To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sylwester w Jakuszycach

Sylwester w Jakuszycach

Nagroda za najpiękniejsze przebranie, a nie za najkrótszy czas biegu... W ogóle brak pomiaru czasu. Wspólny bieg na nartach i bez nart - każdy biegnie, jak chce. Start tuż przed północą. Bieg Sylwestrowy odbędzie się w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

Na uczestników na mecie czekać będzie ognisko z kiełbaskami i muzyka. Będą też oczywiście pamiątkowe medale oraz konkurs z nagrodami za najpiękniejsze przebranie. Zwycięzcy zostaną uhonorowani na podium. To będzie jedyna dekoracja tej nocy. Przebrania są więc mile widziane. Nie są jednak oczywiście obowiązkowe.
Narciarze wystartują o godz. 23.50, a biegacze w butach siedem minut później. Nikt nikomu nie będzie sobie przeszkadzał także dzięki temu, że narciarze pobiegną w torach, a biegacze środkiem trasy, po ubitym śniegu. Wśród zgłoszonych zdecydowana większość to biegacze narciarskich. Jest ich trzy razy więcej, niż biegaczy bez nart.
Rok i dwa lata temu biegi sylwestrowe w Jakuszycach rozegrane zostały w rewelacyjnej atmosferze. 2016 powitany został bez nart, bo nie było śniegu, ale frekwencja i tak dopisała - pobiegło prawie dwieście osób. Rok wcześniej śniegu było na tyle wiele, że udało się przygotować trasę narciarską.
Formuła wspólnego biegu na nartach i bez nich nie jest nowością w Jakuszycach. Stowarzyszenie Bieg Piastów, które jest organizatorem Biegu Sylwestrowego, w taki sposób przeprowadziło już dwa wiosenne biegi charytatywne w 2016 i 2015 roku: Bieg dla Romka i Bieg dla Natalki.
Na liście startowej na tydzień przed imprezą było 130 osób. Zapisać można się przez internet na www.datasport.plwww.datasport.pl oraz w dniu biegu w biurze Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej. Wpisowe: 80 zł.