To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Turyści wybierają „majówkę” w Karkonoszach

Turyści wybierają „majówkę” w Karkonoszach

Karpacz jest miejscowością, którą zamierza odwiedzić najwięcej turystów podczas tegorocznej „majówki”. Miasto pod Śnieżka pobiło w tych planach Zakopane. Na czwartym miejscu znalazła się Szklarska Poręba. Majówkowe plany Polaków przeanalizował portal nocowanie.pl

Z danych portalu wynika, że turyści na wyjazdy w dniach 1 – 3 maja zdecydowanie preferują góry, a w nich wybierają Karkonosze. Na pierwszym miejscu wśród zapytań o noclegi znalazł się Karpacz (9,3 proc. wszystkich zapytań), a na czwartym miejscu – Szklarska Poręba (4,3 proc.). Między karkonoskimi kurortami znalazły się Zakopane (9,1 proc.) i Szczawnica (5,5 proc.).
- Kolejne miejsca na liście najpopularniejszych miejsc na majówkę zajmują odpowiednio: Solina (4,7%) Międzyzdroje (4,3%), Polanica-Zdrój (3,8%), Polańczyk (2,5%), Kazimierz Dolny (2,4%) oraz Sandomierz (2,3%) – pisze Katarzyna Stępień z portalu nocowanie.pl.
Portal analizuje też średnie ceny za nocleg w tych miejscowościach. Wygląda, że do Karkonoszy nie zniechęcają stosunkowo wysokie ceny. W Zakopanem i Szklarskiej Porębie średnio za nocleg trzeba będzie zapłacić 57 zł na osobę, a w Karpaczu i Polanicy – 55 zł. Drożej jest tylko w Międzyzdrojach i Kazimierzu Dolnym (62 i 60 zł). Najmniej turyści zapłacą w Bieszczadach.


 

Komentarze (2)

Moje kochane Karkonosze.Szacun

Pozdrowienia! Zapraszamy!