Trzy medale Agnieszki Cyl w MP

Na Polanie Jakuszyckiej rozegrano trzydniowe mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biathlonie. Powody do radości miały reprezentantki MKS-u Karkonosze Sporty Zimowe.

Po biegu sztafetowym 4 x 6 km na srebrnym” podium stanęły Magdalena Nykiel, Iga Kordasiewicz, Kamila Buchla i Agnieszka Cyl. Jeleniogórzanki o 2:57,5 minuty wyprzedziły jedynie faworytki z AZS AWF Katowice w składzie z medalistkami konkurencji indywidualnych, Krystyną Pałką i Moniką Hojnisz (obie z kadry narodowej). Druga klubowa sztafeta Karkonoszy zajęła ostatnie szóste miejsce (strata 17:41,5 min.).

W biegach indywidualnych mistrzowską formę pokazała Agnieszka Cyl. W sprincie kobiet na 7,5 km nie miała ona ani jednego pudła. W rywalizacji o złoty krążek o 13,3 sekundy biathlonistkę z Karkonoszy wyprzedziła najbardziej utytułowana i doświadczona polska zawodniczka Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec). Na 9. pozycji sklasyfikowano Magdalenę Nykiel. Kolejne miejsca biathlonistek Karkonoszy: Iga Kordasiewicz – 14, Ewa Buchla – 20, Kamila Buchla – 21.

Po biegu na dochodzenie (10 km) Agnieszka Cyl stanęła na trzecim stopniu podium. Po sześciu niecelnych strzałach i stracie 1:28,6 min. na mecie wyprzedziły ją Magdalena Gwizdoń (6. rund karnych) i Krystyna Pałka (3). Miejsca dziewcząt z Karkonoszy: I. Kordasiewicz – 14, Martyna Piech – 19, K. Buchla – 21.

W rywalizacji męskich sztafet 4 x 7,5 km zwyciężyli faworyci z BKS-u WP Kościelisko. Na siódmym miejscu ze stratą 10:14,5 min. sklasyfikowano ekipę z MKS-u Karkonosze SZ w składzie Mateusz Zawół, Dariusz Krajewski, Michał Michałków, Mateusz Galik. W biegu sprinterskim na 10 km z niespodziewanym sukcesem 23-latka z AZS AWF Wrocław Łukasza Słoniny, kolejno lokaty 20, 21 i 23. zajęli M. Zawół, D. Krajewski i Aleksander Piech. Jeleniogórscy biathloniści lepiej wypadli w biegu na dochodzenie na 12,5 km. Mateusz Zawół był czternasty, Dariusz Krajewski osiemnasty.