Turów gładko pokonuje Asseco

W najciekawszym meczu kolejki Tauron Basket Ligi PGE Turów Zgorzelec pokonał Asseco Prokom Gdynia 72:63.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Niemal przez cały mecz inicjatywa należała do gospodarzy. Już na początku prowadzili 9:3. Dzięki dobrej obronie i niecelnym rzutom gości Turów po 10 minutach wygrał 21:16. Później zgorzelczanie dali popis gry zespołowej w dalszym ciągu imponując skutecznością. Rywal nie potrafił znaleźć recepty na Wysockiego i Koljevica gubiąc się zupełnie w obronie. W trzeciej kwarcie dalej trwał koncert jednego zespołu. Dopiero w ostatniej inicjatywę przejęli gdynianie, ale na pogoń punktową było już po prostu za późno.  Dodać należy, że była to trzecia ligowa porażka gdynian w tym sezonie.

PGE Turów Zgorzelec - Asseco Prokom Gdynia 72:63 (21:16, 21:14, 14:8, 16:25)

PGE Turów: Wysocki 14, Koljević 12, Jackson 11, Brkić 10, Kuebler 6, Bochno 5, Tomaszek 4, Zigeranović 4, Thomas 3, Gabiński 3, Jarmakowicz.

Asseco Prokom: Filip Widenow 14, Ewing 13, Witka 12, Burrell 9, Piotr Szczotka 5, Hrycaniuk 5, Varda 3, Eldridge 2, Kostrzewski, Seweryn.