać wsparcie z unijnych funduszy.
Komentarze (1)
No wlasnie,dlaczego nikt nie stara sie o dotacje unijne na ratowanie przepieknych kamiennic na Wojska Polskiego...Gdyby je odrestaurowac,to mieli bysmy jedna z najpiekniejszych ulic w miescie a tak to mamy idealne miejsce do krecenia filmow wojennych:( To wstyd,zeby nigdy nie bylo pieniedzy a raczej checi ich uzyskania na poprawienie wizytowki tego upadajacego miasta...