To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sylwester w rynku i restauracjach

Sylwester w rynku i restauracjach

Jeleniogórzanie, którzy przyjdą w noc sylwestrową na plac Ratuszowy, będą mogli ogrzać się w pobliskich pubach i restauracjach. Mają one być czynne aż do zakończenia imprezy.

- Chciałbym, aby nie była to impreza tylko miejska, aby restauratorzy się do niej włączyli. Mówiąc krótko, skorzystali na tym. Ja też chciałbym, aby jeleniogórzanie nie marzli, by mieli gdzie wejść i usiąść – mówił prezydent Marcin Zawiła. W piątek spotkał się z restauratorami i nakłaniał ich, żeby lokale w centrum były otwarte aż do zakończenia imprezy czyli do godz. 1. Zdecydowana większość restauratorów przychylnie zapatruje się na tę propozycję.

Sylwester rozpocznie się o godz. 22.30 koncertem zespołu Babylon. - Powstał przy Studio Hit w 1999 r. i bardzo szybko zdobył duże uznanie publiczności – czytamy w zapowiedzi imprezy. - Show, na który składają się wszystkie największe przeboje legendarnej grupy Boney M obejrzała już publiczność w kilkuset miastach w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Chorwacji. Koncerty zespołu to nie tylko muzyka, ale także własne efekty pirotechniczne i znakomity kontakt z publicznością. Gwiazdą koncertu jest niewątpliwie Amal - połykacz ogni. Zapierające dech w piersiach wulkany ognia, przypalanie płomieniami - wszystko to w rytm muzyki, rozgrzewa publiczność i doskonale oddaje atmosferę Złotych Lat 70'.

O godz. 23.30 rozpocznie się koncert grupy Jambo Africa. Ma to być porywający show „składający się z największych przebojów Africa Simone, Saragossa Band, Goombay Dance Band, Papa Wemba z elementami afrykańskiej muzyki etnicznej. Jambo Africa to jedyny w Polsce zespół, w którym występują wyłącznie czarnoskórzy wykonawcy”.

Tuż przed północą życzenia zgromadzonym złoży prezydent Marcin Zawiła. Później na scenie znowu występować będzie Jambo Afica. Zakończeie imprezy zaplanowano na godz. 0.45.

Zdjęcie - ubiegłoroczny Sylwester.

Komentarze (3)

Nowy pan prezydent dwoi się i troi, załatwia i organizuje, a dział promocji siedzi, czeka i nawet nie pofatyguje się dać listę tych lokali do wiadomości publicznej- ale czego się spodziewać, jak przez 4 lata nikt takich rzeczy nie oczekiwał...a może nie są zainteresowani tematem?

Jak to fajnie uszczęśliwiać wydając garściami nasze pieniądze.

Zgadzam sie z moim przedmówcą dział promocji w naszym mieście istnieje tylko na etacie w ratuszu pani kier. interesuje sie tylko pabem pod ratuszem i przesiadywaniem w babie "metafora"oraz "branie kasy za nic promowanie"inne miejsze miejscowości sa bardziej promowane niż jelenia.Raz nawet spotkałem byłego prezydenta i zadałem mu pytanie dlaczego tak słabo promuje się miasto "zrobił mi mały wykład że jest to nie prawda" ... wiec dalej chyba tak będzie. Wesołych świąt