To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Tajna szafa Szereniuka

Tajna szafa Szereniuka

Czy były zastępca prezydenta Zbigniew Szereniuk ukrywał dokumenty? Wkrótce poznamy odpowiedź. Sterty pism, kierowane przez mieszkańców i różne instytucje do jeleniogórskiego urzędu miasta, zamiast być rozpatrzone, trafiały do szafy w jego gabinecie! W poniedziałek powołano komisję, która zbada tę sprawę.

Zbigniew Szereniuk był odpowiedzialny m.in. za oświatę, kulturę, sport, podlegały mu też sprawy obywatelskie. To do niego trafiały wszystkie pisma przychodzące do urzędu związane z tym zakresem. Po zapoznaniu się z nimi zastępca prezydenta powinien albo odpisać nadawcy, albo też skierować sprawę do któregoś z podległych mu wydziałów. Tymczasem sterty nierozpatrzonych pism leżą w szafie w byłym jego gabinecie. Sprawę odkrył obecny zastępca Marka Obrębalskiego – Miłosz Sajnog.

- Oficjalnie nie przekazano mi żadnych dokumentów. Kiedy otworzyłem szafę zobaczyłem, że leżą tam pisma urzędowe – mówi Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta. - Wiele z nich ma potwierdzenia przyjęć w sekretariacie, ale nie ma śladu, co się z nimi dalej stało. Wyjąłem pierwsze lepsze pismo i postanowiłem sprawdzić, jaki nadano tej sprawie bieg. Okazało się, że oficjalnie takiej sprawy w ogóle nie ma.

Jak mówi, wzbudziło to jego niepokój do co zachowania procedur. - Wszystkie pisma po zakończeniu sprawy powinny być archiwizowane w teczkach – mówi Miłosz Sajnog.

Na sprawę natrafiliśmy, kiedy próbowaliśmy dowiedzieć się, co dalej z klubem tenisowym Spartakus. Miasto wypowiedziało mu umowę dzierżawy kortów. Było to jeszcze za poprzedniego zastępcy prezydenta. Czy po zmianie zastępców coś się zmieniło? Pytaliśmy o to kilkakrotnie Miłosza Sajnoga.

Cały artykuł w najnowszych "Nowinach Jeleniogórskich" nr 50/09.

Komentarze (19)

To cytat z "dokonań" prezydenta Marka Obrębalskiego. Dalej pod tym punktem czytamy: "doskonalony i uzupełniany jest System Zarządzania Jakością pracy Urzędu Miasta; w 2009 r. w wyniku auditu odnawiającego uzyskano certyfikat ISO 9001 na kolejne 3 lata". Bez komentarza.

UM (Komisja) z pomocą ZGL tak robili inwentaryzację w Cieplickim budynku przy ul Juszczaka 16 /1 że zabrakło im jednego pomieszczenia które użytkowane jest od 60 lat przez jednego z lokatorów.

Odpowiedzialni pracownicy Urzędu Miasta nie mają pojęcia czym to się skończy.

Zbysiu coś schował? nie ma co się dziwić, u niego to normalne, zamiatanie spraw pod dywan i chowanie do szafy. I taki człowiek piastował wysokie stanowisko w ratuszu. Swiadczy to też o prezydencie i o tym, że decyzje o zatrudnieniu kolesiów podejmuje się niemerytorycznie, a z zupełni innych powodów.

Od nowa "Teraz Polska PO" 2010

Drugi lokator na Juszczaka 16/3 ma więcej pomieszczeń niż przewiduje ustawa.
I niestety od kilkunastu miesięcy nie może wykupić własnego mieszkania.

Gwiazdka napisał:

Odpowiedzialni pracownicy Urzędu Miasta nie mają pojęcia czym to się skończy.

Nieodpowiedzialni dostaną Trzynastą i Czternastą Pensję
A: ?

Odpowiedzialni pochwałę bez jadłospisu na Święta.

A raczej nic nie robił.Zany jesteś z tego.Przypomnij sobie te lata od szkoły w Czerniawie. Tobie to tylko odpowiadało chodzenie na bankiety i przyjęcia.

brawo za cenzurę Jelonko :):):)

a kiedy przestawicie godzinę ????? jest 13/27:):)

ale z niego Menda!!!!!!!wszystkie papiery po szafach pochował.... cała ta zbieranina w ratuszu ma podobną mentalność z M.O na czele.MO ale te z przed 20-stu lat załatwiło by tą bande

gdzie byli dziennikarze, którzy wykryli "aferę szafową" kiedy Pan Szereniuk był jeszcze Prezydentem? Gdzie był Radny Sajnog? Czyżby nie docierały do niego sygnały o sprawach zamiatanych pod dywan (czytaj: chowanych w szafie). ???

Już wiemy co Szereniuk miał w szafie, ciekawe co ma za szafą....
Panie Obręalski chciałem pogratulować uzyskania certyfikatu ISO 9001, może kupi Pan też jakieś inne ?

czy komisja komisyjnie odda panu szereniukowi jego pieniadze, o których mówi w wywiadzie (te z szafy)?

Sajnog po dwóch miesiącach się odważył i otworzył swoją urzedową i jedyną w gabinecie szafę. Jak tylko ją otworzył to zaraz się okazało,że wybuchła "afera szafowa".
Była już szafa Lesiaka, teraz jest szafa Sajnoga.
Aż strach pomyśleć, co się stanie kiedy wreszcie Sajnog odważy się otworzyć swoje biurko. Na bank będzie kolejna afera, tym razem biurkowa. Biorąc pod uwagę tempo otwierania mebli wybuchnie ona już po nowym roku.
Dno i żenada.

:huh: :huh: :huh: :huh: Będzie szantaż jak nic, na kogo padnie ? ile będą chcieli? Piesiewicza załatwili z tej szfy!!!!Kurde kiedy się wezmą za mnie? JA CHYBA ZAPŁACĘ NIE MAM WYJŚCIA- zadaje sobie pytanie pospolity Obywatel / CHOREGO KRAJU - CZYTAJ - GRYPA SZALEJE W NAPRAWIE / I płaci za CWANIAKÓW PRZY KORYCIE !!!!!! nie zapłaci????!!!! to i tak zapłaci tylko inaczej!!!!!!. To jest Polska właśnie począwszy od wyzwolenia spod bratniej armii.UKŁADY Z komuną przy owalnym stoliku dla wybrańców!!!!! PYTANIE : Kiedy naród POLSKI ZMĄDRZEJE??? oDPOWIEDŹ: NIGDY !!!! I dalej PŁACI BO PŁACIĆ TRZEBA!!!!!No bo jak utrzymają się darmozjady kiedy nie nachapię?!!! się nie utrzymają.To jest właśnie logika odnowy. Zrobię sobie z tego Doktorat Causa. :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

ISO kupili, bo tak się załatwia uzyskanie certyfikatu, g****e procedury i jeszcze głupsze rozwiazania organizacyjne, a pracowników zatrudnia się w referacie ISO i to kilku, duzy gabinet i palec w nosie. Jakie są efekty ich pracy widać !!!!!

brak rozpatrzenia pism dotyczących spraw obywatelskich to prawdziwy skandal; postawa ta wyraża stosunek pana urzędnika do obywateli - jak za czasów konstytucji z 22 lipca 1952 roku pisanej wg moskiewskich wzorow;
polska ma
unijne Prawo a mentalność większosci naszych urzędnikow na etapie wczesnego PRLu; dlatego tutaj jest tak źle; jest to wynik braku weryfikacji i lustracji; dawni towarzysze i funkcjonariusze pochowali sie w urzedach i innych korporacjach, np. radcow prawnych; i dalej niszcza ludzi; z ta swoja ubecka mentalnoscia; postuluje natychmiastowa weryfikacje: co dany urzednik lub prawnik robil przed 89 rokiem, jak w NRD - Instytut pastora Gaucka!zweryfikowal i wyrzucil na margines takich ubekow.A unas chulaja w najlepsze; czas z tym skonczyc: Polacy do boju!

ludzie po co te obszerne komentarze wystarczy spojrzeć na gębę szereniuka i wszystko jasne 100% ubek no i to nazwisko nie polsko brzmiące kto takim ludziom daje władze!!!!!!!!!!! tu nigdy nie będzie dobrze poginiecie polaczki we własnym gównie

To samo Pan Szereniuk robił będąc burmistrzem w Świeradowie Zdroju!!! I nie myślcie, że to jakaś strategia - On po prostu nie wiedział co z tym dalej zrobić! To człowiek, który ze wszystkiego najbardziej boi się podejmować decyzje.