To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Twierdza Świerzawa nie zdobyta, Stella wiceliderem

Twierdza Świerzawa nie zdobyta, Stella wiceliderem

Cztery drużyny beniaminków nadal pokazują piłkarską moc w rozgrywkach jeleniogórskiej klasy okręgowej. Po dziewięciu kolejkach fotel lidera zajmuje zespół trenera Arkadiusza Palucha. Futboliści Pogoni mają na koncie sześć zwycięstw, dwa remisy i jedną wyjazdową porażkę – 20 pkt. Na boisku w Świerzawie z pomocą 150 – 200 kibiców i ich głośnego dopingu beniaminek jest niepokonany (5 wygranych, gole 17:3), stąd określenie „Twierdza”. W ostatnim hitowym i wyrównanym meczu Pogoń bezbramkowo zremisowała w Gryfowie z mocnym Gryfem (trener Robert Rodziewicz)- trzecia lokata - 18 pkt.

Rewelacyjni piłkarze ze Świerzawy grają walecznie i z dużym zaangażowaniem, skutecznie w ataku (21 bramek) i w obronie (6). Podporą defensywy są bramkarz Łukasz Kłobucki oraz Łukasz Krajewski, Marcin Hyndle (kapitan), Wojciech Chlebosz i Dawid Tatuś. Najwięcej goli w tym sezonie zdobyli Piotr Gajek, Dawid Tatuś (także z rzutów karnych) i Krzysztod Szpecht (aktualnie leczy kontuzję).

Na pochwałę zasługują grający skutecznie i widowiskowo wiceliderzy tabeli okręgówki z Lubomierza (na zdjęciu) – 19 pkt., bramki 20:10. W niedzielnej potyczce w Zebrzydowej prowdzona przez Krzysztofa Gajewskiego Stella rozgromiła Spartę 5:1. Celnie strzelali Krystian Majer 3, Mariusz Malarowski i Marcin Górski. Na czwartej pozycji – 17 pkt., plasują się zawodnicy mocno wzmocnionych kadrowo przed sezonem Sudetów. Beniaminek z Giebułtowa (ostatnio pauzował), podobnie jak gryfowianie miał czyste konto, jednak stracił trzy punkty po walkowerze dla węglinieckich Orlików za występ piłkarza nie wpisanego do meczowego protokołu. Pierwotnie spotkanie 7. serii Sudety z Orlikami wygrały 10:2. Drużyny z miejsc 2-4 (Stella, Gryf, Sudety), mają rozegrany jeden mecz mniej od Pogoni.

Piąty z aż siedmiu „nowych” zespołów w klasie O, Woskar Szklarska Poręba lubuje się w remisach (5) i z niezłym, 14 punktowym dorobkiem zajmuje siódme miejsce. Wraz z Czarnymi Lwówek Śl. ligową tabelę zajmują beniaminkowie z KS Stare Jaroszewice (4 pkt.) i Sparty Zebrzydowa (7 pkt.).

Komentarze (4)

A kto to jest B.firanka ?

W Stelli nie ma zawodnika o nazwisku Firanka a bramkę strzelił Marcin Górski

W gryfie też nie ma trenera o nazwisku "Rodziwicz" kto to pisał..