Trzy srebra lekkoatletycznych, halowych Mistrzostw Polski

Trzy srebrne medale przywieźli sportowcy z regionu, z lekkoatletycznych halowych Mistrzostw Polski U 18 i U 20, które w miniony weekend odbyły się w hali toruńskiej "Areny". Tytuły wicemistrzów kraju wywalczyli: Julia Turkiewicz z jeleniogórskiego MKS ”12” w skoku wzwyż; Natalia Bielak z SMS Szklarska Poręba, w biegu na 3000 m; Michał Zazula z MKS Bolesławia w siedmioboju.

W zawodach brało udział ponad 1200 zawodników i zawodniczek z całej Polski, reprezentujących blisko 100 klubów.
Świetnie w skoku wzwyż U20 spisała się Julia Turkiewicz z MKS „12”, która poprawiła swoje ubiegłoroczne osiągnięcie. Wtedy była trzecia, teraz – wynikiem 1,71 m - sięgnęła po tytuł Wicemistrzyni Polski i poprawiła swój rekord życiowy o 4 cm.
Blisko medalu była w tej konkurencji także Izabela Kalenik z Bolesłavii. Zajęła czwarte miejsce (1,68) i tez zrobiła życiówkę.
Równie dobrze spisała się Natalia Bielak z KS SMS Szklarska Poręba. Ona też w tym roku zdobyła cenniejszy medal i też pobiła swój rekord życiowy. W biegu na 3000 m Natalia złoto przegrała o włos, bo na finiszu uległa Oliwii Wawrzyniak z AZS Poznań zaledwie o cztery dziesiąte sekundy. Imponujący jest wynik Natalii – poprawiła swoje najlepsze życiowe osiągnięcie o blisko 32 sekundy.
trzecie wicemistrzostwo wywalczył startujący w siedmioboju U 20 Michała Zazula z MKS Bolesłavia. On wprawdzie powtórzył wynik z ubiegłorocznych halowych mistrzostw, ale w tym roku tytuł zdobył w młodszej kategorii U 18. Michał wygrał konkurencje skoku w dal i skoku wzwyż, był drugi w kuli oraz w biegu na 60 m przez płotki, trzeci na 60 m i na 1000 m; tylko tyczka poszła trochę gorzej – wystarczyło na piąte miejsce. Łącznie 4740 punktów.
Z reprezentantów regionu wartościowe wyniki osiągnęli także Oliwer Przybylski MKS Osa Zgorzelec, który był czwarty w siedmioboju U 18, Jakub Węgrzyn, też z Osy – piąty na 60 m przez płotki (U 20) i szósty w skoku w dal, Katarzyna Piechowicz (SMS Szklarska Poręba) – czwarta na 800 m (U 20),