To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Szpital MSW znowu bez dyrektora

Szpital MSW znowu bez dyrektora

SP ZOZ Szpital Specjalistyczny MSW w Jeleniej Górze Cieplicach znowu nie ma dyrektora. Po niespełna roku urzędowania ze stanowiska odwołany został Paweł Osuch. Posada dyrektora w szpitalu podlegającym MSWiA, po odejściu kierującej firmą blisko 8 lat Elżbiety Zakrzewskiej, stała się jednym z najgorętszych stołków w publicznych instytucjach w mieście.  

Paweł Osuch został powołany na dyrektora po konkursie w sierpniu ubiegłego roku, już za „dobrej zmiany”. Co było przyczyną rezygnacji z jego usług? Na to pytanie wydział prasowy MSWiA nie odpowiedział. Mimo jasnych, jednoznacznych pytań, nie podano powodów odwołania ani ich natury – czy chodzi o złe zarządzanie, czy też o coś innego. „Informujemy, że 20 lipca 2017 r. Paweł Osuch został odwołany ze stanowiska dyrektora SP ZOZ Szpitala Specjalistycznego MSW w Jeleniej Górze. Obowiązki dyrektora zakładu zostały powierzone Pawłowi Majcherowi (zatrudnionemu w zakładzie na stanowisku zastępcy dyrektora ds. lecznictwa)” - taki lakoniczny komunikat, w którym nie ma odpowiedzi na żadne zadane pytanie przesłał ministerialny rzecznik.Wkrótce należy spodziewać się ogłoszenia ponownego konkursu. Kiedy rok temu wygrywał go Paweł Osuch, zgłosiło się dziewięciu kandydatów.

Komentarze (28)

Ryszard Barej ma zostać nowym dyrektorem szpitala MSW w Cieplicach. Barej szczyci się, że poseł Marzena Machałek (PiS), to jego rodzina.
Tylko, że Barej jest członkiem władz powiatowych PSL w Jeleniej Górze.

Ryszard Barej nie ma pojęcia o zarządzaniu firmą.

Z poprzedniego zakładu pracy wyrzucono go dyscyplinarnie. "Nowiny Jeleniogórskie" z dnia 14.02.2008 w artykule pod tytułem "Granit - gorące krzesło dyrektora" opublikowały wypowiedź Dariusza Klimaszewskiego (menadżer hotelu "Fenix" w Jeleniej Górze) na temat Ryszarda Bareja, cytuję: "Do dzisiaj wyprowadzamy hotel z tego, co zostało po tym panu. Nie znając się na prowadzeniu biznesu hotelowego podjął wiele nieprzemyślanych decyzji - chciał część obiektu zamienić w gabinety do rehabilitacji i odnowy i zakupił sprzęt, który stoi w magazynie, bo nie ma gdzie go ZAINSTALOWAĆ".

Ryszard Barej chwali się, że ma duże poparcie PiS-u i posłanki Machałek.
A przecież przez wiele lat Barej na spotkaniach PSL szydził sobie z PiS i Jarosława Kaczyńskiego.

Za ta posada chodzi pani Starosta

http

"dobra zmiana" kiedy te pisiory przestaną mieszać. Dobrego fachowca zmienią na swojego wyznawcę

Proszę zauważyć,że stare układy istnieją do dzisiaj.
Proszę nie podpinać wszystkiego do dobrej zmiany.Już to zrobił redaktorek w art.

No cóż: nosił wilk razy kilka - ponieśli i wilka... ;-)

Bo to była zwykła zdradziecka morda.

najlepiej jakby to stanowisko objęła pobożna i bogobojna marzena machałek.powiesi w gabinetach facjaty kaczora i rydzyka i stanie się cud!

Pan Paweł dobrze wPiSał się w reformy "dobrej zmiany".
Nie wiem ile w tym prawdy ale rzekomo został odwołany gdyż nie płacił składek partyjnych.

Wpisz w inwentarz IPN nazwisko P. Osucha, to się dowiesz, jaka "bogatą" działalność prowadził.

.. za moich czasow to byl w Cieplicach porzadny szpital
sw.Jadwigi i pokorna modlitwa do Swietej stawiala chorych
na nogi

szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego... nie do wszystkich jednak chyba to dotarło...

Słyszałem że pan Paweł Lewandowski.Powinni w końcu zacząć stawiać na młodych,inteligentnych,prężnych, z doświadczeniem.

Ale ten z sanatorium, to TAK!

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informuję, że przystępując do konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego MSW w Jeleniej Górze, który wygrałem merytorycznie, złożyłem przedmiotowe oświadczenie umożliwiające Ministrowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi jak i Komisji Konkursowej wgląd we wszystkie moje akta, w tym zastrzeżone. Minister Błaszczak dnia 17 października 2016 roku po zapoznaniu się z aktami powołał mnie na stanowisko dyrektora. Zostałem odwołany przez Ministra Błaszczaka 20 lipca 2017 roku bez podania przyczyn. Jednocześnie oświadczam, że jestem bezpartyjny i posiadam wykształcenie i doświadczenie zawodowe wymagane do zajmowania tego stanowiska, w tym dyplom MBA.

Szkoda, że nie było wzmianki o pracy w charakterze TW.
Przypadkowe pominięcie?

Każdej dobrej zmianie kibicuję, ale nie tej w wykonaniu PIS-u. Szpital MSWiA w Cieplicach "prowadziła" jeszcze niedawno Pani Elżbieta Zakrzewska. Wyjątkowy fachowiec w zakresie kierowania placówkami medycznymi. I co? Należało Ją wymienić w ramach "dobrej zmiany", bo nie była "swoja", czyli PIS-u. Konkurs(?) wygrał Pan Paweł Osuch. Po ok. roku "dyrektorowania" okazało się, że również "niesłuszny", więc należy Go również usunąć. Jedni twierdzą, że z powodu nie płacenia składek. Inni uważają, że za grzechy przeszłości. Podobno dla uzyskania "karty żeglarskiej" (według akt IPN)zgodził się być TW. Według udostępnionych informacji dorobek Jego jako TW był niewielki, zaledwie ok. 50 kart akt. I za coś takiego utrata "stołka"? To "pikuś" przy dorobku innego lokalnego TW Janusza Rodziewicza znacznie "wydajniejszego" - blisko 170 stron akt.

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informuję, że przystępując do konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego MSW w Jeleniej Górze, który wygrałem merytorycznie, złożyłem przedmiotowe oświadczenie umożliwiające Ministrowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi jak i Komisji Konkursowej wgląd we wszystkie moje akta, w tym zastrzeżone. Minister Błaszczak dnia 17 października 2016 roku po zapoznaniu się z aktami powołał mnie na stanowisko dyrektora. Zostałem odwołany przez Ministra Błaszczaka 20 lipca 2017 roku bez podania przyczyn. Jednocześnie oświadczam, że jestem bezpartyjny i posiadam wykształcenie i doświadczenie zawodowe wymagane do zajmowania tego stanowiska, w tym dyplom MBA.

Jak plotka z Warszawy głosi za twoim odwołaniem chodzili Posłowie i Senatorowie z PiS Jelenia Góra. Przypilnujemy konkurs który się ma odbyć i kwalifikacji. Odnośnie kwestii TW należy przejrzeć przynależność partyjną do Komuny rodzin posłów PIS i jaką funkcję pełnili. Ponoć ważnych Sekretaży PRL

No, jakby to był dyplom NBA, to jeszcze, jeszcze, w końcu dobra koszykówka obroni się sama, ale MBA? Mam takie dwa, każdy po niecałą stówkę.

Jak do zakutego łba nie wchodzi to trzeba się poPiSać kupnem dwóch po niecałej stówce...

Naprawdę łykasz wszystko co napiszą? Gratuluję!

No, niestety nie nazywa się pan Misiewicz. Kraj opanowany przez Pisiewiczów, dla innych nie ma miejsca :( Pozdrawiam :)

Bardzo przepraszam Pana Pawła Osucha za wPiS o treści, iż rzekomo został odwołany z funkcji dyrektora gdyż nie płacił składek partyjnych.
Fakt nie płacenia składek partyjnych nie wyklucza przyczyn odwołania Pana Pawła.
Moim zdaniem Pan Paweł Osuch popełnił błąd, iż po otrzymaniu nominacji na funkcję dyrektora nie zapisał się do PiS-partii.
Mam nadzieję, że następca Pana Osucha będzie członkiem ugrupowania "dobrej zmiany" albo z chwilą powołania wstąpi do PiS-partii.

Nasz zasłużony kołchoźnik został dyrektorem Sądu Rejonowego w JG, bo ma odpowiednie bo jest tak w ogóle the best i ma odpowiednie kwalifikacje:

"Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, V Wydział Gospodarczy, postanowieniem z dnia 3 kwietnia 2017 r., sygn. akt V GU 18/17, ogłosił upadłość Tomasza Żukiewicza (PESEL (informacja ukryta) ), jako osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej, zamieszkałego w Jeleniej Górze przy (informacja ukryta), obejmującą likwidację jego majątku. Wyznaczono Sędziego komisarza w osobie SSR Zbigniewa Klina i syndyka masy upadłości w osobie Anny Łaskawiec (licencja doradcy restrukturyzacyjnego nr 1000). "

Jeszcze kilka stołków się zapali...