To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Szukają rachmistrzów, w kwietniu rusza spis

Szukają rachmistrzów, w kwietniu rusza spis

Masz średnie wykształcenie, nie byłeś skazany za umyślne przestępstwo i masz trochę wolnego czasu? Możesz zostać rachmistrzem w Narodowym Spisie Powszechnym. Termin składania ofert na rachmistrzów mija 9 lutego. Za wywiad bezpośredni z osobą spisywaną płacą 7 zł.

Spis zostanie przeprowadzony od 1 kwietnia 2021 do 30 czerwca 2021. Kandydat na rachmistrza musi spełnić kilka wstępnych warunków: mieć ukończone 18 lat, cieszyć się nieposzlakowaną opinią, posiadać co najmniej średnie wykształcenie, posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie, nie być skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Aby zostać rachmistrzem w NSP 2021 trzeba przejść szkolenie e-learningowe, a potem zdać egzamin. Kandydaci, którzy uzyskają na egzaminie co najmniej 60-procentowy wynik zostaną wpisani na listę, z której potem będą powoływani rachmistrzowie spisowi. Im kto lepszy uzyska wynik na teście, tym będzie wyżej na liście i tym większe szanse na zatrudnienie (umowa zlecenie). Za ankietę przeprowadzoną w kontakcie bezpośrednim rachmistrz otrzyma 7 zł, za przeprowadzona telefonicznie – 4 zł (kwoty brutto).

 

Kandydat na rachmistrza spisowego w NSP 2021 może składać dokumenty osobiście w siedzibie urzędu gminy lub za pośrednictwem: poczty elektronicznej (na skrzynkę e-mailową urzędu: nsp@jeleniagora.pl), platformy ePUAP albo operatora pocztowego (w tym m.in. Poczty Polskiej, firm kurierskich). Więcej informacji na temat spisu można znaleźć na spis.gov.pl oraz na samorządowych stronach właściwych urzędów gmin. Jeleniogórzanie informacji powinni szukać na stronie internetowej urzędu Miasta Jelenia Góra pod adresem www.bip.jeleniagora.pl oraz w Gminnym Biurze Spisowym w Jeleniej Górze – nr tel. 723 001 221, e-mail: nsp@jeleniagora.pl

Komentarze (11)

GENEWA, 2 lutego. Szef Europejskiego Biura Światowej Organizacji Zdrowia ( WHO ) Hans Kluge powiedział, że z zadowoleniem przyjmuje wyniki trzeciej fazy badań klinicznych rosyjskiej szczepionki przeciwko koronawirusowi Sputnik V.
W czasopiśmie naukowym Lancet we wtorek opublikowano wyniki trzeciej fazy badań klinicznych „Sputnik V”, potwierdzające jego wysoką skuteczność i bezpieczeństwo. Podczas badań klinicznych III fazy Sputnik V wykazywał wysokie wskaźniki skuteczności, immunogenności i bezpieczeństwa - skuteczność szczepionki wynosiła 91,6%. Szczepionka zapewnia pełną ochronę przed ciężkimi przypadkami zakażenia nowym koronawirusem.„Bezpieczne i skuteczne szczepionki to najważniejsze narzędzie w walce z COVID-19. Z zadowoleniem przyjmuję wyniki wstępnej analizy danych z trzeciej fazy badań nad rosyjską szczepionką Sputnik V” - napisał Kluge na swoim Twitterze .

Kwoty upy nie urywają. Trzeba by było dziennie zrobić 700 osób, żeby coś zarobić.

100, nie 700.

Pośredniaki pełne są ludzi, którzy mają większe ambicje niż możliwości.

Ubrany w spec .kombinezon ,wywiad z znerwicowanymi ludźmi zwłaszcza o orientacji pisowsiej czy rydzykowskiej to wielkie ryzyko.

Raczej tu u ciebie widać flustracje i znerwicowanie.Charakterystyczne dla wyznawców POkręconych i tęczowych

Szczepionek nie ma. Za chwilę będą kasować terminy zarejestrowanym staruszkom. Narodowo socjalistyczny pisbolszewik najszczalnik stulecia zamknięty w bunkrze przy Nowodworskiej zejszcz.ał się ze strachu.

Czekista znów się zesrał w pieluchomajty..

Obsrywanie to jedyne co potrafi...

7 zł nie ma szans. Redakcja źle pisze, bo obniżyli do 6 zł brutto za spisaną osobę...

Jaka redakcja taka informacja.