To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Szybki guad Kacpra

Fot. Archiwum własne

W Mohelnicy przeprowadzono siódmą eliminację amatorskich mistrzostw Czech w motocrossie guadów – Crossracing Cup 2012. Dobrze spisał się 12-letni jeleniogórzanin, uczeń SP nr 3, Kacper Mieszkowski.

- Po nocnych opadach deszczu trasa zawodów zamieniła się w błotnistą maź, co znacznie utrudniło rywalizację – mówi Sławomir Mieszkowski. - W pierwszym biegu po niezbyt udanym starcie, dzięki precyzyjnej jeździe Kacper wyprzedzał rywali i w klasie zawodników do 14 lat zajął drugie miejsce. W drugim biegu syna wyprzedzili starsi wiekiem przeciwnicy, stąd piąta lokata. W łącznej klasyfikacji motocrossowiec w barwach Drogbud Cross ATV Piła uplasował się na czwartej pozycji.

 

Aktualnie, ze stratą 28 punktów do trzeciego miejsca i z przewagą 42 „oczek” nad rywalem, Kacper Mieszkowski jest czwarty w punktacji generalnej mistrzostw Czech.

 

W Mohelnicy młody jeleniogórzanin startował na zupełnie nowym, nie dokładnie jeszcze „rozpoznanym” sprzęcie. To guad yamaha raptor 250 o mocy 40 KM. Pojazd powstał dzięki współpracy z firmami Autotech Serwis & Tuning, Opony Express Jelenia Góra, Lakiernia Proszkowa Sandox, PM Poland i Auto Plus.

Komentarze (3)

Co to jest "guad"???? :))))

To taki nowy model quada :-)

Tylko przez "G"

poprawcie tego GUADA,
Lakiernia Proszkowa SANDEX a nie Sandox!

czyżby redaktor jakiś wczorajszy?