To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Umiarkowany optymizm przed Euro 2012

Umiarkowany optymizm przed Euro 2012

Wrocławska firma Biuro Obsługi Budownictwa wykona projekt przebudowy stadionu przy ul. Złotniczej. W Jeleniej Górze gościł niedawno koordynator do spraw centr spółki Euro 2012.

Do przetargu na wykonanie projektu stanęło 11 oferentów. Wygrała firma Biuro Obsługi Budownictwa, która zaoferowała kwotę 110 tys. złotych.

- W warunkach przetargu zapisano, że projekt ma być gotowy do 31 marca, a dodatkowym obowiązkiem jest dokonanie wszystkich uzgodnień w taki sposób, by do 31 maja spełnić wszystkie wymogi, by można było otrzymać zgodę na budowę – informuje Cezariusz Wiklik, doradca prezydenta.

Dopiero po wykonaniu projektu będzie można mówić o kosztach przebudowy obiektu. Poprzednie władze deklarowały, że będzie to kwota 10 mln złotych. Obecne władze podkreślają, że była to kwota bardzo szacunkowa i że przez pół roku w sprawie Euro 2012 w Jeleniej Górze nie podjęto żadnych działań oprócz reklamowych.

To nie wszystko w sprawie Euro. W Jeleniej Górze gościł niedawno Marcin Dymalski, koordynator do spraw centr pobytowo-treningowych spółki Euro 2012.

- Poinformował, że przedstawiciele drużyn uważanych za faworytów rozgrywek już zaczynają się interesować miejscami pobytu, drużyny uważane za słabsze w tym turnieju jeszcze z tym zwlekają – informuje C. Wiklik. - Dodał też, iż fakt, że któraś z ekip wybierze np. Pałac Wojanów na miejsce swego pobytu nie oznacza wcale, że wybierze stadion jeleniogórski na miejsce treningów.

Może wybrać równie dobrze każde boisko znajdujące się w obszarze między Wrocławiem a Jelenią Górą. O tym nie chcą nawet słyszeć jeleniogórscy kibice piłkarscy. Dla nich takie rozwiązanie byłoby policzkiem.

Komentarze (2)

Nich tenże zawiły Zawiła bierze się do roboty, bo EURO 2012 to sukces Jeleniej Góry, którego nie wolno zaprzepaścić! Nich się nie obraża na Obrębalskiego bo gość myślał o naszym mieście po prostu światowo! Zawiła natomiast to gadu-gadu i papierosek! To nie sposób na sukces Jeleniej Góry Panie Prezydencie!

Bob budowniczy do dzieła