To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Trzeci gigant pod Śnieżką

Trzeci gigant pod Śnieżką

Mieszkania na wynajem, hotel, kawiarnie, deptak i boiska chce wybudować w Karpaczu firma, którą kontroluje Jerry Novikovsky z Wiednia. Zapowiada, że jest gotów wydać na ten cel 150-200 milionów złotych. Wielu mieszkańców nie chce tej inwestycji. - Nie przeinwestujmy Karpacza! - mówią.

Zespół hotelowo-rekreacyjny planowany jest na łące (gruncie rolnym piątej klasy) pomiędzy ulicami Skalną, Staszica i Obrońców Pokoju. Teren należy do firmy Artemis. Jej prezesem jest pan Novikovsky.

Działka ma około 5 hektarów powierzchni. Artemis chce zabudować ponad jedną trzecią terenu. Większość zabudowy mają zająć mieszkania na wynajem i hotel na 250 miejsc. W planie są także kawiarnie, sklepy oraz miejsce pod usługi, które w koncepcji ośrodka określono jako „konferencyjno-szkoleniowo-rekreacyjne”. Standard ma być wysoki.

Inwestor i jego współpracownicy twierdzą, że mają nie tylko doświadczenie w takich przedsięwzięciach, ale i pieniądze. Zapowiadają, że ośrodek w Karpaczu wybudują z własnych środków, bez zaciągania kredytów. - Koszty oceniamy na 150-200 milionów złotych - powiedział Jerry Novikovsky.

Jego plany zaprezentowane zostały na spotkaniu z mieszkańcami Karpacza, głównie osiedla Skalne. - Przecież według planu to zwykłe bloki! - mówili ludzie.

- Nasze budynki mają mieć maksymalnie cztery kondygnacje - odpowiadał Bogumił Kuś, dyrektor Artemisu.

Cały artykuł w „Nowinach Jeleniogórskich” nr 43/2008

Komentarze (6)

Bywam w Karpaczu.Podoba mi się to miasto.Uwazam ,że tego typu budowle jak hotel Gołębiowski i proponowany kompleks będzie pozytywną wizytówką tego miasta.Miło jest pospacerowac po takim kurorcie a jeszcze milej jak mozna popatrzeć na cos innego ....."nie komunistycznego"
Zyczę powodzenia w realizacji planu.

To jak najbardziej wskazana inwestycja i mysle, ze mieszkancy Karpacza powinni sie cieszyc , ze ktos chce u nich wylozyc pieniadze aby sciagnac turystow a co za tym idzie poprawic ich dochody.
Postepu motyka sie nie zawroci a jezeli nie chce ktos tej inwestycji to te resztki turystow pojada sobie za poludniowa granice, gdzie tego typu fobie nie maja miejsca

esli to ma byc coś co bedzie słuzyc turystom to jestem - za. Natomiast jesli to miałyby byc domy wielorodzinne to nie w centrum miasta!!!!Co turyscie po zamknietym osiedlu w centrum miasta????A KARPACZ to przede wszystkim miejscowość turystyczna.

Slusznie!Żadnych domów wielorodzinnych.

Nie za dużo wiekich obiektów w Karpaczu? Przecież straci (już traci) swój kameralny charakter.