OWiUR rozgrywana jest w 9 blokach tematycznych, ma charakter olimpiady przedmiotowej MEN i co roku bierze w niej udział na pierwszym etapie ponad 25 tys. uczniów z blisko 400 szkół rolniczych w Polsce. Na szczeblu okręgowym we Wrocławiu (organizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy dla województw dolnośląskiego i opolskiego) rywalizowało około 200 uczniów.
Krzysztof Mytych okazał się najlepszy w mechanizacji rolnictwa; Patrycja Torba była druga w bodaj najsilniej obsadzonej architekturze krajobrazu. Oboje są uczniami klas maturalnych ZSE-T i swoja przyszłość wiążą z kierunkami, w których rywalizowali na Olimpiadzie. Krzysiek zresztą już w ubiegłym roku bliski był sukcesu w swojej dziedzinie – wtedy na szczeblu okręgowym zajął VI miejsce.
Oboje finaliści są mieszkańcami tej samej miejscowości – Olesznej Podgórskiej i absolwentami gimnazjum w Lubomierzu.
Finał rozegrany zostanie 1-2 czerwca na Akademii Podlaskiej w Siedlcach.
Wicedyrektor ZSE-T w Rakowicach Marek Łukasik jest dumny z finalistów, ale podkreśla, że sukces to nie tylko zdolni uczniowie, ale także efekt świetnej pracy pedagogicznej. – Myślę, że taki sukces może być dobrym argumentem przy wyborze szkoły.
Komentarze (1)
Drodzy Państwo z przykrością (a może nie) zawiadamiam o wielkim zamknięciu(bo było przecież tak huczne otwarcie i nawet pan ksiądz błogosławił :)) salonu Peugeot w Jeleniej Górze. Pojechały sobie wszystkie samochody :). Cóż rzec : TAK MI K...A PRZYKRO :)!!!Ktoś mądrze kiedyś rzekł :ryba to od głowy się psuje :)!!!