To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Udany festiwal w „Elektroniku” i Gimnazjum nr 3

Udany festiwal w „Elektroniku” i Gimnazjum nr 3

Konkursy językowe, matematyczne, sportowe, liczne pokazy – wszystko to czekało dzisiaj na starszych i młodszych uczniów w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3. – Świetny pomysł – mówili uczestnicy.

– Co robię? To będzie miecz samurajski – powiedział nam Jakub Siedlecki, którego spotkaliśmy na stanowisku rzeźbiarskim. – W ubiegłym roku wyrzeźbiłem nóż, w tym roku chcę mieć miecz. Postawię go w swoim pokoju.

 

Patrycja Angielczyk z klasy III TiA była mimem. Przedstawiała fragment „Confiteora”. – Ta rola bardzo mi się podoba, propozycja zostania mimem pojawiła się po raz pierwszy na festiwalu – mówi Patrycja. – Sam festiwal to dobry sposób wypromowania naszej szkoły i przyciągnięcia uczniów do pierwszych klas.

W tym samym czasie w bibliotece odbywał się konkurs o „Savoir-vivrze i nie tylko”. – Chciałyśmy z koleżanką sprawdzić, jak uczniowie radzą sobie z dobrymi obyczajami w dzisiejszym, rozpędzonym świecie – mówi Klaudia Ostojewska ze szkolnej biblioteki. – To pierwszy taki konkurs w ramach festiwalu. Jak obserwuję uczniów, to widzę, że radzą sobie bardzo dobrze, mówią dzień dobry, nie pukają do drzwi wchodząc do biblioteki.

 

Propozycji było znacznie więcej: był m.in. bieg im. Kusocińskiego – patrona szkoły, pokazy fizyczne i chemiczne, konkursy literacki, językowe, karaoke itp.

Na porannym rozpoczęciu szkoła pękała w szwach. Byli zaproszeni goście, uczniowie kilku jeleniogórskich szkół.

– To znakomita promocja nauki w różnych formach – mówił Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. – Ten festiwal ma rozsmakować młodych ludzi w poszukiwaniu prawd naukowych i tak się dzieje.

 

Jeden z koordynatorów festiwalu, nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze Piotr Iwaniec nie ukrywa, że oprócz promocji nauki i kultury, festiwal ma na celu przyciągnięcie nowych uczniów do placówki. W tym roku w ofercie szkoły pojawiła się nowa propozycja. Otwarta ma być klasa o profilu pływackim.

 

– Pomysł narodził się m.in. z inicjatywy jeleniogórskich klubów pływackich – tłumaczy Marek Przeorski, zastępca dyrektora Zespołu Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze. – W mieście jest już klasa o profilu pływackim na poziomie szkoły podstawowej, teraz uczniowie będą mieli szansę kontynuowania nauki na poziomie gimnazjum. Będziemy korzystać z basenu przy SP nr 11, mamy nadzieję, że nawiążemy współpracę z Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą i będziemy mogli korzystać z ich obiektu, który jest znacznie bliżej naszej szkoły.

IMG_8149.JPG
IMG_8150.JPG
IMG_8151.JPG
IMG_8154.JPG
IMG_8155.JPG
IMG_8161.JPG
IMG_8162.JPG
IMG_8164.JPG
IMG_8170.JPG
IMG_8175.JPG
IMG_8183.JPG
IMG_8190.JPG
IMG_8198.JPG
IMG_8201.JPG
IMG_8207.JPG
IMG_8211.JPG
IMG_8222.JPG
IMG_8231.JPG
IMG_8236.JPG
IMG_8241.JPG
IMG_8242.JPG
IMG_8243.JPG
IMG_8247.JPG
IMG_8251.JPG
IMG_8254.JPG
IMG_8256.JPG
IMG_8262.JPG
IMG_8264.JPG
IMG_8272.JPG
IMG_8273.JPG
IMG_8278.JPG
IMG_8283.JPG
IMG_8286.JPG

Komentarze (20)

TO BYŁA ŻENADA!!!!!! Najlepsze były te małolaty z gołymi brzuszkami tańczące przed gośćmi i kręcące pięknymi tyłeczkami panom przed oczami. Faaaaajne były. cukiereczki. Tak się podobał występ na otwarcie, że w jego połowie pol szkoly poszła sobie.

informacja dla "gościa", poszła sobie bo już rozpoczynały się inne konkursy i konkurencje w wyznaczonych salach.

świetny pokaz sportowy był na początku, a gole brzuszki.no cóz, fajne laseczki. nam sie podobało, w koncu chlopy normalne jestesmy,a dziewczyny chetnie pokazywaly. a tak poza tym duzo konkursow, rywalizacji i zabawy. pozdrawiam organizatora calego przedsięwzięcia pana Piotra Iwańca. napewno nie bylo łatwo taką impreze przygotować.

Fajnie było, dobrze kręcili

zdecydowanie, szkoda ze sie maszynka rozpadla

Pan Iwaniec był tylko jednym z organizatorów, a nie jedynym organizatorem. Festiwal przygotowywało wielu nauczycieli.

w tekście jest koordynator nie organizator

Nie wiem, skąd te minusy przy tym, co napisałam. Stawia je ktoś, kto nie wie, o czym mówię. Mam nadzieję, że Pan Iwaniec przynajmniej wie i jest mu wstyd.

Szanowna Lemiro (i szanowni - inni komentujący). Gwoli jasności, celem zakończenia pohukiwań i jakichś innych turbacji: w tym roku byłem jednym z koordynatorów imprezy, co podkreślałem wielokrotnie promując festiwal i wypowiadając się w trakcie jego trwania, i po jego zakończeniu. Koordynator to członek zespołu nadzorującego dane przedsięwzięcie, mający świadomość zakresu swoich działań i działania te wykonujący. Tak - jak to było w tym przypadku, z największym zaangażowaniem. I proszę to uszanować, a nie insynuować, sprawiając jednocześnie przykrość (sobie nawzajem).

Jak zwykle do powiedzenia najwięcej mają osoby, które wiedzą najmniej.Ludzie,każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie,ale z szacunkiem. Festiwal Nauki po raz kolejny był sukcesem, a to dzięki maksymalnemu zaangażowaniu wielu osób, między innymi Pana Iwańca i za to należy im się ogromny szacunek i wdzięczność.
PS Jestem w pełni przekonana,że ludzie wyrażający negatywne opinie na pewno nie są uczniami naszej szkoły. Zero dobrego wychowania i smaku...

Festiwal Nauki w tym roku był moim zdaniem najlepszy biorąc pod uwagę wcześniejsze organizowane w tej szkole. Nie rozumiem tylko dlaczego wszyscy państwo uwzieliście się na jedną personę tego całego zamieszania skoro pan Piotr miał pod sobą jedynie mimów i dyktanda. Jak widać po raz kolejny w internecie wypowiadają się osoby pokroju:''nie znam się to się wypowiem''.

Panie Piotrze Iwańcu, to trzeba było dziennikarzom to powiedzieć, a nie tłumaczyć się teraz jak dziecko. W artykule "robi " Pan za jedynego koordynatora, a to przecież nieprawda.

Panie Piotrze, jutro przyjdzie Pan do szkoły i będzie musiał spojrzeć w twarz koleżankom i kolegom. Jak Pan to zrobi?

Ależ zawiść...

Jak skierowano do pana dziennikarzy trzeba bylo ich przekierować do pań i panów którzy też koordynowali. Wtedy ktoś inny wziąłby na klatę te absurdy. Na pewno byłoby inaczej gdyby tytul brzmiał Nieudany festiwal. Ech nauczyciele

Ludzie skąd tyle zawiści??? Żal ściska, że ktoś ciężką pracą i zaangażowaniem osiąga rezultaty i sukcesy. Lemira i Doraaa jak już kogoś oczerniacie i oskarżacie o coś to może chociaż się przedstawicie. Czy może krytykowanie w tym przypadku to sposób na zdyskredytowanie niewygodnego współpracownika w walce o godziny na przyszły rok? Żałosne. I komu tu właściwie Lemiro powinno być wstyd....

LEMIRA I DOROTAA...ogarnijcie się...żałosne wasze zawistne, jadem podszyte wypowiedzi...może gdybyście chociaż odrobine przyłozyły się do pracy to i uzyskałybyście odpowiednią aprobatę ...a tak ...dwie dewoty co najwyraźniej w zyciu się nudzi a żerują na pracy innych

Każdy przybyły gość, w tym media, otrzymały szczegółowy plan imprezy,na którym byli wypisani wszyscy koordynatorzy,organizatorzy i patroni tego wydarzenia. Wyżej wspomniane media same wybierały z kim chcą przeprowadzić wywiad,a Pan Piotr nie biegał za nimi prosząc o rozmowę,gdyż nie ma "parcia na szkło", więc nie rozumiem skąd tyle pretensji i krytyki w jego stronę...

Jakież hejty! Ból du... dolnej części pleców? Najpewniej osoby hejtujące nie dostały żadnej roli, jeśli chodzi o festiwal i teraz zwyczajnie się odgryzają po internetach. Ciekawe, czy osoby te miałyby na tyle odwagi, aby swoje zdanie wypowiedzieć Panu Iwańcowi prosto w oczy. Śmiem wątpić. Nie od dziś wiadomo, że media potrafią i lubią przekręcać różne rzeczy, byle tylko wybuchły wielkie dyskusje. Artykuł został zmieniony, a więc można krótkim podsumowaniem zakończyć tą żenadę w komentarzach: zazdrościsz? Rusz tyłek i coś zrób - od pisania głupot po portalach nic się nie zmieni.

Ludzie, ten akapit, który wywołał takie zamieszanie zaczyna się od słów: "Jeden z kordynatorów festiwalu [...] Piotr Iwaniec...". Nie interpretujcie! czytajcie ze zrozumieniem! Nie można być złym na pana Iwańca, że pojawił się w tym artykule! Trzeba raczej pokiwać z litością głową nad AUTOREM artykułu. Powinien był wymienić WSZYSTKICH koordynatorów, bo KAŻDY z nich pracował cały rok nad tym, żeby ten dzień zaliczyć do udanych!