Szybki sprint na płotkach Ewy Ochockiej

Ewa Ochocka (po prawej).

Deszcz i porywisty wiatr utrudniły rywalizację na wrocławskim Stadionie Olimpijskim w trzynastu lekkoatletycznych konkurencjach XVI Memoriału Edwarda Listosa. Bieg kobiet na 110 metrów przez płotki wynikiem 14,23 sekundy wygrała wychowanka MKS-u Bolesłavii Ewa Ochocka (na zdjęciu z prawej).

Aktualnie bolesławiecka podopieczna trenerki Małgorzaty Markowskiej reprezentuje barwy AZS AWF Wrocław i szkoli się pod kierunkiem Williama Rostka. W najbliższy weekend w Bydgoszczy zaplanowano mistrzostwa Polski seniorów. W sportowej kolekcji Ewa Ochocka ma już medale krajowego czempionatu, w tym halowego, w różnych kategoriach wiekowych, m. in. srebrny krążek w biegu na 60 m ppł. z HMP w Toruniu w 2016 roku.

Lekkoatleci z dolnośląskich klubów po raz pierwszy startowali w Mityngu Termy Cieplickie Cup. Skok w dal kobiet wygrała Justyna Daćko ze zgorzeleckiej Osy - 4,88 m, rzut oszczepem 600 gramów Sandra Wanat z MKS Szerszeń Bogatynia -35,56 m, bieg juniorek młodszych na 110 m ppł. Julia Gul z MKL „12” Jelenia Góra – 15,87 sek.

Na zmodernizownym stadionie Parku Sportowego Złotnicza dwie konkurencje zakończył zwycięsko Tomasz Kołodziejski (MKL „12” JG). Był najszybszy (22,66 sek.) w biegu mężczyzn na 200 m i w biegu na 110 m ppł. (14,49 sek.). Na najwyższym podium stanął jego klubowy kolega, junior Mateusz Szozda, który dyskiem (1,75 kg) rzucił na odległość 46,66 m. Najlepszy czas, 2:01,18 min., w biegu na 800 m miał Kacper Skibiak (UKS Piast Bolków). Wynik 182 cm w skoku wzwyż odnotował Wojciech Kawaler (MKS Piast Lwówek Śl.). Mityngowy bieg na 110 m ppł. juniorów mł. wygrał Oskar Nowicki (MKS Osa) – 15,78 sek., bieg na 400 m ppł. Filip Włodarczyk (GKS Olsza Olszyna) – 57,52 sek. Na tym samym płotkarskim dystansie w kategorii juniorów mł. zwyciężył Cezary Marciniak (MKS Szerszeń) – 55,78 sek.