To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

TANCERZE DLA TANCERZY

Teatr Tańca pod kierownictwem Gunduli Peuthert zaprasza 17 stycznia 2009 o godzinie 19:30 do Teatru Görlitz na przedstawienie TANCERZE DLA TANCERZY. Cykl TANCERZE DLA TANCERZY został zainicjowany przez TanzTheaterCompany Teatru Görlitz w zeszłym sezonie. Ponieważ to sami tancerze opracowali choreografię dla swoich kolegów i także sami dla nich tańczyli, dlatego cały projekt charakteryzuje ogromna różnorodność stylów.

Po sukcesie zeszłorocznej edycji postanowiono, że w tym sezonie TANCERZE DLA TANCERZY wystąpią na dużej scenie. W przedstawieniu zaprezentuje się nowa asystentka Gunduli Peuthert – Martina Morasso, która jako specjalistka od wody i istot w niej żyjących, w projekcie solowym HUMMER SOLA, podejmie temat spokoju medytatywnego doświadczanego przez zwierzę noszone przez fale. Z kolei tancerka Jenny Ecke, zainspirowana niecierpliwym czekaniem, lekturą Becketta i własnym doświadczeniem czekania, przedstawi czekanie, czekanie, czekanie…. na co właściwie? Być może jej taniec pozwoli uświadomić nam sobie na co czekamy, kiedy pozornie nic nie robimy, chociaż tak naprawdę robimy coś w każdej chwili ? Taniec Antoinette Helbing zmusi widzów do zastanowienia jak można traktować podświadome zachowania, których istnienie uświadamiamy sobie codziennie. Być może pozwoli też ustalić jaka wiedza jest potrzebna do oceniania osoby ? , jakich informacji może udzielić nam ta osoba, która ma być oceniona ? i w jaki sposób te informacje może nam przekazać ? Z kolei Simone Rabea Döring połączy i rozłączy małe elementy, żeby grać z całością i żeby je doskonalić. „Postrzeganie zawsze jest kwestią fragmentu i aspektu. Tych aspektów może być dużo lub mało, fragment jest szeroki lub wąski.” – ten wątek myśli Gerharda Rotha - psychologa i filozofa można snuć dalej, zależnie od tego co ważne dla osoby obserwującej i co ją interesuje w osobie obserwowanej. W podobny sposób można zrozumieć choreografię Jana Hodesa i Sebastiana Fiedora, której tematem jest tango.
Ceny biletów od 2,00 do 12,00 euro. Bliższe informacje w języku polskim na stronie: www.theater-goerlitz.de . W celu rezerwacji biletów można dzwonić pod numer: 0049 3581 653246 (w języku polskim) lub 0049 3581 474747 (w języku niemieckim). Rezerwacja możliwa również przez Dom Kultury w Zgorzelcu : tel. 075 775 24 15.
(mat)