Trzecia „cieszynka” koszykarek

Bardzo ważne w tym sezonie w rozgrywkach II ligi kobiet zwycięstwo odniosły dziewczęta z zabobrzańskiego klubu. Przed własną publicznością koszykarki KS „Wichoś” pokonały 69:57 faworyzowany zespół KS Ostrovii Ostrów Wlkp. To pierwsza porażka ekipy z Wielkopolski. Po wygranej team trenera Eugeniusza Sroki umocnił się w czołówce drugoligowej tabeli.

Niezawodna, 18-letnia Aleksandra Lorenz (na zdjęciu z prawej), zebrała wiele piłek pod koszami i ustanowiła swój strzelecki rekord w II lidze zdobywając 26 punktów. Pierwszą kwartę jeleniogórzanki zakończyły wynikiem 15:12, w drugiej (28:14) zagrały koncertowo i do przerwy prowadziły 43:26. W tym okresie gry doskonale spisywała się Natalia Kopiec, która bardzo dobrze rozgrywała piłkę, ale również dużo i celnie rzucała (razem w meczu 15 pkt.). Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją do formy wraca Angelika Stefan (5). Oklaskiwano jej niezwykle efektowne akcje.

W drugiej części spotkania zdeterminowane ostrowianki zaprezentowały bardzo agresywny styl gry. Za pięć przewinień dwie przyjezdne zawodniczki musiały opuścić boisko. W czwartej kwarcie przewaga „Wichosiek” spadła do siedmiu punktów (58:51). Wtedy koszykarską klasę pokazała Ola Lorenz. Teraz przed jeleniogórzankami wyjazd do Ostrowa Wlkp. i okazja do rewanżu za porażkę z KS On Team sprzed kilku dni.

Oprócz wymienionych zwycięskie punkty wywalczyły: Monika Paradowska 14, Marta Klementowska 4, Sandra Lewkowicz 3 i Marika Kowalczyk 2.