Tylko remis biało-niebieskich na pożegnanie sezonu

Karkonosze Jelenia Góra nie wykorzystały szansy na zakończenie sezonu w górnej połowie tabeli III ligi. Tylko zremisowały 1:1 w pojedynku z MKS-em Oława i zajęły ostatecznie 11. miejsce. Jeleniogórzanie zagrali w mocno odmłodzonym składzie.

Przed pierwszym gwizdkiem powstał problem, gdzie ma znajdować się grupa około 60 kibiców zespołu z Oławy. W klatce dla kibiców gości nie było nawet kawałka cienia a na zewnątrz panował olbrzymi upał. Kibice najpierw stanęli obok klatki, w cieniu pod drzewami, otoczeni kordonem policji. Ostatecznie fani Karkonoszy zaproponowali, by wpuścić ich do swojego sektora na głównej trybunie. W tej sprawie interweniował sam prezes Karkonoszy Tomasz Kowalczyk, który przekonywał policjantów, że jest to mecz przyjaźni.

Fani z Oławy rozgościli się na dobre, przez większą część meczu dopingując swoich piłkarzy, a w drugiej połowie organizując oprawę z racami i materiałami pirotechnicznymi.
Drugim ważnym wydarzeniem było wręczenie nagrody dla gracza rundy, wybranego w głosowaniu za pośrednictwem m.in. facebooka. Został nim bramkarz Karkonoszy Łukasz Kłobucki. W nagrodę otrzymał dyplom oraz czek na 500 złotych.
Sam mecz był niezłym widowiskiem. Należy pochwalić piłkarzy, że walczyli dzielnie w ponad 30-stopniowym upale. Trener Artur Milewski dał dzisiaj pograć młodzieży, w pierwszym składzie zabrakło kilku podstawowych zawodników: Marcina Pacana, Tomasza Malinowskiego, Macieja Machowskiego i Kamila Mielnika. Szansę gry od pierwszej minuty, nie pierwszy raz, dostał Sylwester Wersocki, w drugiej połowie wszedł Szymon Statkowski.
W pierwszej połowie Karkonosze powinny prowadzić ze 3:0. Bardzo aktywnie grał na lewej stronie boiska Maciej Firlej, który kilka razy łatwo ograł obrońców i wyłożył piłkę Łukaszowi Kowalskiemu. Ten jednak nie potrafił trafić do bramki. „Kowal” przełamał się w 36. minucie, w nietypowy dla siebie sposób. Po dośrodkowaniu z prawej strony Tobiasza Kuźniewskiego, Kowalski pokonał bramkarza gości strzałem głową.
Goście przez pierwsze 45 minut praktycznie nie zagrozili bramce Dubiela. W drugiej stworzyli kilka sytuacji. Wykorzystali jedną. W 52. minucie prawą stroną przedarł się Paweł Garyga. Jego strzał obronił Dubiel, ale piłkę wbił do siatki Mateusz Kluzek.
Później jeleniogórzanie mieli jeszcze kilka sytuacji: Kowalski trafił w słupek, Statkowski w dobrej sytuacji strzelił wprost w bramkarza. Mecz zakończył się remisem, choć to jeleniogórzanie stworzyli dużo więcej sytuacji.

– Trochę żałujemy, bo jako gospodarz chcieliśmy ten mecz wygrać – powiedział Artur Milewski, trener Karkonoszy. – Mieliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji, ale Oława też pokazała, że nieprzypadkowo zdobyła sporo tych punktów. Może nie mieli tak dogodnych sytuacji jak my, ale grają dobrze w polu. Chcieliśmy dzisiaj oszczędzić niektórych zawodników na środowy Puchar Polski i zgarnąć trzy punkty jak najmniejszym kosztem. Nie udało się – trudno. Remis jest sprawiedliwy.

Karkonosze Jelenia Góra – MKS Oława 1:1 (1:0)
bramki: Kowalski – Kluzek
sędziowali: Paweł Żapnowski jako główny oraz asystenci: Piotr Maczalski i Przemysław Woźniak (Świebodzin)
widzów: 150
Karkonosze: Dubiel – Wawrzyniak (46' Statkowski), Mateusz Firlej, Kuźniewski, Pilarowski, Sareło, Kocot, Wersocki, Maciej Firlej, Niedźwiedź (46' Szramowiat), Kowalski (63' Palimąka).
Oława: Florczyk – Mazur (70' Zieliński), Kowalik, Dołgan, Krzyśków, Garyga, Pierzga, Okoń, Kluzek (77' Skorupa), Musiał (65' Orzechowski), Prusak (80' Krzanowski).