To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ulepili bałwana na rondzie!

Fot.ROB

– Po to, żeby kierowcy jeździli tędy prawidłowo – mówią mieszkańcy Cieplic, którzy dzisiaj uporządkowali tzw. sztuczne rondo na skrzyżowaniu ulic Tabaki i Zamoyskiego. Na środku stanął... bałwan.

 

Mieszkańcy dzisiaj wzięli łopaty do śniegu i nie czekając na służby miejskie sami uprzątnęli to miejsce. – To rondo jest namalowane na asfalcie, po ostatnich opadach śniegu w ogóle go nie było widać – mówi nam jeden z mieszkańców, który woli pozostać anonimowy. – Nawet pług jak odśnieżał, to przejechał tak, jakby to było normalne skrzyżowanie. My przywróciliśmy tu ruch kołowy.

 

By kierowcy jeździli jak należy, a nie na wprost, na środku ronda mieszkańcy postawili bałwana. I choć jest odwilż przekonują, że wytrzyma jeszcze jakiś czas.

Mieszkaniec przyznaje, że sam pomysł utworzenia w tym miejscu ronda jest dyskusyjny, i że przejeżdżające tędy "elki" skutecznie uprzykrzają życie, ale... - skoro już jest rondo, to niech ludzie jeżdżą, jak należy – mówi nasz rozmówca.

Komentarze (22)

me gusta mucho :) :) :)

Pozytywnie!

jaki karakan :D

Kapitalne!!!

WIdziałam jakie przystojniaki dziergały bałwana !!!!!!!!!

Widziałam dziś jak bałwan powstawał :D super sprawa - pozytywna! A swoją drogą nie wiem jaką rację bytu ma to "rondo"? Lepiej dziury na Zamoyskiego zlikwidować na których nie raz już prawie koła mi odpadły!
POZDRAWIAM WYKONAWCÓW BAŁWANA :D

Jelenia Góra tym rondem zrobiła z naszej dzielnicy Cieplice pośmiewisko. Rondo nie zostało zrobione po to, aby poprawić bezpieczeństwo. Bo ruch w tym miejscu jest bardzo mały. Zostało zrobione dla WORD-u w Jeleniej Górze aby mógł on na nim egzaminować przyszłych kierowców. Gratuluje poczucie humoru i fantazji mieszkańcom tego rejonu Cieplic których pozdrawiam. Ale się uśmiałem, czytając ten artykuł ha ha ha ha :D. Adrian Janda - mieszkaniec Cieplic

...mała rzecz a cieszy!;P

Pogratulować. Bierzcie przykład, wspaniała inicjatywa.

narzekaja okoliczni mieszkancy na rondo.... ale sami podtrzyymuja i pilnuja "znienawidzonego" ronda.. co za polskie... zawsze na oodwrot i do gory nogami

Gdyby nie padła Trybuna Ludu to z pewnością przeczytalibyśmy : ..."sroga zima wyzwoliła inicjatywy społeczne i miejscowa społeczność, spontanicznie dokonała wiekopomnego dzieła"...

Takie bałwany powinny być co parę kroków na "majówce". Może wreszcie obudziłby się Pan Prezydęt i służby miejskie. Miasto "turistyczne" a nie można przejść główną ulicą. Jak co roku zresztą, zaskoczenie, że w zimie pada śnieg.

Przejeżdżając na tym tak zwanym rondzie na wprost zalicza się mniej dziur.

brawooooooooooooooo tak trzymaććććććććććććććć :)>;)

Oto rondo imienia Marcina Z. na miarę naszych czasów i możliwości.Sezonowe jak jego stanowisko.Kiedy spłynie śnieg, postawi się snopek słomy.I to nie jest nasze ostatnie słowo!

Ma Warszawa palmę - to Jelonka ma bałwana a co...

Pięknie!! Pewnie pomagał Przemek jego psy Arsen i Tomaszek!!!!!!! Pozdrawiam to magiczne miejsce!!!

a wiecie że marchewki zostały zamówione z pizzeri na telefon :-)

więcej ROND z takimi(tylko) bałwanami.

więcej ROND z takimi(tylko) bałwanami.