Sukces Natalii i Agaty w Pucharze Europy

Rekordowa liczba 630 zawodników i zawodniczek z 21 krajów startowała w Dębicy w mistrzostwach Europy Open i w Pucharze Europy w kategoriach wiekowych w karate kyokushin organizacji WKB. Sukces zanotowały młode sportsmenki z Jeleniogórskiego Klubu Oyama.

Trenujące w grupie shihana Rafała Majdy (5 dan) dziewczęta dwukrotnie stanęły na podium Pucharu Europy. Złoty medal wywalczyła prawie 16-letnia Natalia Grześ, brązowy 12-letnia Agata Leonarska. Pierwsza z nich wygrała wszystkie cztery walki juniorek w kategorii 50 kg. Walczyła głównie z Ukrainkami i Litwinkami. Agata zwyciężyła w trzech walkach juniorek młodszych w
kategorii plus 45 kg.

Kacper Omelko po dobrej i zaciętej walce z dogrywką zakończył mistrzowski turniej w eliminacjach. W jego kategorii rywalizowało 24 karateków.