To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sześcioro finalistów „Człowieka Roku 2010”

Sześcioro finalistów „Człowieka Roku 2010”

Trzykrotnie przeliczone głosy.... i wynik nie chciał być inny. W finale tegorocznych wyborów „Człowieka Roku” zmierzy się sześcioro kandydatów. Do finału zakwalifikowali się: Krzysztof Wiśniewski – 1801 głosów, Elżbieta Zakrzewska – 1255 głosów, Roman Kuty – 1031 głosów, Lidia Łotocka – 848 głosów oraz z równą ilością 660 głosów: Agnieszka Dojs i Lucjan Łągiewka.

Od godziny 14.00 uruchamiamy bramki sms, ale można głosować już tylko na finalistów. W najbliższym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” przedstawimy sylwetki naszych finalistów. Zamieścimy również dodatkowy kupon dżoker.

Finał wyborów odbędzie się 26 lutego w nowo otwartym hotelu „Ariston” w Miłkowie. Gospodarzem wieczoru będzie Krzysztof Langer. O oprawę muzyczną zadba Tomski Band. Wieczór uświetni występ Katarzyny Pakosińskiej, jednej z największych gwiazd polskiej sceny kabaretowej. Podczas balu każdy z kandydatów będzie miał możliwość zaprezentowania swojego dorobku.

Dzisiaj do redakcji „Nowin Jeleniogórskich” został przywieziony Krzyształ Górski, który trafi w ręce Człowieka Roku 2010.

Sponsorem tytularnym wyborów jest Tauron Ekoenergia sp. z o o.

Na kandydatów poniższej szóstki których można głosować poprzez sms na numer 7255 (koszt jednego sms 2 zł plus VAT). W treści sms wpisujemy jedynie CR oraz numer kandydata, np. CR1 - nie stosujemy kropek, przecinków czy spacji.

LUCJAN ŁĄGIEWKA - sms na numer 7255 o treści: CR10

Wynalazca z Kowar. Twórca słynnego bezpiecznego zderzaka - rewolucyjnego rozwiązania o ogromnych możliwościach zastosowania w wielu dziedzinach życia, zyskującego coraz większe uznanie w świecie nauki. Jego osiągnięcia budzą ogromne zainteresowanie poza Polską. Nagradzany na prestiżowych wystawach wynalazków i konkursach technologicznych organizowanych za granicą. Mimo niesprzyjających warunków cierpliwie dąży do wykorzystania swoich osiągnięć w przemyśle i stworzenia w naszym regionie centrum badawczo-rozwojowego, które umożliwiłoby osiągnięcie tego celu.

 
ELŻBIETA ZAKRZEWSKA - sms na numer 7255 o treści: CR12
Jest posłem na Sejm RP, a dodatkowo pełni funkcję Dyrektora Szpitala MSWiA w Jeleniej Górze. Dała się poznać jako sprawny samorządowiec i menedżer pracujący na rzecz służby zdrowia. W bieżącym roku szczególnie zaangażowała się w pomoc dla powodzian, znana jest także z wielu inicjatyw społecznych. Jest założycielem Związku Gmin Karkonoskich oraz Karkonoskiego Uniwersytetu Ludowego. Była wieloletnim prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Mysłakowicach, obecnie jest członkiem OSP w Kowarach. Zgłoszona przez Zdzisława Jóźwickiego z Kowar.
 
KRZYSZTOF WIŚNIEWSKI - sms na numer 7255 o treści: CR13
To aktywny społecznik i przedsiębiorca. Po ukończeniu studiów na AWF kontynuuje naukę na studiach doktoranckich. Laureat wielu prestiżowych nagród. Prowadzony przez niego Camping „Wiśniowa Polana” w Miłkowie otrzymał tytuł Mister Campingu 2010 jako najładniejszy i najlepiej zarządzany camping w Polsce. Krzysztof Wiśniewski jest też właścicielem i menedżerem Centrum Rehabilitacji K.K. Wiśniewscy w Podgórzynie oraz Centrum Rekreacji w Hotelu Mercure w Jeleniej Górze. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Fizjoterapeutów, Wodnego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego, Trinity Capital Business Network oraz Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu.
 
AGNIESZKA DOJS - sms na numer 7255 o treści: CR15
„Wspaniały lekarz pierwszego kontaktu, bezbłędny diagnosta, świetnie prowadzący proces leczenia, życzliwy pacjentom, wręcz przyjaciel chorych o olbrzymiej kulturze osobistej i szacunku dla innych ludzi. Wierny przysiędze Hipokratesa w sposób właściwy przedwojennym lekarzom, a nie obecnej postawie. Humanista o wszechstronnych zainteresowaniach - p. Agnieszka Dojs jest niedoszłą pianistką” - zgłoszenie pani Krystyny Stefańskiej.
 
ROMAN KUTY - sms na numer 7255 o treści: CR26
Przewodniczący Rady Europejskiej Fundacji Ludzi Dobrej Woli „Serdeczna Pomoc”. Pomaga na święta rodzinom wielodzietnym i matkom samotnie wychowującym dzieci oraz dzieciom z domów dziecka. Dofinansowuje turnusy rehabilitacyjne i wycieczki dla dzieci niepełnosprawnych. Zorganizował zbiórki darów dla powodzian z Bogatyni i osobiście je zawiózł w trzech transportach. Jako z-ca dyrektora WORD w Jeleniej Górze wspiera głównie placówki oświatowe, kościoły, służby mundurowe i organizacje pożytku publicznego, organizowanie festynów oraz konkursów dla dzieci i młodzieży w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach. Zgłoszenie Teresy Abramowicz
 
LIDIA ŁOTOCKA – sms na numer 7255 o treści: CR33
„Mieszkanka Karpacza, od 4 lat Przewodnicząca Rady Rodziców z ZSO nr 1 w Jeleniej Górze. Z zawodu nauczycielka. Prowadzi pensjonat w Karpaczu. Pomysłodawczyni koncertów charytatywnych na rzecz ZSO nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze. Jest jedną z pomysłodawców tworzenia funduszu stypendialnego dla młodzieży liceów i gimnazjów, a pozyskanie środków poprzez organizowanie koncertów charytatywnych. Łącznie z dwóch wielkich gali w I ZSO uzbierała ok. 50 tys zł na rzecz uczniów tej szkoły.
 
Sponsorem tytularnym wyborów jest Tauron Ekoenergia sp z o.o.
 
Sponsorami finału wyborów Człowieka Roku są: EnergiaPro GRUPA TAURON S.A., Oddział w Jeleniej Górze, Telefonia Dialog S.A. w Jeleniej Górze, wójt gminy Zgorzelec Kazimierz Janik, burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze, Bronisław Muller z Firmy Muller w Kowarach, Przychodnia Chirurgii Stomatologicznej „Uśmiech” Alina Osuch z Jeleniej Góry ul. Moniuszki 5a lokal 3, Art Dom Artur Michalewski z Jeleniej Góry, Centrum Diagnostyki Obrazowej ul. Bankowa, Jelenia Góra sp. z o.o. Grupa Voxel, Sandra SPA w Karpaczu, Starosta Powiatu Jeleniogórskiego Jacek Włodyga.
Sponsorami nagród dla finalistów są: burmistrz Lwówka Śląskiego Ludwik Kaziów, firma Zepter - regionalne Biuro Sprzedaży w Jeleniej Górze, firma Tupperware - Autoryzowany Dystrybutor, Oddział w Jeleniej Górze, Exim Tours sp. z o.o. Biuro Podróży oraz Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego „Ceramika Artystyczna w Bolesławcu.
Osoby zainteresowane wejściówkami na bal - proszę dzwonić: 75/64-24-480 (Iwona Lebiedziejewska)
 
Naszym partnerem medialnym w tym przedsięwzięciu jest telewizja Dami.

Zobacz także: Jak wybieraliśmy Człowieka Roku w poprzednich latach?

.

Komentarze (17)

To Arek Wichniak nie dostał się do finału. To jest dla niego kolejna porażka. A przecież żona jego wysłała osobiście ok 20 SMS-ów. Córka Arka wysłała ok 10 SMS-ów.

tylko PANI ŁOTOCKA!

Co zrobisz skoro SBigniew nie wysłał żadnego żeby poprzeć swego b.chlebodawcę

Janosik 35C obiecał Arkowi Wichniakowi wysłać wiele SMS-ów, ale niestety nie dotrzymał słowa. Janosik 35C jest wierny obecnie Sokołowi.

uważam, że bez p.Romka K. lista finalistów prezentowałaby się o wiele lepiej, myśl,że ten pan może wygrać poraża mnie...

pełna zgoda żorż - pan Kuty to totalny obciach...we wszystkim czego się dotknie

Wtorek, środa, maj czy luty, przez rok cały tylko KUTY. Czy konkursy, czy wybory do wszystkiego KUTY skory. Już plakaty mu drukują, wszak wybory się szykują. Niechaj dzielnie w szranki stanie wszak zwycieżać - to wyzwanie. Zadań ma bez liku kupę. Odpuść sobie spójrz na kicio.

Czy burmistrzowie i starosta z własnej kieszeni sponsorują, czy z naszych podatków??? Sponsorzy wielcy... od korytka do korytka...

jeżeli człowiekiem roku zostanie pozer romek kuty - człowiek który niczego nie osiągnął - to odpuśćcie sobie ten plebiscyt w następnym roku. szkoda że ta fajna inicjatywa rozbija się o organizowanie akcji smsowych przez takich ludzi.

Lidziu, zyczę Ci zwycięstwa , bo na tytuł ROKU z tych kandydatów nie ma Tobie równego. Basia

Arek Wichniak nie dostał sie do finału i zapowiada zaskarżenie do "Nowin Jeleniogórskich". Przecież jego żona wysłała ponad 4o SMS-ów. Janosik 35C mówi, ze wysłał ponad 20 SMS-ów. Sokół obiecał też wysłać dużo. Inżynier radny Mirek Kupis też deklarował się, ze wyśle dużo.

Mali ludzie zawsze krytykowali wielkich.

Masz rację. Poznałem kiedyś małego PSL-owskiego Bogusia, który dzięki swojej zaradności stał się wielki. Uchodzi - w swoim mniemaniu - nadal za wielkiego po dziś dzień, chociaż w rzeczywistości jest karłem.

internauci, nie obrzucajcie się błotem.Więcej pokory. Przeczytajcie opinie o kandydatach ,a dokonacie właściwego wyboru. Dla mnie kandydat i człowiek roku jest tylko jeden z tej plejady gwiazd.Oczywiście zawsze bezinteresowna , z wielkim darem jednania ludzi w największych sporach, wrażliwa na krzywdę , a przede wszystkim skromna - nie znana z gazet-. Każdy wybierze swojego , ale dla mnie jest ona wielkim autorytetem. LIDIA ŁOTOCKA. gratuluję Pani Lidio.

czy Pan Wiśniewski kandydujący na człowieka roku 2010 to ta sama osoba, która sama sobie sprzedała "Wiśniwą polanę"
Ciekawe - prawda? ale "gwiazda"

Pani łotocka, to osoba która naprawdę zasłużyła na tytuł człowieka roku. Nie zdobywa sławy, ale wszystko , dla nas uczniów robi bezinteresownie. Jest kochana przez nas wszystkich uczniów kl. IIC Jej koncerty , to prawdziwe arcygale . Potrafi zaangażować całą spolecznosć szkolną i dla każdego ucznia zawsze znajdzie czas. Takich rodziców więcej!

szkoda,że wcześniej nie doczytałam .Mój głos oddałabym na niewymienioną tutaj skromną Agnieszkę Dojs.