To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Tak się opiekowała psem, że omal go nie zagłodziła

Tak się opiekowała psem, że omal go nie zagłodziła

To był przerażający widok: pies był mocno wychudzony, w wielu miejscach brakowało mu sierści, był nieufny wobec ludzi. Tymczasem wnuczka właścicielki uważa, że był pod dobrą opieką!

– Do tak zaniedbanego i chorego zwierzęcia, posiadającego właściciela, dawno nie byliśmy wzywani – mówi Artur Wilimek, rzecznik prasowy jeleniogórskiej Straży Miejskiej.

Zwierzę błąkało się kilka dni temu w okolicach ulicy Na Skałkach. Z trudem poruszało się, było nieufne wobec ludzi. Strażnicy otrzymali zgłoszenie w tej sprawie. Zanim przyjechali, jednemu z mieszkańców udało się schwytać psa na smycz.

Strażnicy ustalili, że pies ma właścicielkę. Udali się do miejsca zamieszkania. Właścicielki psa nie zastali, była za to jej wnuczka. - Kobieta stwierdziła, że babcia należycie opiekuje się psem i posiada aktualną książeczkę zdrowia – mówi A. Wilimek. - Niestety, nie wiedziała gdzie te dokumenty się znajdują. Oświadczyła również, że pies nie był głodzony ani bity.

Innego zdania był pracownik Schroniska dla Małych Zwierząt, gdzie pies trafił na obserwację. - Według niego, nie jadł od dawna a wypadająca sierść świadczy o poważnym niedoborze witamin – mówi rzecznik straży miejskiej.

Pies pozostał w schronisku, został przebadany i zaszczepiony. Dopiero po trzech dniach zaczął jeść i pić oraz stawał się bardziej ufny w stosunku do opiekunów. Aktualnie odzyskuje powoli siły choć jego stan jest nadal poważny.

Strażnicy próbowali skontaktować się później z właścicielką psa, ale bezskutecznie. O sprawie powiadomili Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz policję.
 

Tak się opiekowała psem, że omal go nie zagłodziła

Komentarze (5)

Tak podły, okrutny i g**** może być tylko człowiek!

skoro twierdzi, że wszystko jest ok.

:shock: A POGNAC TE DWIE"OPIEKUNKI" NA TRAWE,NA TE SKALKI...CO UPOLUJA TO ICH..MAJA POLE DO POPISU,TRAWA SIE ZAZIELENILA... :shock: ,ALE PRZEDTEM Dxxxx SKOPAC, OT TAK DLA POTOMNOSCI :angry:

dwie okrutnie durne krowy skoro wnuczka taka to pewno i matka i babka jednakowe na pohybel im

zrobmy z wlasicielka to samo