To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sukces naszego maratończyka

Fot. J.Antoniak

Andrzej Witek ze Szklarskiej Poręby zajął dziesiąte miejsce w Orlen Warsaw Marathon, najbardziej prestiżowej tego typu imprezie w Polsce. Pobił przy tym swój rekord życiowy. Dystans 42,192 km pokonał w czasie 2:28:04. Jak znakomity jest to wynik, docenią wszyscy, którzy kiedykolwiek zajmowali się bieganiem. To nie koniec planów sportowca. Dąży do przebiegnięcia maratonu w 140 minut. Wierzymy, że panu Andrzejowi to się wkrótce uda.

„Minąłem 38 kilometr i coraz mocniej czułem jak moje mięśnie zamieniają się w galaretę. Nie wiem jak to opisać, po prostu wiesz, że Twój krok nie ma już tego dynamitu. Wszystko zaczyna być płynne i w zwolnionym tempie, okropne uczucie! Z drugiej strony, mięknące nogi to słodycz w porównaniu z kolką. Doszedłem do takich wniosków między 38 i 41 kilometrem. Walczyłem, naprawdę walczyłem, ale nikogo za sobą nie widziałem. Przede mną też pusto. Na 40 kilometrze dostałem zastrzyk energii od kibiców z mojej rodzinnej Szklarskiej Poręby – TS Regle” - tak sportowiec opisywał końcówkę maratonu na swoim blogu „Maraton w 140 minut”. W środowisku biegaczy sportowiec wzbudza szczególny szacunek, bo swoje znakomite wyniki osiąga dzięki własnej wytrwałości, konsekwencji i wielkiemu zapałowi. Nie jest zrzeszony w żadnym klubie.

Komentarze (5)

ogromne gratulacje Andrzej!!!! dałeś czadu!!!

Gratulacje dla Andrzeja od fanów z Jeleniej. Ale należałoby też wspomnieć o pochodzącym z Jeleniej Góry Grzegorzu Gronostaju, który był na mecie tuż za Andrzejem, ale biega w nieco wyższej kategorii wiekowej - M40. Andrzej biega w kategorii M20. Różnica wieku spora, a różnica w wynikach nie wielka. Brawo Grzesiek:)))

Dziękuję za uzupełnienie informacji. Rzeczywiście wyczyn Grzegorza Gronostaja jest równie wart zauważenia. Panie Grzegorzu gratulacje!

Brawo p.Andrzeju ,tato byłby dumny.Nasz czołowy skoczek V,sportowiec nie uważa za stosowne pogratulować naszemu mieszkańcowi,uczniowi liceum wyników które od dawna osiąga.Wstyd p.burmistrzu.

W klasyfikacji najszybszych Polaków Andrzej Witek zajął trzecie miejsce a Grzegorz Gronostaj czwarte . Wielkie brawa !