To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ulubieńcy kibiców '2010

Ulubieńcy kibiców '2010

Najlepsza polska biathlonistka Agnieszka Cyl i trener mistrzów świata w karate Paweł Piepiora zwycięzcami 36. plebiscytu sportowego.

Rywalizacja do tytułów najlepszego (najpopularniejszego) sportowca i trenera z klubów regionu jeleniogórskiego w 2010 roku od początku głosowania na „Nowinowych” kuponach (razem 10) i za pomocą sms-ów była bardzo pasjonująca. Niezwykle wyrównany i interesujący przebieg miał finisz typowania swoich faworytów z gier zespołowych i konkurencji indywidualnych.

Nominowana dwudziestka NAJ zawodników i zawodniczek zebrała łącznie 12.817 punktów, czołowa „10” aż 11.327 pkt. Na dziesięciu NAJ trenerów głosowało 4.564 kibiców. Zwycięska Złota Piątka może pochwalić się 3.660 punktami. Na wielu kuponach, co dziwi, zabrakło nazwisk szkoleniowców. W głosowaniu „komórkowym” fani sportu rozdzielili 539 punktów.

Plebiscytowe kupony nadesłali kibice z 88. miejscowości, głównie z Jeleniogórskiego. Nie zabrakło typowań z Warszawy, Gdyni, Krakowa, Zielonej Góry, Bełchatowa i z Wrocławia. Na dwójkę sportowców głosowały rodziny ze słonecznej Kaliforni.

Ulubieńcy kibiców odbiorą dzisiaj, w piątkowy wieczór, nagrody w restauracji mysłakowickiego hotelu „Chata za Wsią”. Będą też dodatkowe wyróżnienia.

Jutro relacja z Balu Mistrzów Sportu.


Sponsorzy z kasą

Dla Sportowca Roku 2010 Agnieszki Cyl jeleniogórskie Biuro Podróży Euro 90 Travel Marka Ciechanowskiego ufundowało siedmiodniową wycieczkę samolotem do słynnego kurortu w Hiszpanii, Costa Brava. Trener Roku Paweł Piepiora zwiedzi jeden z ciekawych krajów południowej Europy.

Galę Mistrzów Sportu sponsorują: EnergiaPRO Grupa Tauron S.A. Oddział w Jeleniej Górze, Tauron Ekoenergia spółka z o.o. W Jeleniej Górze, PHU Troll ze Szklarskiej Poręby, Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien Zittau (Niemcy), Citroen Centrum Motoryzacyjne Grabarów, PKS Tour Jelenia Góra, szklarskoporębiańska firma budowlana Józefa Kucharczyka, P.H.U. Inter Ireneusza Nawrockiego, Sombin Stanisława Tyrały z Mysłakowic, Jelenia Plast, MPGK spółka z o.o., Juro – Trans Kowary, hotel „Pod Szrenicą” w Szklarskiej Porębie.

Ulubieńcy kibiców '2010

Komentarze (5)

Tak trener jest dobrze wytrenowany w łykaniu całych nakładów nowin, on ma to we krwi,ciekawe tylko czy za swoje czy może dostał jakieś dofinansowanie, np:z Unii?

a ty skąd wiesz?

Podobno Ci z Kowar to sami na siebie głosują hahaha....

Ciekawe wszyscy to wiedzą a zainteresowani jakoś nie bardzo, każdy sklepikarz w okolicy może powiedzieć kto wykupuje całe nakłady Nowin Jeleniogórskich. Ciekawe czy z Burkina Faso jakieś głosy były?

Czyżby urażona ambicja innych pseudo zawodników z okolicy ???