To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Tłum chętnych puka do rady miejskiej

Tłum chętnych puka do rady miejskiej

Zapowiada się ciekawa walka o miejsca w jeleniogórskiej radzie miejskiej. O 23 mandaty w radzie będzie „biło się” 281 kandydatów. To ponad 12 na jedno miejsce!

Najwięcej kandydatów – 46 – wystawił Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Jeleniogórska. Zarejestrował się bez rozgłosu, towarzyszącego głównie partiom politycznym i rządzącemu ugrupowaniu. W swoich szeregach WJ nie ma osób o bardzo znanych nazwiskach w polityce. Jedynki w poszczególnych okręgach to: Józef Szlachta, Alicja Dusińska, Artur Renda i Kazimiera Góra.

O jednego mniej kandydata zarejestrowała Platforma Obywatelska a także Prawo i Sprawiedliwość. Pierwszych omawialiśmy szerzej podczas niedawnej konwencji. PiS konwencję ma dzisiaj popołudniu. Wkrótce podamy szczegóły, teraz tylko jedynki w poszczególnych okręgach: Wojciech Leszczyk, Ireneusz Łojek, Oliwer Kubicki i Krzysztof Mróz.

Znacznie mniej, bo 35 kandydatów ma komitet obecnego prezydenta Razem dla Jeleniej Góry, jeszcze mniej – 33 – Sojusz Lewicy Demokratycznej. Tyle samo póki co ma stowarzyszenie Wspólne Miasto. Na jednej z list WM jest najmłodsza stażem radna Monika Filip, ma jednak dopiero trzecie miejsce. Jest też kilka osób związanych ze środowiskiem sportu, m.in. trenerzy Rafał Sroka i Zdzisław Wąs.
W pozostałych liderami list są: Robert Prystrom, Mariusz Ceglarski i Lech Karbowski. Wspólne Miasto zarejestrowało kandydatów we wszystkich okręgach, ale  w oficjalnym rejestrze PKW nie ma jeszcze kandydatów z okręgu nr 3. Komisarz wyborczy stwierdził, że jedna z młodych kandydatek nie ma stałego miejsca zameldowania na terenie miasta. Lista zostanie więc skorygowana. W okręgu trzecim Wspólne Miasto będzie miało 9 kandydatów.

Stowarzyszenie to walczy o powrót do rady miejskiej: w poprzednich wyborach wprowadziło pięcioro radnych, ale wskutek kilku przewrotów politycznych zmieniali oni barwy.
O powrót po latach do rady miejskiej powalczy PSL. Poprowadzić ma ich min. Bogusław Kempiński, który jest liderem listy tej partii w okręgu nr 2. W pozostałych liderami są: Zbigniew Zawadzki, Adam Kubicki i Tomasz Tomalak.

Listę komitetów uzupełnia KWW Nasza Mała Ojczyzna Jelenia Góra. Zarejestrowała listę jedynie w okręgu nr 1 i jest na niej pięciu kandydatów.
Podczas tegorocznych wyborów będziemy świadkami kilku ciekawych pojedynków. Jednym z nich będzie walka o głosy pomiędzy Józefem Zabrzańskim z obozu obecnego prezydenta a Wojciechem Leszczykiem z PiS-u. W poprzednich wyborach obaj szli ramię w ramię z listy partii Kaczyńskiego.

Do starcia gigantów dojdzie w okręgu cieplickim (nr 4). O sześć mandatów będą walczyć m.in. szef rady Hubert Papaj, była prezydent Zofia Czernow (oboje PO), a naprzeciwko nich stanie Zbigniew Ładziński, który zwykle jest lokomotywą wyborczą SLD i „zbiera” sporo głosów. Wraz z nim jest Cezariusz Wiklik, który w poprzednich wyborach był największym zaskoczeniem: dostał się do rady z dalekiego miejsca na liście. W tym okręgu startuje też Miłosz Sajnog, który nieznacznie przegrał walkę o prezydenturę w poprzednich wyborach. Jest też Krzysztof Mróz z PiS-u a także radna PO Ewa Olchówka. O powrót do rady stara się Józef Gajewski z Jagniątkowa (trzeci na liście SLD). Ścisk jest spory. A może wyborcy zdecydują o wpuszczeniu do rady trochę świeżej krwi? Jest w kim wybierać.

Komentarze (19)

Pan Łojek nie popisał się w tej kadencji. Tam gdzie mieszka zachowuje się jak król, za nic ma sąsiadów i prawo. Robi co chce, wydaje mu się, że wszystko może. Najwyższa pora, żeby ktoś mu utarł nosa.

Będąc na emeryturze nie mam zamiaru podniecać sie wyborami.Za każdy oddany głos partia na którą oddasz swój głos uzyskuje pieniądze na swoją działalność w zależności od ilości oddanych głosów. Im mniej głosów otrzyma tym mniejszą kasę otrzyma od wyborców. Tak skonstruowane jest prawo wyborcze .Skoro nie mam kogo wybrać w wyborach to NA WYBORY NIE IDĘ .Państwo zaoszczędzi od 1-10 zł za nie oddany przez ze mnie głos. Nie idąc na wybory puszczamy emeryci partie w skarpetkach. Jak nas emerytów wyceniono abyśmy nie zdechli. Jakie to proste podziękowanie dla władzy.

Proponuję głosować na "piątki". Obojętnie, która lista, nieważne, który okręg głosujemy na kandydata nr5. Środek listy, najpewniej "nowi" w branży. Kto za? :evil:

Wielu radnych zmieniło barwy ponieważ liczyło na zrobienie kariery w innych kręgach. Często przerost ambicji doprowadził ich do porażki już na starcie. Obiecano w "nowej" formacji jedynkę a tutaj - w najlepszym przypadku dwójka.
Chęć odgrywania ważkiej roli w lokalnej śmietance towarzyskiej niejednego zaprowadziła na śmietnik historii. Mam zasadę iż nigdy nie głosuję na osoby zmieniające co wybory barwy polityczne. Jakie intencje nimi kierują? No jakie ?
Szkoda, że przez takie roszady zrezygnował ze startu pan doktor (PO). Powodem była pani co już trzeci raz zmieniła listę wyborczą od momentu kiedy startuje.

partie potrzebują uczciwych i cieżkopracujacych spoęłczników tylko do zapychania list, na czele list są inne osoby- trzeba głosować na ostatniego

na ostatnie, na ostatnie głosujcie!!!!!!
ostatni biedą pierwszymi!!!!!!!!!

Szkoda że nie ma tylu chętnych do zamiatania i łatania dziur na ulicach ! No bo przy tym nie można sobie czegoś załatwić. Czemu w RP nikt nie rozlicza polityków za to co obiecali a nie zrobili ?

To bezradni, obawjajacy sie ze zostana w przyszlosci bez emerytury lub renty.
4 lata zasiku.

nie głosujmy na 1, na czołówce lansują się cwaniacy. Nowi to od 4 do 10-12

Czy pan mgr inż. leśnictwa Ireneusz Łojek czymś się wogóle pozytywnym zapisał? Niech rozsądzą to mądrze wyborcy. Najbardziej popisuje się w CRR KRUS gdy w godzinach pracy pracuje jako agent ubezpieczeniowy na służbowym komputerze. Ciekawy jestem czy nadal spotyka się po knajpach z R. Kwaśnickim. Jak oni sobie patrzyli w oczęta. Mam fotki. Patrzyli sobie, jeden specjalista od lasu i stworków leśnych (m. i żubrów) a drugi specjalista od buhajów io krów mlecznych. Ciekawe czy czymś zaowocowały te spotkania. Może patrząc sobie w oczęta dyskutowali nad nowymi sposobami skrzyżowania żubra z krową ....a może zastosują metodę in vitro. Wyborcy pamiętajcie, że pan I. Łojek nie kandyduje aby komukolwiek pomagać - no może a przede wszystkim sobie. W czasie spotkań wyborczych zadawajcie mu pytania dotyczące wygrania konkursu na dyr. CRR KRUS. Jakie ma kwalifikacje, że wygrał. Przecież zarządzanie zasobami dzikich zwierząt a także psychologia zarządzania dziczyzną różni się od psychologii zarządzania zasobami ludzkimi. Pytajcie się go też dlaczego zrezygnował z tego stanowiska. Jakich to argumentów użył ówczesny prezes KRUS pan Roman Kwaśnicki. Powtarzam uparcie tak jak Katon, który kończąc każde przemówienie w Senacie mówił - "A poza tym sądzę, że Kartaginę należy zniszczyć", że Łojek musi odejść tzn. nie może zostać do Rady Miasta JG.

po twarzach widac od razu kto jest z pis-u. a przoduje w tym goguś oliwer.
pewnie ich jarek berełkiem błogosławił

Popieram ostatnie miejsca to nowi. Kreślcie tam. Podziękujcie radnym z zawodu od nastu lat.

To jest juz rozpaczliwa walka o "koryto",wplywy,zapewnienie sobie , rodzinie,znajomym posadek .I nikt mi nie powie,ze ONI chca dla mnie jak najlepiej.....I ze nie mysla o sobie, :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

TAK POSTAWMY NA 5 .POLSKA NA 5 .WRÓĆMY DO 5 ,TO BYŁA BARDZO DOBRA OCENA W SZKOLE I RÓWNIEŻ NIEZŁE CZASY.NIE WYBIERAJMY TYCH PIERWSZYCH BO FAKTYCZNIE WIELE NIE OTRZYMALIŚMY.ROZPĘTAJMY KAMPANIĘ NA 5.
ŻYCZYĆ SOBIE KRAJU NA 6 TO BĘDZIE NIESKROMNIE .KOCHANI RODACY POTRAFIMY I SAMI SOBIE POMOŻEMY.POSTAWMY NA POLSKĘ
NA 5 ,A POTEM W GÓRĘ.STARTOWAŁAM DO RADY WIDZIAŁAM KULISY /NIE JESTEM TAM/WIERZCIE SZCZERZE ,ŻE TO WIELE PIĘKNIE WYPOWIADANYCH SŁÓW ALE NIEPRAWDZIWYCH.R O Z P Ę T A J M Y K A M P A N I Ę NA 5 .NIECH ŚWIAT ZACZNIE NAM STAWIAĆ 5 5 5 5 5 .POZDROWIENIA DLA TYCH CO DOBRZE RZYCZĄ SWOJEJ OJCZYŻNIE ,RÓWNIEŻ TEJ MAŁEJ.

Słuchajcie najlepsza opcja dla nas jeleniogórzan! GŁOSUJMY NA MIEJSCA 5-12 tak jak właśnie już pisaliśmy są to nowe i ciekawe twarze. Jedynki to teoretyczne pewniaki i niech się zdziwią!

To król zamknął śmietnik na Rodzinnej na kłódkę?rodzinnie się zrobiło,nie ma co!

Od lat pracowałem przy wyborach.Te są wyjątkowo partyjne i kolesiowskie.Pierwsze dwa miejsca na liście to weterani układów i liderzy.Od piątego miejsca lokują się nowi,młodzi,wykształceni i ambitni.Po wyżej ósmego miejsca lokuje się niechcianych,którym nie wypada odmówic .Głosujmy na 5-8.

Wybierz młodość i niezależność:
http://www.gudowski.eu