To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Termy Cieplickie zaczynają sezon letni

Termy Cieplickie zaczynają sezon letni

Już za kilka dni uruchomione będą baseny zewnętrzne, znajdujące się na terenie Term Cieplickich. Zaplanowano też szereg atrakcji na zbliżający się wielkimi krokami sezon letni. Co ciekawego czeka nas na basenach termalnych w nadchodzącym sezonie letnim?

Tegoroczne imprezy odbywają się pod hasłem „Lato 2018 w Termach Cieplickich”. Już 30 maja zostanie zorganizowany Dzień Dziecka. – Zapraszamy szkolne grupy zorganizowane, wstęp dla nich jest bezpłatny – mówi Dariusz Stolarczyk, prezes Term Cieplickich. – Będzie atrakcyjny program, z rywalizacją sportową, z nauką pływania i drobnym poczęstunkiem.

Tego dnia zostanie otwarta też strefa basenów zewnętrznych.
Kilka dni później, czyli 5 czerwca, rusza druga edycja akcji ,,Bezpieczne wakacje”. Dzieci, oprócz kąpieli w basenach, będą miały okazję nauczyć się zasad bezpiecznego zachowania nad wodą, udzielania pierwszej pomocy oraz wzywania służb ratunkowych.
W typowo wakacyjny klimat gości Term Cieplickich wprowadzi grupa The Dumplings, która da koncert w strefie basenów zewnętrznych. To już 16 czerwca. – Fani zespołu będą mogli rozkoszować się muzyką na żywo relaksując się na leżaku, tańcząc pod sceną lub szalejąc w basenie z wodą termalną – mówi Sabina Robak, szefowa marketingu spółki. Trwa sprzedaż biletów na ten koncert – szczegóły na www.termycieplickie.pl
Kolejne imprezy szykują się w lipcu. Picnic of colors i wielkie grillowanie to coroczna impreza. W tym roku została zaplanowana na 6 lipca. Szykuje się świetna zabawa. Dodatkowymi atrakcjami będą: bitwa na balony z wodą, animacje dla dzieci, balonowa siatkówka, konkursy, aquaaerobic i wiele innych. Będzie też bogata oferta masaży na świeżym powietrzu.
Oglądaliście kiedyś dobry film pluskając się w basenach z ciepłą wodą? Jeśli nie, to będzie można to nadrobić 27 lipca. Tego dnia zaplanowano Nocne kino wodne! Póki co, spółka nie zdradza jaki film zostanie wyświetlony. Atrakcji wakacyjnych przewidziano znacznie więcej. 10 sierpnia odbędzie się Projekt Plaża, czyli palemki, dmuchańce, tańce, hulańce, a to wszystko wieczorową porą.
– Chcę podziękować mieszkańcom Jeleniej Góry i turystom, że chcą tutaj przyjeżdżać. Pomysł budowy basenów, który się zrodził kilkanaście lat temu, się udał – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, który został patronem akcji Lato 2018 w Termach Cieplickich. – W studium wykonalności tej inwestycji zakładano, że baseny będzie odwiedzać 200 tysięcy osób rocznie, tymczasem jest to 330 – 340 tysięcy. To m.in. dzięki pracy tej załogi.

 

Komentarze (11)

.. a na basenie przy Sudeckiej- chaszcze i trawa na metr. Od miesiąca mamy letnie temperatury. Ale w OSIR , jak za komuny nieważna temperatura, a kalendarz. Więc otworzą basen 24 czerwca. A jak lipiec i sierpień będzie zimny, będzie płacz, że obiekt nie zarabia. Tylko w tak chorym mieście jak Jelenia Góra decydentów stać na to aby z czterech ciepłych miesięcy w roku wyłączyć lekką ręką dwa.
Może byłoby inaczej, gdyby wynagrodzenia decydentów zależały także od strat, jakie generują takie obiekty, jak ten basen w czasie gdyby w takim ciepłym okresie jaki panuje od blisko miesiąca mogły relatywnie zarabiać.
Dorze , że chociaż w Termach cieplickich ktoś szanuje pieniądze podatnika i próbuje zarobić jak najwięcej..

Zmieńcie nazwę na ZWYKŁY BASEN,bo chyba się nie doczekamy tej wody termalnej.

Nie dociera do niektórych, że basen termalny NIE MUSI być napełniony wodą termalną, ale jest nią PODGRZEWANY.

Pokaż przepis,podstawę prawną, płacę za pobyt w termach,otrzymuję kranówę,jest kolosalna różnica między kranówą,a wodą termalną.Mądry Naród wszystkiego nie kupi.Czerwona kartka dla wszystkich obecnych polityków.

Wody termalne – wody podziemne o podwyższonej temperaturze. Wody termalne występujące w Cieplicach to wody o temperaturze 44 °C. Do czego tak bardzo potrzebna ci woda termalna o temperaturze akurat 44 °C? Łatwiej spisz, lepiej trawisz, szybciej trzeźwiejesz, łatwiej ci gazy odchodzą? Opisz szerzej.

Nic mi nie dolega,twoja arogancja jest nieuzasadniona.Lubię pływać,i cały sierpień znowu dzień w dzień będę w tym Zwykłym Basenie z kranówą.Jak płacę za masło a w opakowaniu jest margaryna to reklamuję towar,ty nie?

Nazwa Termy zobowiązuje.Jelonka reklamuje TERMY w UNIEJOWIE,Jeleniogórzanie też tam jeżdżą i cieszą się prawdziwą wodą termalną a my w kółko czytamy ,że już wkrótce ta sprawa będzie załatwiona.Więc do dzieła panowie.

Kolejny, który bez wody termalnej przestał sie cieszyć z kąpieli.

Dzięki za inspirację twórczą,uwielbiam pisać,uwielbiam pływać,uwielbiam inteligentnych facetów,takich którzy odróżniają wodę termalną od kranówy.

Wracaj do Uniejowa cza cza. Przy okazji, po czym odróżniasz kranówę od wody termalnej: po zapachu, po temperaturze, jesteś niezdrowo podniecona/y/. Pamiętaj moje dziecko, że w Cieplicach dowiercono się też do wody o temperaturze 85 stopni Celsjusza. W jakiej wodzie wolisz zanurzyć swoje wymagające cielsko; w temperaturze 85 stopni czy w wodzie o temp.44 stopni? Przy okazji: pisze się "wody termalnej od kra..."

Argumentów zero,arogancji 100%.Panu już dziękujemy.