To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Udana bokserska gala

Udana bokserska gala

Obroną tytułu Ewy Brodnickiej zakończyła się rozgrywana w stolicy Karkonoszy gala bokserka Tymex Boxing Night. Zwycięstwa odnieśli też jeleniogórzanie – Kamil Bodzioch i Oskar Wierzejski.

W walce wieczoru broniąca tytułu „Kleo” Brodnicka swoim spokojem oraz umiejętnościami technicznymi wypunktowała swoją rywalkę z Meksyku. Od pierwszych minut Polka przejęła inicjatywę i z każdą rundą zaczynała bardziej dominować. Rywalka ze względu na swoje przeciętne parametry fizyczne nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Okazała się za niska, a przy tym wolna. Pojedyncze zrywy nie przyniosły pożądanych efektów. Perez włożyła dużo sił w tę walkę, ale samym charakterem i ambicją nie udało się jej zagrozić obrończyni tytułu. Sędziowie wypunktowali pojedynek nie jednogłośnie stosunkiem (97:93, 95:95, 96:94). Tym samym Brodnicka po raz trzeci zachowała pas WBO w wadze piórkowej.
Trudno walkę stoczył za to Kamil Bodzioch. Pięściarz z Jeleniej Góry zaczął przekonująco, ale jego rywal nie pozostawał dłużny i kilka razy trafił go mocniejszymi ciosami. Od czwartej rundy walka zaczęła się wyrównywać, a do tego obaj czuli zaczęli odczuwać zmęczenie. Obaj mieli problemy z celnością, część ciosów wyprowadzili w powietrze. Ale nie przeszkodziło to Bodziochowi w zwycięstwie. Walczył przed swoją publicznością, która licznie zgromadziła się w Hali Złotnicza. Sędziowie punktowali (58:56, 58:56,60:54). Po ogłoszeniu werdyktu bokser zaprosił swoją partnerkę na ring, po czym uklęknął i na oczach zgromadzonych widzów oświadczył się.
W swoim zawodowym debiucie Oskar Wierzejski w bardzo dobrym stylu wygrał swój pojedynek z Milanem Cechvalą. Zadał dużo ciosów i obaj zaprezentowali się z dobrej strony. – Byłem nieco zestresowany przed wyjściem na ring, ale zrobiłem swoje i jestem bardzo szczęśliwy. Teraz czas na krótki odpoczynek – tak podsumował swój występ Wierzejski. Wszyscy sędziowie punktowali 40:36.  

Gala boksu JG (1).JPG
Gala boksu JG (2).JPG
Gala boksu JG (3).JPG
Gala boksu JG (4).JPG
Gala boksu JG (5).JPG
Gala boksu JG (6).JPG
Gala boksu JG (7).JPG
Gala boksu JG (8).JPG
Gala boksu JG (9).JPG
Gala boksu JG (10).JPG
Gala boksu JG (11).JPG
Gala boksu JG (12).JPG
Gala boksu JG (13).JPG
Gala boksu JG (14).JPG
Gala boksu JG (15).JPG
Gala boksu JG (16).JPG
Gala boksu JG (17).JPG
Gala boksu JG (18).JPG
Gala boksu JG (19).JPG
Gala boksu JG (20).JPG
Gala boksu JG (21).JPG
Gala boksu JG (22).JPG
Gala boksu JG (23).JPG
Gala boksu JG (24).JPG
Gala boksu JG (25).JPG
Gala boksu JG (26).JPG
Gala boksu JG (27).JPG
Gala boksu JG (28).JPG
Gala boksu JG (29).JPG
Gala boksu JG (30).JPG

Komentarze (1)

Co wy za aparat macie ?? Masakra !