To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Święta z Nowinami - konkurs plastyczny dla dzieci

Michalina Jaros (6 lat) - I nagroda w ubiegłorocznym konkursie „Święta z Nowinami”

Zimowe święta zbliżają się wielkimi krokami. Nasza redakcja, jak co roku, organizuje mikołajkowo-bożonarodzeniowy konkurs plastyczny dla najmłodszych Czytelników „Nowin Jeleniogórskich”. Pragniemy mieć swój udział w tworzeniu świątecznego nastroju, zachęcić do rodzinnej zabawy i dorzucić też co nieco pod choinkę, dlatego ogłaszamy konkurs z nagrodami „Święta z Nowinami”! Do udziału w nim zachęcamy wszystkie dzieci, gotowe pochwalić się swoimi zdolnościami, fantazją i talentami plastycznymi.

Konkurs ma dwie kategorie. Pierwsza z nich przeznaczona jest dla dzieci najmłodszych, w wieku od 3 do 10 lat. Zadaniem najmłodszych jest ozdobienie przygotowanego wcześniej obrazka. W czterech kolejnych wydaniach tygodnika „Nowiny Jeleniogórskie” publikowane są kontury obrazka świątecznego, podzielonego na cztery części. Trzeba je wyciąć, odpowiednio poskładać, nakleić na kartkę, a następnie pokolorować bądź ozdobić dowolną techniką plastyczną. Gotowy obrazek należy przysłać pocztą bądź osobiście dostarczyć do naszej redakcji w wyznaczonym czasie. Pierwszy fragment obrazka opublikowany został publikujemy w dostępnym w sprzedaży do 20 listopada aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” (z 14 listopada 2017 r.).

Druga kategoria konkursowa adresowana jest do starszych dzieci - w wieku do 15 lat, ale udział mogą wziąć w niej także ci młodsi. Chodzi w niej o stworzenie kartki świątecznej „Nowin Jeleniogórskich”. Kartka może być wykonana dowolną techniką. Praca może mieć format A5, A4 lub A3, musi być jednak przygotowana w sposób pozwalający na jej wydrukowanie w standardowym formacie kartek pocztowych. Praca może zawierać elementy logotypów Nowin Jeleniogórskich (czyli winiety tygodnika „Nowiny Jeleniogórskie”, bądź portalu internetowego www.nj24.pl), ale nie musi. Tematycznie nie musi być też związana z naszą działalnością. Mile widziana będą jednak prace o charakterze nawiązującym do działalności redakcji NJ.

Konkurs trwa od 14 listopada do 12 grudnia 2017 r. W tym czasie czekamy w redakcji („Nowiny Jeleniogórskie”, ul. M.Skłodowskiej-Curie 13, 58-500 Jelenia Góra, od poniedziałku do piątku, od godz. 8.00 do 16.00) na gotowe prace plastyczne. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 grudnia 2017 r. na łamach „Nowin Jeleniogórskich”. Wtedy podamy listę laureatów konkursu oraz opublikujemy nagrodzone prace. Najlepsze prace opublikujemy także na naszym portalu internetowym www.nj24.pl.

Wyłonieniem najlepszych prac zajmie się redakcyjne jury. Najlepsze prace mogą zostać powielane i publikowane w formie papierowej lub elektronicznej, dlatego zgłoszenie udziału w konkursie oznacza jednocześnie zgodę na nieodpłatną publikację dostarczonych prac.
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest załączenie do opisanej na odwrocie pracy (opis zawierać musi imię i nazwisko oraz wiek autora) oryginalnego, wypełnionego i podpisanego kuponu zgłoszeniowego, wydrukowanego w „Nowinach Jeleniogórskich”. Prosimy także o podanie na kuponie numeru telefonu rodzica lub opiekuna dziecka. Podane informacje nie będą służyć tworzeniu zbioru danych osobowych i ich przetwarzaniu. Po zakończeniu konkursu zbiór danych zostanie zniszczony. Zgłoszenie w konkursie jest jednoznaczne z przyjęciem warunków określonych regulaminem. Każdy z uczestników może wziąć udział w jednej bądź dwóch kategoriach konkursowych. W każdej kategorii zgłosić można jedną lub więcej prac. Do każdej z prac dołączony musi być jednak osobny kupon zgłoszeniowy.

Wśród nagród są m.in. zaproszenia do Pizzy Hut, wejściówki do Kina Helios, vouchery do Term Cieplickich, słodkie paczuszki z firmy Wawel, wejściówki do bawialni Stonoga oraz puzzle turystyczne i nagrody książkowe jeleniogórskich wydawnictw PLAN oraz AdRem.

Więcej informacji na temat konkursu uzyskać można pod numerem telefonu: 75 64 24 480. Zapraszamy do wspólnej zabawy!