To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce

Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce

O tym, kto wejdzie do finałowej piątki, zadecydują głosy czytelników. Zamknięcie głosowania nastąpi w czwartek o godzinie 10.00. Do tego czasu trzeba dostarczyć wypełnione kupony. Również do godziny 10.00 można głosować za pomocą sms. Listę finalistów ujawnimy w piątek na naszej stronie internetowej. Sylwetki finalistów zaprezentujemy w przyszłych „NJ” oraz w telewizji Dami. Od momentu ogłoszenia składu pierwszej piątki będzie można głosować na finalistów poprzez sms. W przyszłym numerze „NJ” ukaże się kupon dżoker, za pomocą którego będzie można wspierać finalistów wyborów.

W poniedziałek rano pierwsza piątka wyglądała dość sensacyjnie:
Krzysztof Wiśniewski - 1551 głosów
Roman Kuty - 1023 głosy
Elżbieta Zakrzewska - 893 głosy
Agnieszka Dojs i Lucjan Łągiewka po - 445 głosów
Drugą piątkę otwiera Lidia Łotocka - 416 głosów, kolejna jest Agata Rome-Dzida - 380 głosów, Jan Musiał - 283 głosy, Majka Włoszczowska - 216 głosów, Aneta Watemborska - 142 głosy.

Blisko pierwszej dziesiątki są: Grzegorz Jędrasiewicz, Janusz Jędraszko, Julian Pyrzanowski, Julita Izabela Zaprucka oraz Zofia Karp.
Przypominamy, że do finału kwalifikujemy pięciu kandydatów z największą ilością głosów.

Katarzyna Pakosińska dopracowuje ostatnie elementy swojego występu podczas finałowego balu. Impreza odbędzie się 26 lutego 2011 w karpackim hotelu „Ariston”. Poprowadzi ją Krzysztof Langer. Oprawę zapewni Tomski Band, który na tę okazję przygotowuje specjalne atrakcje muzyczne.

Oto nasi kandydaci, na których można również głosować poprzez sms na numer 7255 (koszt jednego sms 2 zł plus VAT). W treści sms wpisujemy jedynie CR oraz numer kandydata, np. CR1 - nie stosujemy kropek, przecinków czy spacji.

Zdjęcie powyżej: Fot. Jarosław Kruk/Wikipedia.pl

ANETA WATEMBORSKA - sms na numer 7255 o treści: CR1
Od 25 lat pracuje jako nauczycielka, od 2006 roku pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Podgórzynie. Stworzyła szkołę na miarę XXI wieku. W okresie 2007-2010 pozyskała dla szkoły blisko 2 mln złotych. Środki te przeznaczone są głównie na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla dzieci, służą wyrównywaniu szans edukacyjnych. Szkoła wyposażona została w nowoczesne pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy, meble. Pani Watemborska jest osobą ambitną, pomysłową i kreatywną.
 
GRZEGORZ JĘDRASIEWICZ - sms na numer 7255 o treści: CR2
„To kandydat nietuzinkowy i szlachetny, a przy tym jakże skromny i życzliwy wszystkim ludziom. Od lat niestrudzenie zaszczepia - od tych najmłodszych po starszych - zamiłowanie do kultury i sztuki. Jego charakterystyczna postać często jest widoczna, jak mknie placami i ulicami naszego miasta, a ten pośpiech wynika chyba stąd, iż wiecznie „goni”, gdyż zawsze znajdzie się pokaźna grupa znajomych, dla których zawsze znajdzie czas i dobre słowo ponad zdawkowe, zwykłe: dzień dobry. Dla mnie osobiście jest tym dla Jeleniej Góry, czym był Piotr Skrzynecki dla Krakowa.” czytamy w zgłoszeniu.
 
ZDZISŁAW ABRAMOWICZ - sms na numer 7255 o treści: CR3
Autor książek historycznych o ziemi bolesławieckiej, badacz najnowszych dziejów regionu. Do tego harcerz zaszczepiający młodzieży miłość do ojczyzny i tradycji.
 
JAN MUSIAŁ - sms na numer 7255 o treści: CR4
Lekarz chory na szpiczaka. Dzięki niemu cierpiący na tę chorobę z całego kraju mają nadzieję na leczenie najnowszymi specyfikami. NFZ, ze względów finansowych, odmawiał opłacania kuracji standardowymi w Unii Europejskiej od dawna metodami, oferując znacznie mniej efektywne i dające wiele skutków ubocznych. Jeleniogórski lekarz wielokrotnie nagłaśniał problem w telewizji, prasie i radiu. Po tych wystąpieniach ministerstwo zdrowia złagodziło swoją postawę i część pacjentów poddało terapii zatrzymującej postęp szpiczaka.
 
KAROL ŁAPOT - sms na numer 7255 o treści: CR6
Lekarz z hospicjum w Nowogrodźcu; jeden z nielicznych na Dolnym Śląsku specjalistów od leczenia bólu. Dzięki niemu wiele osób przestało cierpieć. Walczy o godność chorego w ostatnim stadium choroby.
 

EUGENIUSZ GRONOSTAJ - sms na numer 7255 o treści: CR7

Mieszka w Jeleniej Górze od 1989r., był zawodowym żołnierzem, a obecnie jest wykładowcą Kolegium Karkonoskiego. Chemik z wykształcenia. Historia Jeleniej Góry jest jego pasją. Tworzy prezentacje multimedialne na temat miasta. Dzięki prezentacjom mamy okazję poznać Jelenią Górę taką, jaka prawdopodobnie była w średniowieczu. Na wydanie czeka jego książka o historii miasta.

 
GRAŻYNA BIEDERMAN - sms na numer 7255 o treści: CR8

Kierownik referatu promocji w Urzędzie Miasta Szklarska Poręba. Od lat szefuje miejscowej informacji turystycznej i odpowiada za kreowanie wizerunku miasta pod Szrenicą. Kompetentna i zaanagażowana znacznie bardziej, niż wynika to ze służbowych obowiązków. Niezwykle konsekwentna i skuteczna w działaniu na rzecz zagospodarowania turystycznego regionu. Dzięki niej i zbudowanemu przez nią zespołowi Szklarska Poręba ma znaną, rozpoznawalną markę.

 
LUCJAN ŁĄGIEWKA - sms na numer 7255 o treści: CR10

Wynalazca z Kowar. Twórca słynnego bezpiecznego zderzaka - rewolucyjnego rozwiązania o ogromnych możliwościach zastosowania w wielu dziedzinach życia, zyskującego coraz większe uznanie w świecie nauki. Jego osiągnięcia budzą ogromne zainteresowanie poza Polską. Nagradzany na prestiżowych wystawach wynalazków i konkursach technologicznych organizowanych za granicą. Mimo niesprzyjających warunków cierpliwie dąży do wykorzystania swoich osiągnięć w przemyśle i stworzenia w naszym regionie centrum badawczo-rozwojowego, które umożliwiłoby osiągnięcie tego celu.

 
SYLWIA MOTYL-CINKOWSKA - sms na numer 7255 o treści: CR11

Dyrektor Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu. Niestrudzona organizatorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM - ZBLIŻENIA w Jeleniej Górze, który dzięki jej determinacji wyrósł na jedno z najważniejszych wydarzeń promujących kino niezależne odbywających się w Polsce. Jeleniogórski ZOOM cieszy się coraz większym zainteresowaniem filmowych twórców z całego świata. Jest też jedną z nielicznych imprez organizowanych corocznie pod patronatem Światowej Unii Kina Niezależnego UNICA. W przyszłym roku odbędzie się już po raz czternasty!

 
ELŻBIETA ZAKRZEWSKA - sms na numer 7255 o treści: CR12
Jest posłem na Sejm RP, a dodatkowo pełni funkcję Dyrektora Szpitala MSWiA w Jeleniej Górze. Dała się poznać jako sprawny samorządowiec i menedżer pracujący na rzecz służby zdrowia. W bieżącym roku szczególnie zaangażowała się w pomoc dla powodzian, znana jest także z wielu inicjatyw społecznych. Jest założycielem Związku Gmin Karkonoskich oraz Karkonoskiego Uniwersytetu Ludowego. Była wieloletnim prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Mysłakowicach, obecnie jest członkiem OSP w Kowarach. Zgłoszona przez Zdzisława Jóźwickiego z Kowar.
 
KRZYSZTOF WIŚNIEWSKI - sms na numer 7255 o treści: CR13
To aktywny społecznik i przedsiębiorca. Po ukończeniu studiów na AWF kontynuuje naukę na studiach doktoranckich. Laureat wielu prestiżowych nagród. Prowadzony przez niego Camping „Wiśniowa Polana” w Miłkowie otrzymał tytuł Mister Campingu 2010 jako najładniejszy i najlepiej zarządzany camping w Polsce. Krzysztof Wiśniewski jest też właścicielem i menedżerem Centrum Rehabilitacji K.K. Wiśniewscy w Podgórzynie oraz Centrum Rekreacji w Hotelu Mercure w Jeleniej Górze. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Fizjoterapeutów, Wodnego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego, Trinity Capital Business Network oraz Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu.JULITA IZABELA ZAPRUCKA - sms na numer 7255 o treści: CR14
Jest dyrektorem Miejskiego Muzeum Dom Gerharda Hauptmanna, które w przyszłym roku będzie obchodziło 10-lecie swojej działalności jako placówki kulturalnej. Wcześniej placówka została wyróżniona Dolnośląskim Kluczem Sukcesu, w tym roku przez Kapitułę Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej certyfikatem Produktów Turystycznych Dolnego Śląska. Muzeum nie tylko zajmuje się gromadzeniem i badaniem pamiątek po pisarzu nobliście, ale podejmuje wiele ciekawych inicjatyw kulturalnych i społecznych. Muzeum ma niekwestionowane zasługi dla działań integracyjnych narodu polskiego i niemieckiego. Wspiera również rodzimych artystów.
 
AGNIESZKA DOJS - sms na numer 7255 o treści: CR15
„Wspaniały lekarz pierwszego kontaktu, bezbłędny diagnosta, świetnie prowadzący proces leczenia, życzliwy pacjentom, wręcz przyjaciel chorych o olbrzymiej kulturze osobistej i szacunku dla innych ludzi. Wierny przysiędze Hipokratesa w sposób właściwy przedwojennym lekarzom, a nie obecnej postawie. Humanista o wszechstronnych zainteresowaniach - p. Agnieszka Dojs jest niedoszłą pianistką” - zgłoszenie pani Krystyny Stefańskiej.
 
ELIZABETH VON KUSTER - sms na numer 7255 o treści: CR16
Jej nazwisko jest kojarzone przede wszystkim z pałacem w Łomnicy. Zgłaszający tę kandydaturę Andrzej Świątek tak ją uzasadnia: „Swoją działalnością charytatywną i inicjatywami na rzecz Łomnicy i regionu, może być przykładem do naśladowania. Założyła fundację mającą na celu ratowanie i konserwację zabytków. Zajmuje sie przywracaniem tradycji kulturowych na naszych terenach. Finansowo wspiera renowację kaplicy świętej Anny w Sosnówce Górnej. Elizabeth von Künster to prawdziwa Europejka, ambasador Krainy Parków, Ogrodów, Zamków i Pałaców.”
 
ROBERT SOĆKO - sms na numer 7255 o treści: CR17
Jeleniogórzanin, od roku jest prezesem Moto Klubu Siedlęcin. Pasjonat i zawodnik Enduro (jedna z dyscyplin sportu motocyklowego mająca na celu sprawdzenie wytrzymałości i sprawności motocykla oraz samego zawodnika). W 2009 roku zdobył wicemistrzostwo w Pucharze Polski w Rajdach Enduro. Jest gestorem Pucharu Dolnego Śląska oraz wieloletnim współorganizatorem Pikników Cross Country w Siedlęcinie. Od lat w sposób bezpieczny, unormowany i ucywilizowany, propaguje rozwój sportów motocyklowych w regionie i na Dolnym Śląsku. To człowiek zorganizowany i zawsze otwarty na wszelkie sugestie i spostrzeżenia w sferze organizacji imprez i poprawy kultury wśród motocyklistów. Dzięki temu inicjowane przez niego przedsięwzięcia, a także działalność klubowa stoją na najwyższym, profesjonalnym poziomie.
 
MAJKA WŁOSZCZOWSKA - sms na numer 7255 o treści: CR18
Najbardziej utytułowana sportsmenka z Jeleniej Góry. Mistrzyni świata i Europy oraz wicemistrzyni olimpijska z Pekinu w kolarstwie górskim. Do zdobycia zostało jej już tylko złoto igrzysk olimpijskich. Rocznie przejeżdża na rowerze 10-15 tysięcy kilometrów. Ambitna i wykształcona. Z powodzeniem połączyła naukę z treningami i startami w ważnych wyścigach. Z wyróżnieniem ukończyła matematykę finansową i ubezpieczeniową na Politechnice Wrocławskiej. Majka to wielki przyjaciel olimpiad specjalnych, ambasadorka wrześniowych Europejskich Igrzysk OS w Warszawie. Całą kwotę 10 tysięcy złotych (w ramach podziękowań władz miasta za złoty medal MŚ w kanadyjskim Monte Sainte Anne), przeznaczyła na sfinansowanie pobytu niepełnosprawnych intelektualnie sportowców reprezentacji Danii w stolicy Karkonoszy. Od 2009 roku Majka Włoszczowska jest „twarzą” rodzinnej Jeleniej Góry. Promuje miasto jako świetne miejsce do życia i znakomite do jazdy na rowerze.
 
JULIAN PYRZANOWSKI - sms na numer 7255 i treści: CR19
„Każdy, kto miał problemy i powody, a miał to szczęście leczyć się u doktora, wie, że to niecodzienny lekarz. Bardzo dobry diagnosta i niesamowity wrażliwiec, co nie bez znaczenia jest w tym zawodzie. Nigdy nie zostawił swych pacjentów bez opieki, nawet w trudnych chwilach, kiedy ważyły się losy kontraktów zdrowotnych, pacjenci mogli liczyć na pomoc medyczną doktora. Ale przede wszystkim jest cudownym człowiekiem. O ciepłym głosie i sercu w podejściu do pacjenta. Prosimy o więcej takich lekarzy” - czytamy w zgłoszeniu czytelniczki.
 
AGATA ROME-DZIDA - sms na numer 7255 o treści: CR20
Historyk sztuki, współwłaściciel Pałacu Staniszów, doktorantka Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, stypendystka Herder-Institutu w Marburgu, mama dwóch synów. Od sześciu lat prowadzi Fundację Forum Staniszów, promującą twórczość artystów związanych z Dolnym Śląskiem i Kotliną Jeleniogórską, zajmującą się także ochroną dziedzictwa kulturowego. Zorganizowała ponad 80 koncertów, 12 wystaw, 5 Wigilii Artystycznych. Jej najnowszą inicjatywą jest utworzenie Centrum Kultury i Sztuki w Staniszowie (budowa w toku, w przyszłym roku ma zostać otwarte). Swoimi pomysłami, energią i ciepłem zamieniła Pałac Staniszów w gościnny Salon Sztuki.
 
ŁUKASZ DUDA - sms na numer 7255 o treści: CR21
Animator kultury w Jeleniogórskim Centrum Kultury; twórca Teatru Odnalezionego, w którym aktywizuje nie tylko młodzież, ale i dorosłych. Wymyślił i realizuje Międzynarodowy Festiwal Teatrów Awangardowych PESTKA. Twórca cyklicznego wakacyjnego projektu teatralnego dla dzieci „Skok w BLOK”. Prowadzi warsztaty: „Lato w Teatrze” i „Odyseja”. Przygotował dotąd 5 premier Teatru Odnalezionego, 3 premiery grupy warsztatowej STA-ART... choć mieszka i pracuje w Jeleniej Górze dopiero od trzech lat. Niezwykle twórczy i aktywny.
 
ALICJA DUSIŃSKA - sms na numer 7255 o treści: CR22
Z wykształcenia przedszkolanka. W zawodzie działała pięć lat, później zajęła się działalnością gospodarczą. Na dworcu PKP w Jeleniej Górze prowadzi restaurację „Orient Express”, gdzie stworzyła Karkonoski Salon Sztuki. Miejsce tętni życiem: przygarnia małych i dużych artystów, organizuje wystawy, koncerty, konkursy.
 
TADEUSZ DZIEŻYC - sms na numer 7255 o treści: CR24
Dyrektor Lwóweckiego Ośrodka Kultury. Znakomity animator życia kulturalnego okolicy oraz środowiska lwóweckich Walończyków. Pomysłodawca i organizator Lwóweckiego Lata Agatowego - znakomitej imprezy, która wyrosła na jedno z najsłynniejszych wakacyjnych wydarzeń odbywających się w naszym regionie. LLA uznawane jest za największa imprezę mineralogiczną organizowaną w Polsce. Wielokrotnie nagradzane było prestiżowymi nagrodami. Jest wartością samą w sobie. Świetnie też promuje Lwówek Śląski i Dolny Śląsk, jako krainę bezcennych skarbów natury.
Świetnie też promuje Lwówek Śląski i Dolny Śląsk, jako krainę bezcennych skarbów natury.
 
LESZEK JOŃSKI - sms na numer nr 7255 o treści: CR25
Ordynator oddziału Okulistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze został zgłoszony przez Zarząd i członków Koła Polskiego Związku Niewidomych w Jeleniej Górze. „Kto doświadcyzł cienia, wie, że czasami w cieniu lepiej widać rzeczy i ludzi, którzy są w świetle.”
 
ROMAN KUTY - sms na numer 7255 o treści: CR26
Przewodniczący Rady Europejskiej Fundacji Ludzi Dobrej Woli „Serdeczna Pomoc”. Pomaga na święta rodzinom wielodzietnym i matkom samotnie wychowującym dzieci oraz dzieciom z domów dziecka. Dofinansowuje turnusy rehabilitacyjne i wycieczki dla dzieci niepełnosprawnych. Zorganizował zbiórki darów dla powodzian z Bogatyni i osobiście je zawiózł w trzech transportach. Jako z-ca dyrektora WORD w Jeleniej Górze wspiera głównie placówki oświatowe, kościoły, służby mundurowe i organizacje pożytku publicznego, organizowanie festynów oraz konkursów dla dzieci i młodzieży w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach. Zgłoszenie Teresy Abramowicz
 
ALEKSANDRA NALBERCZYŃSKA - sms na numer o 7255 o treści: CR27
Dyrektor hotelu „Sandra Spa” w Karpaczu. Pani Ola trzykrotnie zorganizowała imprezy (Dzień Dziecka i „Mikołajki”) dla 50 dzieci z domów dziecka i z ubogich rodzin, a także osobiście brała w nich udział, czuwając nad każdym szczegółem. Mimo wielu obowiązków związanych z działaniem hotelu, potrafi znaleźć czas dla potrzebujących i zaangażować się w pomoc najuboższym. Jest to osoba bardzo skromna, wrażliwa i ciepła. Zgłoszenia dokonała osoba prosząca o anonimowość, w imieniu dzieci biorących udział w tych imprezach.
 
JANUSZ JĘDRASZKO - sms na numer 7255 o treści: CR28
Prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych. Zgłoszony za całokształt prac na rzecz osób bezrobotnych. Dzięki jego staraniom, dziesiątki osób otrzymują paczki z Banku Żywności. Organizuje też zbiórki żywności w marketach. Pomaga pisać urzędowe pisma. Jego dążeniem jest poprawa życia osób ubogich.
 
ANDRZEJ HANC - sms numer 7255 o treści: CR29
Zgłoszenie skierowała była pacjentka doktora Andrzeja Hanca. „To nie tylko doskonały chirurg, ale także ciepły, serdeczny człowiek, rozumiejący, co przeżywa pacjent poddający się operacji. Jelenia Góra może być dumna z takich ludzi, jakim jest doktor Andrzej Hanc.
 
ARKADIUSZ WICHNIAK - sms na numer 7255 treści: CR30
Burmistrz Szklarskiej Poręby kadencji 2006-2010 za cel stawiający sobie wszechstronny rozwój miasta; dążący do budowy społeczeństwa demokratycznego i obywatelskiego, partycypującego w zarządzaniu zasobami i wykorzystującego własny potencjał; wieloletni pedagog pracujący z dziećmi niepełnosprawnymi i zagrożonymi wykluczeniem społecznym; zaangażowany animator i lider lokalnej społeczności - między innymi wspierał tworzenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szklarskiej Porębie, członek organizacji pozarządowych - stowarzyszeń i partnerstw, obecnie Radny Powiatu Jeleniogórskiego.
 
JOANNA MARKIEWICZ-KRAMARCZUK – sms na numer 7255 o treści: CR31
To ubiegłoroczna finalistka wyborów. Osoba znana i ceniona za wrażliwość i dobre serca. Niemal instytucja charytatywna. Zawsze gotowa iść z pomocą dzieciom, a szczególną troską otacza małych podopiecznych placówek opiekuńczo - wychowawczych. Organizuje im wyjazdy do atrakcyjnych miejsc, przygotowuje podarki z różnych okazji.
 
HENRYK DUMIN – sms na numer 7255 o treści: CR32
Badacz i popularyzator kultury ludowej. Dzięki jego zabiegom zostało uratowanych wiele cennych zabytków dawnej kultury materialnej, a w zbiorach Instytutu Sztuki PAN i archiwum fonograficznym Polskiego Radia znalazło się około 2000 tysięcy pieśni ocalonych przed zapomnieniem. Przez cały okres swojej aktywności zawodowej regularnie współpracuje ze społecznościami lokalnym i instytucjami popularyzując ideę ochrony niematerialnego dziedzictwa kultury. W 2010 roku przeprowadził pionierskie badania wśród brazylijskiej Polonii dokumentując dochowane tam do dziś tradycje kultury wyniesione z rodzinnego kraju. Jest współautorem sukcesu dolnośląskich artystów na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował Henryka Dumina prestiżową Nagrodą im. Oskara Kolberga za wybitne osiągnięcia.
 
LIDIA ŁOTOCKA – sms na numer 7255 o treści: CR33
„Mieszkanka Karpacza, od 4 lat Przewodnicząca Rady Rodziców z ZSO nr 1 w Jeleniej Górze. Z zawodu nauczycielka. Prowadzi pensjonat w Karpaczu. Pomysłodawczyni koncertów charytatywnych na rzecz ZSO nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze. Jest jedną z pomysłodawców tworzenia funduszu stypendialnego dla młodzieży liceów i gimnazjów, a pozyskanie środków poprzez organizowanie koncertów charytatywnych. Łącznie z dwóch wielkich gali w I ZSO uzbierała ok. 50 tys zł na rzecz uczniów tej szkoły.
 
HONORATA MADGECZKO-CAPOTE – sms na numer 7255 o treści: CR34
„Jest kobieta niezwykła. Wspaniała aktorka, niezwykle życzliwa ludziom, wrażliwa na potrzeby najabrdziej potrzebujących. Emanuje humorem, kocha muzykę, wróży, jest wielkim przyjacielem zwierząt. Za to ja kochamy” - napisała do nas Lidia Kędziora z Jeleniej Góry.
 
ZOFIA KARP – sms na numer 7255 o treści: CR35
Znany lekarka, okulistka, zgłoszona m.in. za pomoc przy leczeniu jaskr – za bezbłędność w diagnozowaniu i dobieraniu metod leczenia. „Doktor Zofia Karp choć zasadnicza, zdystansowana, mało wylewna, ze wszech miar zasługuje na ten tytuł, bowiem ratuje opinię służby zdrowia swa wiedzą, pracowitością i skrupulatnością, dając pacjetnowi samo dobro.” - to tylko urywek z długiego listu do redakcji.
 
ROBERT KASPEREK – sms na numer 7255 o treści: CR36
Lekarz pierwszego kontaktu. „Doktor troskliwy, zyczliwy, dobry diagnosta, cieszący się uznaniem, sympatia i zaufaniem pacjentów i współpracowników” - pisze do nas w liście Irena Gawlikowska z Jeleniej Góry.
 
WIESŁAWA HORBACZ – sms na numer 7255 o treści: CR37
Jest pielęgniarką z wieloletnim stażem zawodowym, lubi swoja prace a co najważniejsze lubi pacjentów. Jak pisze osoba zgłaszająca – jest doskonałą wizytówka przychodni, w której pracuje – przyjazna, kompetentna i uczynna.
 
EULALIA BOCHEŃSKA - sms na numer 7255 o treści: CR39
Zastępca dyrektora Zespołu Szkół im. św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu i jednocześnie dyrektor działającego przy zespole przedszkola. Kochająca i rozumiejąca dzieci, wprowadzająca nowatorskie metody działania.
 
Wojciech GZUBICKI - sms na numer 7255 o treści: CR40
Lekarz psychiatra pracujący w Szpitalu Wojewódzkim dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu. Lekarz humanista rozumiejący chorych i ich problemy.
 
Zofia PIOTROWSKA - sms na numer 7255 o treści: CR41
Pełna poświęcenia i dobra pielęgniarka środowiskowa z Jeleniej Góry. Do pacjenta podchodzi z szacunkiem i życzliwością.
 
Grażyna NIERODZIŃSKA - sms na numer 7255 o treści: CR42
Jedna ze współzałożycieli, w imieniu personelu średniego, przychodni Promed na jeleniogórskim Zabobrzu. „Dzięki niej, jej zaangażowaniu, spokojowi, cierpliwości i serdeczności, ból i stres, z jakim przychodzi pacjent do przychodni, znacznie maleje.
 
Sponsorem tytularnym wyborów jest Tauron Ekoenergia sp z o.o.
Sponsorami finału wyborów Człowieka Roku są: EnergiaPro GRUPA TAURON S.A., Oddział w Jeleniej Górze, Telefonia Dialog S.A. w Jeleniej Górze, wójt gminy Zgorzelec Kazimierz Janik, burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze, Bronisław Muller z Firmy Muller w Kowarach, Przychodnia Chirurgii Stomatologicznej „Uśmiech” Alina Osuch z Jeleniej Góry ul. Moniuszki 5a lokal 3, Art Dom Artur Michalewski z Jeleniej Góry, Centrum Diagnostyki Obrazowej ul. Bankowa, Jelenia Góra sp. z o.o. Grupa Voxel, Sandra SPA w Karpaczu, Starosta Powiatu Jeleniogórskiego Jacek Włodyga.
Sponsorami nagród dla finalistów są: burmistrz Lwówka Śląskiego Ludwik Kaziów, firma Zepter - regionalne Biuro Sprzedaży w Jeleniej Górze, firma Tupperware - Autoryzowany Dystrybutor, Oddział w Jeleniej Górze, Exim Tours sp. z o.o. Biuro Podróży oraz Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego „Ceramika Artystyczna w Bolesławcu.
Osoby zainteresowane wejściówkami na bal - proszę dzwonić: 75/64-24-480 (Iwona Lebiedziejewska)
 
Naszym partnerem medialnym w tym przedsięwzięciu jest telewizja Dami.
.

Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce
Człowiek Roku 2010: zmiany w pierwszej piątce

Komentarze (82)

Pan Eugeniusz Gronostaj to chyba przez pomyłkę się tu znalazł. Chyba że swoim -nieznoszącym sprzeciwu - prożołnierskim tonem kazał się tu umieścić. Moim faworytem jest pan Grzesiu:)

Dość zaskakujący i ciekawy zestaw kandydatów. Czyżby pałace utraciły spoiwo?

chciałbym zgłosić na Człowieka Roku Komendanta Straży Miejskiej za całokształt dokonań, za to że w naszym mieście jest czysto i bezpiecznie, nie ma chuliganów czy grafficiarzy, strażnicy są przyjażni mieszkańcom naszego miasta i bez obaw można wyjść nocą na spacer- jak formalnie to załatwić ?

Pan Grześ po prostu za to że jest taki jaki jest:zawsze sobą :cheer:

Chciałbym zgłosić kandydaturę ludzi,którzy zarabiają najniższą krajową i potrafią za to utrzymać swoją rodzinę przez miesiąc.Z pokorą i cierpliwością słuchać obiecanek rządzących i pchają kosztem swojego zdrowia ten rozpadający się wózek zwany Polską.To są ludzie,których warto docenić i wyróżnić.

22.12 br. zgłaszałem do plebiscytu na Człowieka Roku Komendanta Straży Miejskiej i dlaczego nie ma prezentacji tej ciekawej sylwetki ?

Odwołajmy prezydenta za to że zabiera nam ostatnie przyjemności zainteresowane osoby które chcą pomóc przy danej akcji proszę o kontakt referendum2011@interia.pl

za takie rzeczy jak wypisujesz to ci może proces grozić

Pani Aneta Watemborska, ponieważ jest osobą z wysokimi kompetencjami, jej ogromne zaangażowanie we wszystko co robi przynosi efekty przede wszystkim dzieciom, ale też pracownikom i rodzicom uczniów. Jest taktowna, bardzo skromna, z wysoką kulturą osobistą.
Wszystko robi na max. Jest wymagająca i sprawiedliwa. Najwięcej wymaga od siebie i nieustannie nad sobą pracuje, a to już się rzadko zdarza.

pozycja 27 to chyba pomyłka! jak człowiek nie szanujący drugiego człowieka może być człowiekiem roku !!! ludzie!te zasługi można przypisać właścicielowi hotelu a nie pracownikowi to raczej on ma najwięcej do powiedzenia.żenada.

Kolejny raz pytam : dlaczego nikt nie chce przyjąć kandydatury komendanta Straży Miejskiej-vide mój post z 22 grudnia ub.roku. Czyżby wszystko było już ustalone i boicie się, że człowiek ten wszystkich pokona ? Nie za bardzo ten plebiscyt kojarzy mi się z czystą grą.....

Szanowny Internauto! W niniejszym artykule jest napisane, w jaki sposób można zgłaszać kandydatów do plebiscytu. Zamiast zarzucać nam nieczystą grę, proponuję przeczytać tekst i oficjalnie zgłosić kandydata. Pozdrawiam!

z całych sił kibicuję Panu Janowi. Trzymam za Pana kciuki i oczywiście wysyłam smsy.

Grażynka Grażynka pod jej wodzą SZKLARSKA zyskała bardzo dużo głosujcie na Grażynkę Biderman.

Pana Grzesia znam od czasów gdy opiekował się moją córką w przedszkolu i zapewniam, że był najlepszym opiekunem. Zwiedzanie ciekawych miejsc w naszym mieście pod opieką Pana Grzesia tak zajmowało nasze dzieci, że nie zauważały własnych rodziców.I to że do dnia dzisiejszego pamięta o swoich wychowankach i ich rodzicach. A poza tym ten uśmiech i pogodna twarz - aż ciepło robi się na sercu. :woohoo:

zgadzam się w 100 procentach zwalnia pracowników z własnego widzimisię i pozbawia jedynych środków do życia bez podania przyczyny i przyjmuję koleżanki i koleżków czy tak ma wyglądać człowiek roku?

może i miasto bardziej bezpieczne, ale tych kup po psach to tylko może więcej jest w Rumunii i niby to ma być CZYSTE miasto?????????? Nie widziałam jeszcze strażnika miejskiego, który daje mandat za pozostawienie kupy na chodniku.

Bardzo popieram kandydaturę p. Lidii Łotockiej, jej działalność na rzecz szkoły jest godna podziwu. Znam p. Lidię i b. cenię sobie tę znajomość, jej otwartość szczerośc i pomoc innym osobą jest godna naśladownictwa. Ze wszystkich dotychczasowych kandydatur uważam, że jest ona najlepsza. Życzę sobie i innym ludziom w nowym roku aby takich osób wkoło nas było jak najwiecej.

Całkowicie się z Panią zgadzam - najlepszy kandydat to p. Lidia

winien się jaknajszybciej wycofać - to wstyd, chyba, ze nie ma zadnej godności ani poczucia wstydu, a kto go popiera?

P. Bobrowski zgłaszał kandydaturę komendanta Straży Mieskiej i osoba ta dotąd nie została przedstawiona wśród uczestników plebiscytu - dlaczego ? Chciałbym oddać głos na p.Komendanta, któremu tak wiele mamy do zawdzięczenia.

A ja jednak stawiam na posłankę Elżbietę Zakrzewską.

ja też popieram Panią Łotocką! zawsze stara się pomóc wszystkim uczniom z naszej szkoły, jest przemiła, pomaga zawsze w ogranizacji, załatwia sprawy szkolne, które są na prawdę ważne w trybie natychmiastowym. koncerty - wielke gale też są super! zawsze bawie sie na nich fajnie! GŁOSUJE NA PANIĄ LIDIE. i innych też o to prosze :)

Kto zgłosił Arkadiusza Wichniaka? Przecież zabrali mu fotel burmistrza Szklarskiej Poręby i teraz został bezradnym radnym powiatowym. Biega po urzędach i płacze, ze go oszukali, bo obiecali mu, że zostanie starostą. Wichniak dba tylko o własny interes i nie myśli o ludziach. Wiele osó na nim się zawiodło.

Pani Lidia - jak najbardziej! działa nie tylko w ZSO nr. 1 w Jeleniej Górze, ale też na terenie Karpacza - udziela się w CARITAS w Karpaczu, pomagała w organizacji balu charytatywnego 2 lata temu w Chacie Karkonoskiej, jak i w balach organizowanych w Western City. poza tym pamiętam ją jeszcze za czasów szkoły podstawowej i przedszkola - gdy zawsze pomagała w organizacji zabaw szkolnych dla dzieci (nawet u siebie w pensjonacie!). a co najważniejsze swój wolny czas zawsze poświęca młodzieży nie czerpiąc z tego żadnych korzyści majątkowych i innych prócz własnej satysfakcji!

zapomniałam dodać, że również pani Łotocka pomagała w rozwożeniu paczek do najbiedniejszych rodzin w Karpaczu. aktualnie współpracuje z Domem pomocy społecznej w Cieplicach "Pogoda Jesień" - lubiana przez lokatorów tego domu, a także cały personel. tak również pomaga w organizacji imprez. w sylwestra 2010/2011 dofinansowała impreze i ufundowała część nagród na stoku narciarskim "RELEX" P.Stanek. jak widać osoba o bardzo dobrym sercu i duszy!

Stawiać na młodych to bardzo ambitne, niezwykle ważne ale i bardzo trudne a korzyści przynosi nam wszystkim- zachęcam do oddawania głosów na wysokiej klasy pedagoga - panią Anetkę- dyrektora Szkoły w Podgórzynie CR1. Niejedna wielkomiejska szkoła może pozazdrościć tej podgórzyńskiej. Jako rodzic jestem niezwykle wdzięczna za tak ogromne wsparcie dla rozwoju mojego dziecka.

" MIEJ SERCE I PATRZAJ W SERCE" - ten cytat A. Mickiewicza mowi wszystko. Głosuj na kandydata CR33 .

Poz. 27 to chyba nieporozumienie, wstyd dla Karpacza, szkoda pieniędzy z kasy miejskiej i kieszeni własciciela "Sandry" na sms-y :(

Uważam, że na człowieka roku zgłasza się kandydatury osób zasłuzonych przez całe zycie a nie jeden miesiąc, nie na takie które pobierają wysokie diety poselskie, pensje funkcyjne i słuzbowe telefony komórkowe, to jest 30 osób- kandydatur, które na ten tytuł nie zasługuja. Za państwowe pieniadze kazdy może się udzielac jak to robi p. Zakrzewska, Nalberczynska, Wichniak, Pyrzanowski, Motyl, Zaprocka, Kuty, Agata Dzida czy p. Andzej Hanc - co to jest towarzystwo wspólnej adoracji, oszukiwanie innych? ja tego nie rozumie . Ludzie o co tu chodzi - oni siebie sami wybierają?. My nie mamy nic do powiedzenia? Myslę, że w tym roku wybór będzie własciwy a nie "kolesie" Z powazniem. Ostatni sprawiedliwey

sszanowni posłowie ,prezesi fundacji, lekarze trudnej służby zdrowia miejcie troche, więcej pokory , uderzcie głową stół i przebudżcie się, otwórzcie oczy -pokory,pokory,pokory.

Szkoda, że ten piękny plebiscyt przeradza się w kampanię polityczną, w której brała udział cała trójka finalistów. Nie udało się zebrać głosów w polityce, to może uda się tu.
A czym takim zasłużył się pan Wiśniewski? Czy może zrobił coś dla innych?

popieram całym sercem. Oby było jak najwięcej takich ludzi wśród nas.

miska napisał:
popieram całym sercem. Oby było jak najwięcej takich ludzi jak Pani Watemborska wśród nas. Warto na nia głosować.

Żona Wichniaka Arka chodzi po Szklarskiej Porębie i błaga ludzi, żeby głosowali na męża. Wydaje mi się, że jest, to niezgodne z prawem.

Drodzy kandydaci .Panie Wisniewski przecież Pan pracuje na swoje konto , nie daje Pan swoich dochodów obcym. Państwo doktorostwo i posłowie przecież to Wasza praca , a czy spoleczna - nie- dobrze płatna zawodowa. Gdzie Wasza praca na rzecz społeczności i środowiska

Bardzo cieszę się, że Pani Lidia jest wśród kandydatów, swoją codzienną bezinteresowną pracą i oddaniem dla młodzieży bardzo zasługuje na nasze poparcie, doceńmy ogrom zaangażowania tej wspaniałej osoby.

Nie będę głosował na Wichniaka. To, że jest gadułą i nie zna się na niczym - to nie są atuty. Niech lepiej siedzi w domku i wypłakuje swoje żale u żonki.

Wiem, że moi ziomale są wspaniale przekorni. Ja też jestem socjotechnicznie znormalizowany. Będę głosował na gminną parlamentarzystke, przeciwko światowej cyklistce.

głosuję na CR33!

bezwględnie kandydatka CR33 proszę przyjśc do żeroma 27 stycznia o godz. 18,00 . Tam zobaczycie co robi p. łotocka. Koncert jakiego nie powstydzi sie miasto, a prezydent napewno. To jest praca dla Ucznów i szkoły. :)

TYLKO CR33, cała szkoła i Karpacz powinien być z niej dumny.W poniedziałek będzie miała u burmisrza wręczane podziękowanie , tylko nie wiem jeszcze jakie. Napisze . Głosuj CR33!!!

p.łotocka znowu w swoim zywiole przed wielka gala. trzeba byc silna by zaprosic tylu dostojnych gosci-prezydenta. burmistrzow media,aktorow, rodzicow. Wszyscy się jej sluchają i nie sprzeciwiaja. Bedzie super cala szkola się bawi wesoło a licytacja obrazy, pierscionki zlote, kwiaty i sukienki. to już wielkie przedsiewzięcie 27 styczen godz.18,00 zobaczcie - aula żeroma płonie!!!

CR33!!!!!!! GLOSUJ!

Pani Lidio :lol: , proszę zmienić komputer, bo wszystkie pochlebne opinie "wychodzą" z tego jednego...

kto wystapil o kandydature tej pani..zrobiła tyle dobrego dla dzieci pewnie-- ale za fundusze pana ZALEWSKIEGO własćiciela hotelu.i teraz hce być człowiekiem roku ZA CO?

a ja widzę, że nie z jednego :]

Kto tej pani zrobił przysługę i zglosił ją go tego wyścigu-och nie, sama to zrobiła! No przecież taka wspaniała, same cnoty i na końcu wielkie NIC!!!

Pani Aleksandra z "Sandry" robi bardzo wiele dla ubogich dzieci, ale się z tym nie afiszuje. Dzieciaki ją znają i kochają. Ona Nie musi poświęcać swego czasu maluchom, ale to robi. Każdy, kto krytykuje jej działalność, jest po prostu zazdrosny!
A tak na marginesie - każdy, kto ma nad sobą jakiegoś przełożonego, może zaproponować pomoc ubogim. Może zamiast krytykować innych uda mu się także coś wywalczyć dla tych najuboższych...

Będę głosował na Arkadiusza Wichniaka ze Szklarskiej Poręby. Oszukali go koledzy z ferajny - zamienili mu posadę burmistrza na zwykłego radnego. Biedny Wichniak i jego żona.

tylko CR33! byłam na kolejnej Wielkiej Gali! było niesamowicie! bawiłam się super! dziękuję i będę na Panią głosować! Kandydatka CR33 to odpowiednia osoba na Człowieka Roku 2010!