To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Szklany festiwal

Szklany festiwal

Ponad 30 stoisk z najróżniejszymi wyrobami ze szkła i dziełami artystów przez dwa dni kusiło przechodniów na jeleniogórskim rynku.

Obok handlowych kramów stanęły też plenerowe pracownie, w których urządzano pokazy wypalania i obróbki szkła oraz odbywały się otwarte warsztaty m.in. rzeźbiarskie, malarskie, grafiki, witraży oraz malowania i grawerowania szkła. Chętnych do twórczej zabawy nie brakowało.       
Pogoda w kratkę nie rozpieszczała uczestników trzeciej edycji festiwalu Art&Glass, który w miniony weekend zmienił jeleniogórski rynek w plenerową galerię sztuki. Wydarzenie obudowane szeregiem atrakcji estradowych, mimo sobotniego deszczu, cieszyło się zainteresowaniem zwiedzających. Impreza nawiązująca do bogatych szklarskich tradycji naszego regionu jest przede wszystkim o prezentacją artystów, rzemieślników oraz producentów szkła z całej Polski i Czech. Doroczne targi sztuki i rękodzieła artystycznego organizowane przez władze miasta i jeleniogórskie instytucje kultury stanowić mają oryginalną wakacyjną atrakcję stolicy Karkonoszy. Dają też szansę na prezentację szerszej publiczności    plastyków tworzących tutaj. 

art 01.JPG
art 02.JPG
art 03.JPG
art 04.JPG
art 05.JPG
art 06.JPG
art 07.JPG
art 08.JPG
art 09.JPG
art 10.JPG
art 11.JPG
art 12.JPG
art 13.JPG
art 14.JPG
art 15.JPG

Komentarze (5)

jak nie strona nieczynna to zdjęcia się nie ładują /same podpisy są tylko/, ale konkurencja nie śpi ;) i już obejrzałam , piękne wyroby ze szkła:)

Festiwal w pełni, a w muzeum marazm i nuda! Wystarczy spojrzeć i posłuchać!

http://www.youtube.com/watch?v=W2LzDHBDZXU&feature=youtu.be

Muzeum Karkonoskie było organizatorem części festiwalu związanej ze szkłem

ogodzinie 17 30 pracownica zony kompleksa kazała zamykac stoiska bo o 18 musi kończyc prace żenada wiecej tu nie przyjade Panie Histeryk