To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

U nas wiedzą, jak żyć bezpiecznie

U nas wiedzą, jak żyć bezpiecznie

Rewelacyjnie spisały się drużyny z regionu jeleniogórskiego w dolnośląskim finale konkursu o bezpieczeństwie „Uczę się bezpiecznie żyć”. Zajęli miejsca na podium we wszystkich kategoriach.

W finale rywalizowały ze sobą najlepsze drużyny z regionów: jeleniogórskiego, wałbrzyskiego, legnickiego i wrocławskiego.
W kategorii klas zerowych zwyciężyły dzieci z MZS nr 3 Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu (81,5 pkt., opiekun Irena Brożek), które o pół punktu wyprzedziły Miejskie Przedszkole nr 13 w Jeleniej Górze (Arleta Łapacz). Trzecie miejsce na podium zajęło MP nr 27 z Jeleniej Góry (Barbara Modelska). Oba przedszkola miały po 81 punktów, ale „trzynastka” uzyskała więcej punktów na tzw. stacjach wiodących.
W kategorii klas I – III najlepsza okazała się drużyna SP nr 11 w Jeleniej Górze, która miała tyle samo punktów (88,5 pkt.) co SP nr 6 w Jeleniej Górze. W tym przypadku także decydowały punkty ze stacji wiodących. Opiekunem SP nr 11 była Małgorzata Rakowska, SP nr 6 – Dorota Słupek. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Drołtowic.
W kategorii klas IV – VI na najwyższym stopniu podium także stanęli uczniowie SP nr 11 w Jeleniej Górze (op. Tadeusz Pazurkiewicz), którzy zdobyli 91,7 pkt i byli o 0,2 pkt. Lepsi od Szkoły Podstawowej w Serbach. Trzecie miejsce zajęła szkoła ze Szczawna Zdroju.
W kategorii gimnazjów całe podium należało do uczniów jeleniogórskich szkół. Na najwyższym stopniu stanął Adrian Czuchaj (Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze) z wynikiem 120,5 pkt., drugie miejsce zajęła Magdalena Maniewska (119 pkt.) a trzecie Izabela Wcześniak (118 pkt., obie Gimnazjum nr 3 w Jel. Górze).
– Adrian jest wszechstronnie uzdolnionym i bardzo aktywnym młodym człowiekiem, w bieżącym roku realizował w swojej szkole indywidualny tok nauczania z matematyki, z fizyki oraz z chemii – mówi o laureacie Eulalia Kłodawska-Szwajcer, dyrektor ZSO nr 1 w Jeleniej Górze. – W tym roku szkolnym został laureatem konkursu fizycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista, Laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów oraz Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego Olimpus. Adrian, dzięki swoim zdolnościom i nowatorskiej formy pomocy ze strony szkoły, bez problemów łączy wspaniałe osiągnięcia naukowe z aktywnością sportową i sprawnością, czego dowodem sukces w konkursie „Uczę się bezpiecznie żyć”.

IMG_3407.JPG
IMG_3458.JPG
IMG_3524.JPG
IMG_3366.JPG
IMG_3542.JPG
IMG_3553.JPG
DSCN1874.JPG
DSCN1875.JPG
DSCN1887.JPG
DSCN1893.JPG
DSCN1904.JPG
P1000234-1.JPG
P1000263.JPG

Komentarze (6)

Niewątpliwie, to bardzo uzdolniony uczeń, ale w tym konkursie podobnie, jak jeszcze jedna z drużyn miał bardziej ułatwiony udział ponieważ....... zainteresowani wiedzą o co chodzi;) Nieładnie, nieładnie.... za wszelką cenę do celu.

A gdzie zdjęcia pozostałych laureatów?

Gratulacje Adrian! Cieszymy się, że nadal rozwijasz się naukowo, ale pamiętaj, że kultura przede wszystkim, dlatego nie udawaj na ulicy, że nie rozpoznajesz już swoich byłych nauczycieli. Życzymy dalszych sukcesów!

OBSERWATOR najwyraźniej zazdrosny.
Ale często tak jest, że jedni odnoszą sukcesy, a drudzy zamiast pogratulować, to zazdroszczą. No cóż taka już ludzka natura i polska zawiść.

Bardzo GRATULUJĘ wszystkim tak wielkiego sukcesu :)a Ty Adrian śmigaj do przodu i nie przejmuj się złośliwymi komentarzami.
Ale nauczycielom, nawet już "byłym" kłaniaj się na ulicy :)

zithromax strengths http zithromax pill