To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Udawał że sprząta, okradł uczestników balu

Do 5 lat więzienia – taka kara grozi 27-letniemu mężczyźnie, który dokonał szeregu kradzieży w nocy sylwestrową. A że wcześniej był już karany, może liczyć, że wyrok będzie surowy.

- Ukradł telefony komórkowe, Ipody, sprzęt muzyczny, pieniądze i inne przedmioty o wartości około 3500 zł. - wymienia podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci z Cieplic zatrzymali go wczoraj. Jak ustalili, sprawca „działał” w noc sylwestrową w jednym z cieplickich lokali. Co ciekawe, była to impreza zamknięta. Mężczyzna pojawił się pod koniec balu. Wszyscy sądzili, że pomaga on w sprzątaniu, tymczasem splądrował szatnię.

- 27-latek był już wielokrotnie notowany i karany za podobne przestępstwa – mówi E. Bagrowska. - Tych czynów dopuścił się w warunkach recydywy.

Złodziej trafił do policyjnego aresztu. Za kradzieże grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Policja wystąpiła z wnioskiem o jego aresztowanie.

Funkcjonariusze pracują nad odzyskaniem łupów.