To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Trzeba słuchać: Nowe brzmienie gigantów polskiej estrady

Trzeba słuchać: Nowe brzmienie gigantów polskiej estrady

Zespół De Mono ma już 32 lata, 15 albumów i niegasnący patent na przeboje. Andrzej Krzywy i spółka nie chcą oglądać się za siebie i mają dla nas kolejny album pod niezwykle sugestywnym tytułem „Reset”. Nowe brzmienia, nowe aranżacje, nowi producenci muzyczni, nowy wydawca, nowy management, nowy album i wciąż młody duchem zespół.

Praca nad tym albumem trwała ponad 2 lata, ale opłaciło się. Chcieliśmy, aby płyta nie była naiwna i banalna, żeby wzruszała i bawiła, żeby pozostała na dłużej w sercach słuchaczy - mówi o tym albumie Andrzej Krzywy.

Muzycy zespołu mają lekką rękę w pisaniu znakomitych tekstów i w poruszaniu takich tematów, które od pierwszego zetknięcia przykuwają uwagę.

Już pierwszy singiel promujący album trafił słuchaczy „Prosto w serce”, chwilę później przekonać można się było, że „Gra się do końca”! Zatem nie „Płacz serce…”, bo De Mono powstało jak „Fenix” z popiołów i „W taki sposób” już jesienią ubiegłego roku do sprzedaży trafiło 11 premierowych piosenek dowodzących, że nie tak „Daleko do nieba” i na szczyty list przebojów – „No bo jak” inaczej!
 

See video