To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Szalone nożyczki” wracają na scenę Norwida

„Szalone nożyczki” wracają na scenę Norwida

Na scenę jeleniogórskiego Teatru im. C.K. Norwida po przerwie wraca cieszący się popularnością spektakl "Szalone nożyczki" w reż. Marcina Sosnowskiego. Najbliższe spektakle, na scenie przy ul. Krótkiej,  16 i 17 listopada 2018 r. o godz. 19.00 oraz 18 listopada o godz. 18.00.

„Szalone nożyczki” to jedna z najpopularniejszych komedii kryminalnych ostatniego dwudziestolecia – w  1997 wpisano ją do światowej księgi rekordów Guinnesa jako najdłużej bez przerwy graną sztukę na scenach amerykańskich. Od jej amerykańskiej premiery 29 stycznia 1980 roku w Charley Playhouse w Bostonie grana jest bez przerwy. W Polsce po raz pierwszy wystawiono tę sztukę w Teatrze Powszechnym w Łodzi w 1999 roku i właśnie mija 17-sty sezon jej stałej obecności w repertuarze tego teatru. Szalone nożyczki Paula Portnera, to kryminalna farsa, względnie komedia, w zależności od wybranej konwencji realizacji na scenie. Atrakcyjność tego spektaklu polega na tym, iż realizatorzy i wykonawcy zawsze sytuują akcję sztuki „tu” i „teraz”, aby widzowie mogli rozpoznawać w przedstawieniu specyfikę swojego miasta, jego instytucje oraz znanych mieszkańców. Rzecz dzieje się w modnym salonie fryzjerskim, nad którym mieszka wybitna, światowej sławy pianistka, niekoncertująca już od lat z powodu załamania nerwowego. Do niej należy również kamienica, w której znajduje się zakład. Jest więc osobą zamożną. W trakcie akcji dochodzi do morderstwa. Zaprzyjaźniona z pianistką fryzjerka znajduje jej ciało z wbitymi w szyję nożyczkami… Teatralna uczta dla widzów gwarantowana!

„Szalone Nożyczki”
Autor: Paul Pörtner 
Reżyser: Marcin Sosnowski
Scenografia: Marek Chowaniec 
Występują: Elwira Hamerska-Skórecka, Marta Łącka/ Magdalena Kępińska, Jacek Grondowy, Piotr Konieczyński, Kazimierz Krzaczkowski, Stefan Krzysztofiak (gościnnie)

BILETY / INFORMACJE / REZERWACJE
75-64-28-120, 130
widownia@teatrnorwida.pl
kasa:  ul. Krótka 3 
wtorek-czwartek 12:00-15:00
piątek 9:00-19:00 

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na „Szalone Nożyczki” Teatru Norwida. Informacja, jak można je zdobyć, w „Nowinach Jeleniogórskich” z 13 listopada 2018 r.. Zapraszamy! 

Szalone Nożyczki w Teatrze Norwida (3) - nj24.jpg
Szalone Nożyczki w Teatrze Norwida (2).JPG
Szalone Nożyczki w Teatrze Norwida (1) - nj24.jpg