To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Trójka” już nadaje ze Szklarskiej Poręby

„Trójka” już nadaje ze Szklarskiej Poręby

Po raz dwudziesty Szklarska Poręba od czwartku, 15 lutego jest zimową stolicą radiowej „Trójki”. Od 20 bowiem lat trwa współpraca pomiędzy Szklarską Porębą a Programem III Polskiego Radia. Po raz czwarty w ramach Festiwalu Trójka Górom i Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu aż do soboty, 17 lutego znani dziennikarze Programu III Polskiego Radia animują spotkania z gwiazdami sportu, literatury i ekranu na Skwerze Radiowej Trójki w Namiocie Spotkań. Nie zabraknie także pokazów filmowych, warsztatów dla rodzin i prowadzonych na żywo audycji.

W pierwszym festiwalowym dniu, po uroczystej inauguracji w blasku pochodni zapalonych przez członków Sudeckiego Bractwa Walońskiego i przy dźwiękach Orkiestry Dętej Filharmonii Dolnośląskiej, po sakramentalnym zdaniu wypowiedzianym przez burmistrza Szklarskiej Poręby Mirosława Grafa: „Festiwal uważam za otwarty”, atmosfera z minuty na minutę robiła się coraz bardziej gorąca. A wszystko to dzięki wspomnieniom dziennikarzy Radiowej Trójki i liderów festiwalu ze Szklarskiej Poręby. Trudno w ciągu godziny opowiedzieć 20 lat festiwalowych „osiągów i... dziennikarskich wpadek”. Udało się to jednak znakomicie. Michał Olszański poprowadził panel z humorem i energią. Rozmówcy opowiadali także o drugim nurcie festiwalowego życia. A tego na antenie Radiowej Trójki usłyszeć nie sposób – jedynie w Namiocie Spotkań na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie.

Dziś, w piątek 16 lutego kolejne niespodzianki przygotowane w ramach festiwalu. Już od godziny 10 będzie można śledzić zmagania profesjonalistów z ASP z Gdańska, Łodzi, Wrocławia, Katowic, którzy mają trudne zadanie: śniegiem i lodem opowiedzieć o... miłości. A w Namiocie zaplanowano spotkania z Magdą Umer, Iwoną Guzowską, Anną Dymną i Organkiem. Kuba Strzyczkowski audycję na żywo poprowadzi od godziny 16 z Norweskiej Doliny, a w Namiocie Spotkań od godziny 19 Lista Przebojów Programu III.
 

IMG_3194.JPG
IMG_3096.JPG
IMG_3098.JPG
IMG_3101.JPG
IMG_3103.JPG
IMG_3109.JPG
IMG_3112.JPG
IMG_3113.JPG
IMG_3115.JPG
IMG_3122.JPG
IMG_3129.JPG
IMG_3130.JPG
IMG_3134.JPG
IMG_3140.JPG
IMG_3141.JPG
IMG_3143.JPG
IMG_3146.JPG
IMG_3149.JPG
IMG_3152.JPG
IMG_3159.JPG
IMG_3165.JPG
IMG_3167.JPG
IMG_3168.JPG
IMG_3172.JPG
IMG_3176.JPG
IMG_3178.JPG
IMG_3179.JPG
IMG_3186.JPG
IMG_3189.JPG

Komentarze (23)

Naszej 3 już nie ma ta to kaczystów.

,, w szklarskiej porebie to nie ma sniegu.,za moich czasow to bylo duzo i piekne krysztaly i dlatego tam jedzilem

Reżimowe radio w Szklarskiej a pogonić do Torunia.

Lubie przyjezdzac do Szklarskiej Poreby.Szkoda,ze tak czesto slychac pily tnace drzewa,..lepsza jest do sluchania Radio -3-ka

rezimowa szczujnie w szklarskiej?

J-23 znowu nadaje ze Szklarskiej Poręby.

- Slu**** juz Radia 3-ka od najmlodszych lat i dlatego
moj oswojony swiat jest udzialem tego Radia.ciesze,ze na przyjazna Naturze nasza nowa "oswojona"Dusze,Pania Dobron,pozdrawiam*las

,,a moj Dziadzius,to slucha chetnie Radio Maryja,i dlatego
nie chodze chetnie na lekcje Religii.

ale wiejski festyn sie z tego zrobil...:(:(

Nie slu**** "trujki", nie ogladam TVP, nie tankuje na Orlenie i Lotosie...

Tankujesz na putinowskim łukoilu?

Boś g****...

,, za moich czasow to bylo Radio.Pamietam moj sp.Ojciec zawieszal na okno narzute, i tak sluchal z sasiadami
Radio Wolna Europa,a przed domem wykopal wilcze doly ..dla
podsluchiwaczy

DO KATOLIKA,pozostaly jeszcze duchy.Zydowski Cmentarz potrzebuje ogrodzenia.Polacy,zrobiliscie renowacje cmentarza
ewangielickiego,teraz kolej na wylozenie pieniedzy unijnych
na odnowe cmentarza zydowskiego

PiSowska rozgłośnia, z której odeszli najfajniejsi ludzie, wystrzeliła dzisiaj ku uciesze mieszkańców i zwierząt grube fajerwerki! BURMISTRZU NA CO SIĘ ZGADZASZ? RÓBCIE SOBIE TAKI HUK W SWOICH MIASTACH! TEN HUK NIESIE SIĘ NA CAŁY KPN, LASY! ZWIERZĘTA PANIKUJĄ, g****EJĄ! TOTALNA NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ!

,,do plsUARY WON,za moich czasow,gdy przyjechalem na Ziemie Odzyskane to rowniez bylo podobnie i rzadzilatutaj warszawaa.Pamietam,piekne meble z okolicznych palacow,a te wyszabrowane trafialy do warszawy np.na ul.wiejska

Piąta Kolumna się bawi ...

,,warszawy nie slu****,wole regionalne Radio Jeleniogorskie

Czerwono - liberalna sitwa imprezuje za ukradzione pieniądze, a lemingi (użyteczni durnie) mają radochę!

Cymes zabawa! Były fajerwerki, a do tańca przygrywał znany radiowy didżej Marek Niedźwiedzki - kontakt operacyjny wywiadu PRL o kryptonimie "Bera".

Burmistrzuniu Graf z Biedermanową, już zapowiedzieli obecność kilku znakomitości w następnej edycji festiwalu. Za rok Szklarską Porębę nawiedzą Roza Grafin von Thun und Hohenstein, Danuta Hubner, Lidia Geringer de Oedenberg, Aaron Schechter i Jerzy Stuhr. Uwaga! Gościem honorowym imprezy będzie gorliwy przyjaciel Polski - Guy Verhofstadt.

Doborowe towarzystwo! Słyszałam też, że w Namiocie Spotkań- w panelach dyskusyjnych wezmą udział Agnieszka Holland i Jan Tomasz Gross. Super, to będzie naprawdę intelektualna uczta.

Zasłyszane w Radiowej Trójce. Dzwoni Palikot do Biedronia: - Gdzie jesteś? - Na Grodzkiej, a jutro będę w Kaliszu.