To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Szpital Wojewódzki zgadza się na fuzję

Szpital Wojewódzki zgadza się na fuzję

Rada społeczna Szpitala Wojewódzkiego wyraziła dzisiaj zgodę na połączenie placówki z Wysoką Łąką. Tymczasem, jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, po fuzji planowane jest zwolnienie ok. stu osób!

Rada społeczna uznała, że to najlepsze wyjście na oddłużenie Szpitala Wojewódzkiego. - Dzięki temu, szpital wreszcie wyjdzie na prostą – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta i członek rady. Dodał, że na połączenie zgodę wyraziły też związki zawodowe działające w szpitalu.

Tymczasem, jak się dowiedzieliśmy, po połączeniu placówek do zwolnienia planowanych jest ok. stu osób. Nie wiadomo jeszcze, czy będą to pracownicy administracyjni, pielęgniarki czy może lekarze.

Hubert Papaj nie widzi problemu. - Rzeczywiście, uchwała zakłada taką możliwość. Szpital Wojewódzki zatrudnia ok. tysiąca osób, do tego ok. stu na umowy zlecenia. Pracują tutaj osoby spoza naszego regionu, nawet z Wrocławia. Jeśli to tej liczby dodać ok. 250 osób z Wysokiej Łąki, wyjdzie na to, że zwolnionych zostanie 6-7% załogi – mówi. - To niewiele, a jeśli weźmiemy pod uwagę naturalne ruchy, związane z wiekiem emerytalnym, to może się okazać, że zwolnienia dla ludzi będą wręcz nieodczuwalne.

Tych zwolnień obawiają się najbardziej pracownicy Wysokiej Łąki, którzy cały czas protestują przeciwko połączeniu szpitali. Na ile ich protesty będą skuteczne? Czas pokaże.

Komentarze (29)

Ale z tego Papaja to mądrala!!!

Pytanie; czy szpitale nie były już oddłużane (i to kilkakrotnie)? I niby tym razem będzie inaczej? - pewnie NIE!!!

Rada społeczna szpitala - jedno wielkie kolesiostwo... Czy zasiadający w radzie sprzeciwiliby się swoim decyzjom i swoich kumpli - wątpię... Byle sie nachapać... nic od siebie...
A ludzi, wyborców i pracowników Wysokiej Łąki i Wojewódzkiego mają gdzieś nie raz to już udowodnili...
A może przejęcie Wysokiej to tylko pretekst do tego aby ją w krótkim czasie sprywatyzować? Bo okaże się że nie jest rentowna a jej utrzymanie przez nowo powstały twór zbyt kosztowne? Czy tym samym małżeństwo B. nie zrobi sobie tam własnego folwarku??
Czas pokaże...

Jak do ku...wy nędzy ma nie dojść do fuzji szpitala jak w radzie społecznej zasiada sam pan pokój? przecież to sk***.....ństwo co oni wyprawiają, pijani kowboje ze Ścięgien, ekipa Kowarsko Karpacka, bandziory co ropierdo....lą wszystko, najważniejsza jest oczywiście BB czarna mamba.
Pamietaj kobieto, dyrektorem się bywa człowiekiem się jest, ale ty nie jesteś ani jednym ani drugim, życie ci się jeszcze odwdzięczy szlamo.

A może tak redakcja poda jaki jest skład rady społecznej szpitala to decyzje okażą się jasne, klarowne i czytelne. Teraz w glorii chwaly obywatele BB zostaną namaszczeni księdzem B i będzie jak w raju. qwa mać

Pamiętam jak nie tak dawno wielce wielmożny producent doniczek wręcz zaklinał się że połączenia szpitali nie będzie, widać polityk może kłamać a społeczeństwo i tak może się w kicio cmoknąć i nic mu nie zrobi, a może bya tak zacząć kupować taczki załogo WŁ i SP ZOZ? Scenariusz pewnie będzie taki, po wchłonięciu SP ZOZ przez WŁ nic się nie będzie opłacało, zatem na bruk najpierw pójdą salowe - przecież są firmy takie jak IMPEL czy inne - które sprzątaja w szpitalach, potem na odstrzał pójdzie kuchnia, potem kolesiom odsprzeda albo wydzierżawi rezonans i wszyscy się weselą Alleluja :)
Jak durny jest ten kraj, jak durne układy szumowin, ****ów i perfidnych typów co to kradną w najestacie prawa które tworzą, na to nie ma już żadnego okreslenia, czas chyba tylko zapłakać bo i już śmiać się nie ma z czego. Rada Społeczna - Klakierzy Sejmiku, powołani przez Sejmik, przecież złodziej sam sobie krzywdy nie zrobi prawda?
Ludzie przetrzyjcie oczy, a wiele zobaczycie.

Masz w 100% racje.
Rada społeczna reprezentowana jest przez ludzi wybranych z Sejmiku Wojewódzkiego (jak pamiętam 6 osób na czteroletnią kadencję) - więc nie możliwe jest aby robili coś wbrew sobie i swym kolesiom. Ludzie czy potrzebna jest nam ta fuzja?? Czy tak bardzo chcemy leczyć się w prywatnych folwarkach państwa W. i B?? Miłościwie nam JESZCZE panujących na Ogińskiego??
Czy to jedyny sposób na długi?? Raczej nie, ale skoro wydaje się konkretną kasę kilkakrotnie na to samo (np. dział rentgenodiagnostyki w SP ZOZ) to tak będzie, poza tym zawsze to daje możliwość zarobku komuś bliskiemu...

Czas zacząć w tym kraju się sprzeciwiać. Nie demokratycznie, podczas dyskusji i głosowań. Na ulicy, bo ta hołota złodziejska innych metod nie rozumie.

Cieszy fakt, że proces łączenia przebiega pomyślnie. Wyrazy uznania dla związkowców jeleniogórskich. Negatywnie ocenić trzeba "Solidarność" z WŁ, która jest hamulcowym reform szpitalnictwa w Kotlinie Jeleniogórskiej. Rada Szpitala w JG wie co robi. Po realizacji zadania Rada powinna zająć się szpitalami w Kamiennej Górze wg już sprawdzonego scenariusza.

Byłego producenta doniczek, a dziś ważnego wojewódzkiego dostojnika (nie mylić z odstojnikiem) przynoszącego wstyd PO należy odstawić ponownie na doniczkowe poletko!!!! To istny palant, służbita i dorobkiewicz! Spójrzcie także na wyjątkową karierę jego małżonki z Urzędzie Pracy!!! Jacy oni są pseudoważni!

Jeżeli Rada zajmie się szpitalami w Kamiennej Górze - posłanka Machałek bedzie miała okazję wykazać się aktywnością na swoim terenie. Nie należy pozbawiać jej tej szansy.

Przed chwilą zerknąłem na stronę Powiatowego Urzędu Pracy w JG. Wśród dyrekcji nie zauważyłem pani Iwony. No to jaką wyjątkową karierę Ona tam robi. A tak naprawdę to nadawałaby się na Dyrektora tego Urzędu z punktu widzenia zarządzania i organizacji. Wiem co piszę. Czy ktoś ją lubi czy nie to jest prawda.

Nic się nie martwcie ,będzie jak w Libii,tylko oni nie mają przybocznej straży ,siepaczy.Ks. Stec im pożyczy swoją GWARDIE. Chyba zmienię nicka na wróża ,już rok temu pisałem że tak się stanie.Organizujemy referendum za odwołaniem prezydenta i jego kolesi,dwa, konkordat trzy;wybory na jesieni PAMIĘTAĆ ,dość liberalizmu,.

Wysoka Łąka to chyba ostatnia placówka "służby zdrowia" w okolicy, która da się wydoić w tak prosty sposób. Zakładam się,że za niedługo okaże się, że już oba szpitale będą znów po uszy zadłużone i wówczas zapadnie dziejowa decyzja, najmądrzejszych z mądrych w tej kotlinie, że to wszystko należy przekazać w ręce kumpli, czyli sprywatyzować. W tej chwili ten numer jeszcze by nie przeszedł. A g**** naród kolejny raz da się wyru...ać.

I pomyśleć że te wszystkie niecne sprawy dzieją się POd okiem naszego zacnego prezydenta absolwenta KUL.

Kto był w wielce zabytkowym obiekcie pod nazwa "Wysoka Łąka" i trochę zna się na współczesnych wymogach medycznych ten łatwo zorientuje się, że "Wysoka Łąka" to własciwie żaden szpital. To zachowane w niemal nie zmienionej formie poniemieckie sanatorium przeciwgruźlicze (w standardzie 1938 roku). Bój o placówkę toczą oddziałowe. Jeśli p. poseł Machałek miałaby na uwadze naprawdę interes pacjentów, to dałaby sobie z tym spokój.

Z głosów zwolenników krzyczących "żadnych zmian" łatwo zrozumieć sedno.
Liczą się etaty i funkcje pracowników - "służby zdrowia ????" Interes pacjenta, aby jaknajmniej pieniędzy ze składki zdrowotnej szło na spłaty długów i utrzymanie "zabytków" to polityków PiS i panie oddziałowe zupełnie nie interesuje. Może w końcu niektórzy zrozumieją, że im więcej karłowatych placówek medycznych tym gorzej dla pacjenta.

Co ty człowieku opowiadasz kto tu z władz myśli o dobru pacjenta. Czy ktoś powiedział z kolesi że po fuzji będzie 5 dyrektorów? qwica mnie trafia jak to ojciec derektor W będzie na pół etatu zasiadał w JG na dugie pół w WŁ, pewnie będzie siedział okrakiem, i tu kuriozum naczelny ojciec derektor będąc lekarzem potrezbuje mieć swego zastępce ds medycznych - czyli co, niepewnie czuje się jako lekarz czy jak?, i do tego dojdzie teraz zastępca do spraw przychodni, POZ i innych dziwnych spraw, slynna matka derektorka zastępczyni W, bedzie miała pomiagera w postaci derektora ds technicznych, no jeśli jest zastępca naczelnego ds techniczno administracyjnych ( a tak na prawde od spraw ekonomicznych tylko potrzebna jest dla kolesi gra słów )to po kiego grzyba jeszcze główny księgowy. I co moj przedmówco, dalej twierdzisz że zmiany są konieczne ? Że to dla dobra pacjenta? Ciekaw jestem co byś powiedział jkabyś po tego typu działaniach po pomoc miał zapitalać około 150 km? Fajnie? Może ty jesteś jakiś sado-maso albo pociotek pijaków kałbojów albo producenta doniczek? pozdrawiam cie oziemble i mimo wszystko życzę zdrowia.

Niestety przykra ale prawda /standard 1938 rok/. Machałek i Legutko archaiczni nie są tylko z opozycyjnej wobec PO partii. Raban podnoszony przez nich z udziałem reanimowanej przybudówki "S" to populizm. Tylko nieświadoma załoga WŁ nie zdaje sobie sprawy w jakią hucpę polityczno-wyborczą została przez Pis partię wciągnięta.
WŁ za jakis czas bedzie przehandlowana na pokrycie zadłużenia szpitala jeleniogórskiego.

Utrzymywanie w obecnym kształcie sanatorium-szpitala "Wysoka Łąka" to tak jak byśmy nadal byli zmuszeni(MY podatnicy i pacjenci) do utrzymywania ciągle nierentownych PGR-ów lub Fabryki Domów (dziś Tesco) czy PBRolu (dziś dzielnica przemysłowa Jeleniej Góry przy ul. Spółdzielczej)
To co jest przestarzałe i nieefektywne musi być zmienione, bez względu na to czy produkuje się żywność, buduje domy, czy też leczy ludzi. W przypadku leczenia ludzi - to przestarzałe należałoby zmieniać jeszcze szybciej bo TUTAJ chodzi o ludzkie życie, minimum zadowolenia pacjentów i właściwe wykorzystanie pieniędzy ze składki zdrowotnej. Panie oddziałowe i ich wspólnicy - zapewniam jeśli będziecie chcieli pracować to znajdziecie zajęcie.

A jak już wszystko co polskie przehandlujemy nareszcie poczujemy się wolni od dóbr wszelakich i nasze samopoczucie będzie podobne do Łużyczan spod Budziszyna/Bautzen. Zatem naukę języków obcych czas zacząć. Rzekomo w Europie już jesteśmy szczególną nacją, ciekawostką folklorystycznno-gospodarczą.
Transformacja, zapoczątkowana w 1989 r. przez ówczesną pannę "S" trwa i nie sposób ją zahamować. Nawet protestami obecnie reanimowanej "S". Za późno.

PAŃSTWO to MY. Przyjmniej ja tak się czuję. Dla mnie państwo to WSPÓLNOTA, którą kierują osoby wybrane w demokratycznych wyborach - nawet jeśli JA NA NICH NIE GłOSOWAŁEM.

Rzeczywiście ubywa Polaków. Jest tylko jedna rada. Więcej skutecznego seksu. Powodzenia.

...mówi Hubert Papaj wybitny znawca systemu ochrony zdrowia i twórca monopolu szpitala Jelenia Góra . A co jak monopolista niesprosta zadaniu to zaczniemy dopłacać jeszcze więcej - bo to jedyny w rejonie.... i wówczes napewno będzie najlepszy.