To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Targi Tourtec już od piątku

Targi Tourtec już od piątku

90 stoisk z produktami regionalnymi, atrakcjami turystycznymi, ofertami wypoczynku w różnych regionach Polski, Czech i Niemiec będzie można odwiedzić podczas zbliżających się XVIII Międzynarodowych Targów Turystycznych Tourtec. Odbędą się one w piątek i w sobotę (6-7 maja) na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.

To będzie wyjątkowa edycja, gdyż targi w tym roku uzyskają pełnoletniość. – Miło mi, że to dojrzała impreza – śmieje się starosta powiatu jeleniogórskiego Anna Konieczyńska. – Targi cieszą się niezmiennie dużą popularnością i co roku przyjeżdża do nas spora grupa gości i wystawców.

W tym roku będzie co oglądać. Dyrektor wydziału promocji starostwa Wiesław Dzierzba podkreśla, że liczba podmiotów promujących się w Jeleniej Górze jest dużo większa od liczby stoisk. – Na jednym stoisku występuje od kilku do kilkunastu podmiotów. Takim przykładem jest choćby punkt Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Zajmuje jedno stoisko a są na nim materiały wielu podmiotów, z którymi współpracuje – mówi.
Będzie kilka nowości. W targach, organizowanych przez Powiat Jeleniogórski, zobaczymy stoisko Kopalni Soli w Bochni, Pałacu Krotoszyce a także nowej atrakcji regionu – Browaru Miedzianka. Z nowych podmiotów będą także Powiat Kamiennogórski, Powiat Wałbrzyski czy Miasto Piwowarów.
Przyjedzie kilku wystawców nadbałtyckich miejscowości: z rejonu Świnoujścia, Szczecina, Mielna, Kołobrzegu. – Nasi mieszkańcy są naturalnym klientem dla tego terenu – przyznaje Wiesław Dzierzba.
– Bardzo dobrze, że potrzebę promowania się na Tourtecu widzą też lokalni wystawcy, z regionu jeleniogórskiego – przyznaje Wiesław Dzierzba. Dlaczego? – Nasi mieszkańcy dużo podróżują po świecie i zdarza się, że nie wiedzą, jakie atrakcje mają u siebie. Jest to trochę w myśl powiedzenia „cudze chwalicie, swojego nie znacie”. Targi to okazja, by o nich usłyszeć.
Tradycją już jest, że podczas targów Tourtec promują się partnerzy powiatu jeleniogórskiego z Czech i Niemiec. Stąd stoiska powiatów Aachen i Bamberg. W tym roku przypada 25-lecie współpracy Powiatu Jeleniogórskiego z Aachen. Odwiedzający będą mogli zajrzeć do namiotów Kraju Hradec Kralove, Kraju Libereckiego oraz Miasta Jablonec. – Nie zabraknie ich sztandarowych regionalnych produktów, m.in. jabloneckiej biżuterii, co powinno ucieszyć zwłaszcza panie. Panowie będą mogli z kolei skosztować czeskiego piwa – podkreśla W. Dzierzba.
Tradycyjnie już na scenie głównej będzie prezentowany program artystyczny. Wystąpią głównie lokalne zespoły muzyczne i grupy artystyczne. Nowością będzie wspólny koncert grup Kreuzschuher Kerwasmusikanten z Bambergu i Karkonoszy z Mysłakowic, który rozpocznie się tuż po otwarciu targów. Otwarcie to przewidziano na piątek (6 maja) na godz. 11. Szczegółowy program artystyczny podajemy poniżej.
 

program Targów TOURTEC 2016

6 maja 2016, piątek
10.15 Występ Zespołu ,,KARKONOSZE’’ z Mysłakowic
11.00 CEREMONIA OTWARCIA XVIII Międzynarodowych Targów Turystycznych TOURTEC 2016
11.50 Konkursy AACHEN
12.15 Wspólny występ Zespołu KREUZSCHUHER KERWASMUSIKANTEN z powiatu Bamberg oraz Zespołu KARKONOSZE z Mysłakowic
13.00 Występ dzieci z Przedszkola nr 2 ,,POD CZERWONYM MUCHOMOREM’’ w Piechowicach
13.30 Konkursy AACHEN
14.00 Występ Zespołu ,,AGAT’’
14.30 Występ Zespołów Tanecznych ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze
15.00 Występ Zespołu ,,PORĘBIANIE’’ ze Szklarskiej Poręby
15.30 Występ Zespołu KREUZSCHUHER KERWASMUSIKANTEN z Bambergu
16.00 Pokaz Szkoły Tańca Towarzyskiego KRZYSZTOFA CIEŚLAKA
16.45 Występ Dziecięcych Zespołów Tanecznych z ODK
17.30 Występ Zespołu ,,WOJCIESZOWIANKI’’ z Wojcieszowa

7 maja 2016, sobota
11.00 Występ Orkiestry z Bambergu
12.00 Pokaz Aikido Jeleniogórskiego Klubu AIKIDO Wojciecha Głogowskiego
12.30 Występ Zespołu ,,JELENIOGÓRZANIE’’
13.00 Pokaz Szkoły Tańca Towarzyskiego KRZYSZTOFA CIEŚLAKA
13.30 Występ Zespołu ,,GRYFOWSKA KAPELA PODWÓRKOWA’’
14.00 Występ Zespołu ,,SZKLARKI’’ z Piechowic
14.30 Prezentacja: jak przygotować rower do sezonu
15.00 Występy Młodzieżowego Teatru Cyrkowego CYRKLAND z Miłkowa
16.00 Konkursy Gmin