To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Szczeliniec 2015 - plener fotograficzny w Górach Stołowych

Szczeliniec 2015 -  plener fotograficzny w Górach Stołowych

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii zaprasza na plener fotograficzny Strefa-Szczeliniec 2015 edycja II, który odbędzie się w dniach 23-25 października 2015 r. w Górach Stołowych.

Gościem specjalnym weekendowego pleneru będzie Mikołaj Nowacki, który wieczorami prezentować będzie slajdy ze swoich projektów.
Uczestnicy pleneru zakwaterowani zostaną w Schronisku na Szczelińcu, a dzięki uprzejmości Parku Narodowego Gór Stołowych, będą mogli poruszać sie poza wyznaczonymi szlakami.
Plener rozpocznie się wernisażem wystawy fotografii uczestników majowego pleneru w Górach Stołowych. Wernisaż odbędzie się 23.10. o godzinie 16.30 w Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych w Kudowie Zdroju.

Mikołaj Nowacki urodził się we Wrocławiu w 1972 roku. Ukończył Uniwersytet Wrocławski gdzie w 1997 r. otrzymał dyplom magistra prawa. Ukończył on również studia doktoranckie z prawa międzynarodowego. Doktorat z prawa kosmicznego porzucił jednak aby móc skupić się na swojej największej pasji- fotografii. W latach 2004-2006 pracował jako fotoreporter w Gazecie Wyborczej we Wrocławiu. Współpracował również z największym fińskim dziennikiem "Helsingin Sanomat". W latach 2006-2011 pracował dla dziennika Polska The Times / Gazeta Wrocławska. Uczestniczył w wielu warsztatach fotograficznych z fotografem magazynu "National Geographic", Tomaszem Tomaszewskim. Uczestniczył również w warsztatach z Kentem Kobersteenem, wieloletnim dyrektorem działu fotografii amerykańskiej edycji "National Geographic". Brał też udział w warsztatach z Antoninem Kratochvilem i Christopherem Morrisem, współzałożycielami agencji fotograficznej VII.
Publikował swoje zdjęcia i eseje fotograficzne między innymi w polskich edycjach "National Geographic" i "National Geographic Traveler" w "The New York Times, Lens", "CNN Photos", "Burn Magazine", "The Sunday Times Magazine", "Le Monde", "Neue Zürcher Zeitung". Jest laureatem i finalistą licznych konkursów fotograficznych polskich i zagranicznych takich jak: Grand Press Foto, BZWBK Press Foto, Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic, Sony World Photography Awards, NPPA Best of Photojournalism , Wine Photo i Prix de la Photographie Paris (Px3).
W latach 2011-2013 mentorem Mikołaja Nowackiego był Antonin Kratochvil w prestiżowym VII Mentor Program.
 W roku 2011 brał udział w grupowej wystawie fotografów agencji VII, "iSee", w Griffin Museum of Photography w Bostonie, USA, jak również w roku 2013 w Queretaro w Meksyku. W roku 2013 miał swoją solową wystawę "Odra" w VII Gallery w Nowym Jorku. W 2014 r. "Odra" Nowackiego była wystawiana w Chinach w trakcie festiwalu Xishuangbanna Photo Festival. Tam też został on uznany za jednego z dziesięciu najlepszych spośród stu piędziesięciu fotografów z całego świata których prace były wystawiane, otrzymał "Nomination for the Best Photographers".

Koszt pleneru: 279 zł
Dojazd: we własnym zakresie.
Cena zawiera dwa noclegi w schronisku na Szczelińcu, posiłki, mapę Gór Stołowych, ubezpieczenie NW dla uczestników z Polski.
Bagaże do schroniska na Szczelińcu będą wwiezione "windą".
Zapisy:
tel. 884 004 350, Dariusz Goetze
e-mail: stowarzyszenie.jsf@gmail.com

Komentarze (2)

http
Zapraszam. Relacja ze Szczelińca.

vitoos.blox.pl/2016/01/Szczeliniec-Wielki-Gory-Stolowe.html