To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Toniemy w śniegu

Toniemy w śniegu

Zima zaatakowała kolejny raz: nie ma dojazdu do Jakuszyc, zablokowana częściowo jest krajowa trójka w Kaczorowie. Przejazd z Zabobrza do centrum Jeleniej Góry zajmuje nawet do godziny!

Zasypane drogi, auta i jeden wielki korek – tak od rana wygląda życie w Jeleniej Górze i okolicach. Spory korek tworzy się na al. Jana Pawła II na estakadzie. Kierowcy mają problemy z wyjechaniem z mniejszych uliczek na jeleniogórskim Zabobrzu.

Paraliż trwa: spóźniają się autobusy, niektóre zmieniły trasę, by dojechać do celu. O sytuacji na drogach będziemy informować.

- Droga w Jakuszycach jest nieprzejezdna dla tirów, nawet dla tych z łańcuchami - powiedziała podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Są one zawracane bądź zatrzymywane w Piechowicach.

Na szczęście, od rana nie było poważniejszych zdarzeń. - Kierowcy jeżdżą powoli, ale ostrożnie - powiedziała.


 
Toniemy w śniegu
Toniemy w śniegu
Toniemy w śniegu
Toniemy w śniegu
Toniemy w śniegu

Komentarze (13)

Żeby drogi w Jeleniej Górze wyglądały tak, jak w Kaczorowie i Radomierzu to byłby sukces. Jechałam dzisiaj rano. Dopiero, jak się mija znak Jelenia Góra to widać, jak często jeżdżą pługi.

no w końcu zima :-) powodzenia życzę drogowcą i wytrwałości

:D :D Więcej oszczędnośći więcej ludzi pozwalniać z pracy .W zimę toniemy w śniegu a w lato dookoła pełno śmieci.Tak trzymać...

Z Kowar nie idzie wyjechać. Jak już komuś się uda, to życzę powodzenia na tej szklance, a potem trzeba jechać do Jeleniej Góry przez Łomnicę - jakiś korek był dziś rano przy wyjeździe z Mysłakowic.

Jak wyglądają chodniki? Nie każdy ma auto a do pracy musi dotrzeć? i apel do kierowcow, podwozcie nas z okolicznych wiosek, naprawde jest ciezko dojechac autobusem

Zima jest najbardziej optymistyczną porą roku.Jesień już odeszła,a wiosna się zbliża.A potem będzie tylko lato i lato

za Łopaty i dzida odsnierzac chodniki i ulice a nie marudzicie ludzie ,to tylko zima

Tak czesto jak w jezowie sudeckim. Jak byly wybory to wladze jezow wiedzialy jak do ludzi sie usmiechnac. Tylko zeby na stanowisku zostac oj panie dudek nie poisał sie pan wogle katorga.Ale koło Siebie raczy odsnierzac gmina dom a reszta to co odlutki.

Dzis bylam we Wroclawiu,i niestety najgorzej wygladaja drogi tu w Jeleniej Gorze.Kiedys aby bezrobotny dostal zasilek musial zapracowac na to-na rzecz gminy,miasta...Moze to by zdalo egzamin w dzisiejszych warunkach???ale juz widze komentarze,ze to zamach na wolnosc,demokracje i ze im sie to nalezy jak psu micha... :dry:

Trzeba było nie produkować tylu bezrobotnych.. Jak bida to do żyda a jak po bidzie to wy.....laj żydzie...

Ludzie...!! zima...,to nie kataklizm jak powódź,czy pożar.W naszym klimacie to jedna z pór roku....,tak jak wiosna,lato,czy jesień.Kochani...nie narzekajcie,weźcie łopaty do ręki i do odśnieżania....!! Górale jak pada śnieg,to się cieszą...mówią.. "dudki z nieba lecą",a my...?,przecież też mieszkamy w regionie turystycznym...Pozdrawiam wszystkich, którzy kochają śnieg zimą ;))

za comy płacimy podatki zeby prezes mpgk marudzil rze nie daje rady niech prezes MPGK strarz miejska i policia łapie za lopaty i niech se sami odsnierzajom a nie biorom wypłaty z naszych podatkuw i grzejom d*** w autach i marudzom rze nie jest odsnierzone DO ROBOTY POLICIA STRARZ MIEJSKA A NIE d*** GRZEJECIE

Szanowni internauci, na dzisiejszej sesji rady miejskiej przedstawiłem interpelacje dotyczące wywozu śniegu z centrum miasta i systenu odśnieżania miasta. Z ich treścią można zapoznać się na mojej stronie internetowej www.oliwerkubicki.pl.

Pozdrawiam
radny Oliwer Kubicki