To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Taneczny początek Września Jeleniogórskiego

Taneczny początek Września Jeleniogórskiego

Było tango pod sceną i w podcieniach kamienic Placu Ratuszowego a także spokojny, nastrojowy koncert Kayah i Marcina Wyrostka z zespołem. Tak rozpoczął się 59. Wrzesień Jeleniogórski.

To był zupełnie inny koncert niż te, do których przyzwyczaiła się jeleniogórska publiczność. Najpierw znakomici argentyńscy tancerze Facundo Peňalva i Anita Escobar poprowadzili lekcję tanga. Dołączyli do nich jeleniogórscy tancerze, kroku dotrzymać próbowali także widzowie.

Potem na scenie pojawił się zespół „Cafe Tango”, który zgromadził sporą publiczność. Karolina Lipska z zespołem zaprezentowali nie tylko własny repertuar, zagrali też piosenkę „To tylko tango” z repertuaru grupy Maanam.
– Bardzo się ciesze, że jesteśmy tutaj tak licznie – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła podczas oficjalnego otwarcia „Września”. – Pierwsza wiadomość jest zła: koniec wakacji. Ale skoro tak, to my jeleniogórzanie już przygotowujemy się do Sylwestra. A żeby się do niego dobrze przygotować, to po drodze jest Wrzesień Jeleniogórski.
Dodał, że otwarcie „Września” odbędzie się z przytupem. I tak było. Bractwo Kurkowe Ziemi Jeleniogórskiej odpaliło na tę okoliczność salwę z armaty.
Potem scenę opanował Marcin Wyrostek z zespołem „Tango Corazon”. Znany akordeonista cieszył się z powrotu w swoje rodzinne strony. – Powroty do domu są najlepsze, najmilsze. Spotykam tutaj mnóstwo ludzi, których pamiętam z czasów szkolnych, z lat dzieciństwa – przyznał przed występem. Pamięta inauguracje Września Jeleniogórskiego, kiedy był jeszcze dzieckiem. Były to dla niego wielkie wydarzenia. – A teraz sam mogę być tu gościem – przyznał. Mówił też o współpracy z Kayah. Grają razem dużo koncertów. – Koncertowaliśmy w Maroku, Brukseli, Amsterdamie – wymieniał. – Chodzi nam po głowie nagranie wspólnej płyty, ale zobaczymy, jak się to skończy. O gwieździe wieczoru mówił w samych superlatywach. – Na temat muzyczno-wokalny nie muszę się wypowiadać, gdyż jest genialna. Ale Kasia jest niezwykle spontaniczną osobą. W zasadzie to oboje jesteśmy, dlatego na koncercie może wydarzyć się mnóstwo nieprzewidzianych rzeczy.
Koncert był niezwykle klimatyczny a muzycy zagrali od mniej znanych kawałków w rytmie tango, poprzez te najbardziej znane przeboje polskiej piosenkarki. Publiczność bawiła się znakomicie.

To dopiero początek tegorocznego "Września Jeleniogórskiego". Program można znaleźć pod linkiem poniżej.

IMG_4098.JPG
IMG_4102.JPG
IMG_4112.JPG
IMG_4117.JPG
IMG_4119.JPG
IMG_4122.JPG
IMG_4126.JPG
IMG_4130.JPG
IMG_4146.JPG
IMG_4161.JPG
IMG_4168.JPG
IMG_4172.JPG
IMG_4176.JPG
IMG_4199.JPG
IMG_4209.JPG
IMG_4220.JPG
IMG_4225.JPG
IMG_4232.JPG
IMG_4240.JPG
IMG_4269.JPG
IMG_4279.JPG
IMG_4290.JPG
IMG_4298.JPG
IMG_4303.JPG
IMG_4311.JPG
IMG_4336.JPG
IMG_4359.JPG

Komentarze (8)

Ciekawe jest to, ze pod tego typu artykulami nie pojawiaja sie jakiekolwiek komentarze. Czy to glupie czy madre. Czyzby jeleniogorscy komentatorzy nie czytali takich artykulow?

DONOSICIELU,na wspolczesnej muzyce sie nie znam,ale chcialbym ci doniesc,otoz moja Synowa uwielbia wspomniana piosenkarkeza nie tylko za jej repertuar,ale za jej wegetarianski styl zycia

.. za moich czasow,gdy przyjechalem na Ziemie Odzyskane to
przygrywali nam ruscy,a niemca to zamknelismy w szafie,a ten spiewal nam wyuczony Polski hymn narodowy

Emery tbardzo się starał być mądry katolik a gowno z tego ukrecil.

Gdyby nie te darmowe festyny gdzie podatnik chcąc czy nie chcąc opłaca niemałą gażę dla tych "artystów" zapewne tacy wykonawcy dawno byliby zapomnieni, a wich miejsce byśmy może w końcu mieli wspaniałych młodych artystów. Pytanie do miasta, ile kosztował ten koncert. Pytam tylko o gażę dla zespołu.

Chciałbym Pana Pietrzaka!

Proszę zaprosić. Sprzedać bilety, może się opłaci.

..do KAROL,.. zaznaczam,ze ten niemiec spiewal za darmo,taka
szafa grajaco-spiewajaca